Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Mikrorecenze

Obscénní seznamka No. 1

Obscénní seznamka No. 1

Další ročník trutnovského svátku nejextrémnější hudby se kvapem blíží, a proto s dvoutýdenním předstihem představujeme poslední desky tří kapel, které bude možné na letošním Obscene Extreme zahlédnout: německé zvířecí grindery ATTACK OF THE MAD AXEMAN, progresivní death/grind amerických vegetariánů CATTLE DECAPITATION a goregrind v českém podání skupiny EARDELETE.

ATTACK OF THE MAD AXEMAN - Scumdogs of the Forest

2009 Scrotum Jus/RSR

Pohled na booklet tohoto CD nasvědčuje, že půjde o nějakou vypečenou gore tancovačku. Parta chlápků převlečených za zvířátka, to musí být nějaká legrace. Omyl.

Nečekejte žádné vtípky, žádné hlášky z filmů, nic odlehčujícího. Snad jen ta dvacetisekundová punková linka na začátku písně "Grind, Grind, Grind!" spadá do téhle kategorie. Kapela možná připomíná karneval chovanců bohnické léčebny, ale nehraje žádnou prvoplánovou veselici. Místo toho se vám do uší cpe zaprášený death/grind, doplněný crustovými a HC prvky. Na dvacetiminutovou stopáž alba dokázaly zvířátka nacpat dvaadvacet rychlých vypalovaček, plných agresivních bicích a syrových riffů. Do toho špinavý growling nahrubo obtáhnutý rezavou rašplí, který se zapomněl někde na konci 80. let.

Přesto se nejedná o žádný samoúčelný hudební masochismus. Zvuk téhle nahrávky je sice patřičně zastřený, nicméně ATTACK OF THE MAD AXEMAN představují sehrané těleso a ne partu garážových pankáčů. Na albu se organicky mísí grindové blastbeaty, přímočarý old-school death, "odpočinkové" pasáže ve středním tempu a HC naléhavost. Přitom když se člověk zaposlouchá do textů (pravda, poněkud náročnější záležitost), tak pozná, že německá zvířátka mají i smysl pro humor. Jenom ho nemusí na posluchače stříkat proudem hoven a spermatu.

"Scumdogs of the Forest" sice ve finále asi nevytře zrak, ale není třeba se bát, zvířátka vás nezklamou. Navíc na ně nepotřebujete vesele zhovadilou atmosféru na festivalu (ačkoliv se vůbec nebojím, že ta jim bude sedět), dá se to poslouchat i doma na věži a s každým poslechem to leze pod kůži víc a víc.

sestava: Sciurus Vulgaris – kytara, Bubo Bubo – kytara, Emys Orbicularis – zpěv, Apis Melifera – baskytara, zpěv, Helix Pomatia – bicí
čas: 20:02
styl: death/grind/hardcore
země původu: Německo
odkaz: www.myspace.com/attackofthemadaxeman
tracklist:
1. Scumdogs of the Forest
2. HORS(E)T on the Corridor
3. Klappe Zu, Affe Tot (Golden Bananas 2)
4. Hier Kommt Knut
5. Nazi-Worms Fuck Off
6. Die Diebische Elster Von Brooklyn
7. Squirrel Vs. Glen Benton
8. Eichhoernchenwasserski
9. Moschen Wie Gott In Frankreich
10. Morbidel Angler
11. Grind, Grind, Grind!
12. 16 Fauste Fuer Ein Halleluja
13. Die Schnellste Vogelspine Von
14. Knut For Breakfest
15. Schneckenozid
16. Knut
17. Elefantophobia
18. Arschbombe Des Monats
19. I Like Bands
20. Knut 2
21. Woody Woodgrinder
22. The Undertaker

hodnocen: 70 %

CATTLE DECAPITATION - The Harvest Floor

2009 Metal Blade

Tohle album ortodoxnější z grinderů zavrhnou jako melodické kacířství. Ve srovnání s kratičkými goregrindovými tracky, kterými se vegetariáni z CATTLE DECAPITATION před deseti lety etablovali na scéně, zní nová deska "The Harvest Floor" až nepříjemně technicky.

Sluší se nicméně dodat, že Američani neztratili naprosto nic ze své agresivity. Nové album nadále slibuje hektolitry krve, násilí, nehumánní pokusy na lidech a zatracení moderní civilizace do sedmého pokolení. Hudební projev se nicméně posunul od primitivní agrese ke kompozičně vyzrálému progresivnímu nátlaku. CATTLE DECAPITATION často a záměrně směřují do alternativnějších vod a nebojí se použít i majestátnější prvky (viz refrén "leave no trace – eliminate the human race" v jedničce "The Gardeners of Eden"). Rychlé deathgrindové pasáže se střídají s poněkud meditativnějšími polohami. Kapela se nebála popustit uzdu různým originálním nápadům a bez varování je vybafnou v ten nejméně očekávaný moment. Kytarista Josh Elmore se přibližuje stylu, jaký byste čekali například od OPETH; nemá problém přejít od grindu do (téměř) neposlouchatelné progresivní polohy. Travis za mikrofonem střídá deathový growl, grindový vokál a hysterické ječení (ne nepodobné blackovějším polohám Petera Tägtgrena). A technika hry na bicí u Davida McGrawa se snad nedá slovy ani popsat. Na méně kvalitních reproduktorech to asi nebude poznat, ale tak rychlá a zároveň nelidsky přesná kanonáda, jakou předvádí na "The Harvest Floor", ho u mě katapultovala do pozice horkého kandidáta na bubeníka současnosti.

Běsnění průběžně graduje až do osmé "Into the Public Bath", kterou jsem omylem po pár sekund považoval za vrchol alba. To největší překvapení totiž přichází v podobě závěrečné dvojice "The Harvest Flood" a "Regret & The Grave". První z nich představuje meditační intro k té druhé a prakticky celá se odehrává v režii Jarboe. Tahle extrémní diva je asi poslední host, kterého bych na jakékoliv grindové desce čekal, a podle toho celá píseň vypadá. Zasvěcení vědí, ty ostatní čeká zajímavé překvapení. "Regret & The Grave" je závěrečnou smrští za smyčcového doprovodu Jackie Perez Gratz... a opět s menším přispěním Jarboe.

Dohromady CATTLE DECAPITATION nahráli album, které kombinuje to nejlepší ze současného deathu, grindcoru a progresivních směrů. Je mi jasné, že některým lidem bezesporu nepůjde pod vousy, ale čert to vem. "The Harvest Floor" přesvědčuje, že death/grind nemusí být apriori bezduchou sypačkou – a možná ukazuje cestu, kam se tenhle styl bude ubírat za pár let.

sestava: Travis Ryan – zpěv, Josh Elmore – kytara, David McGraw – bicí, Troy Oftedal – baskytara; hosté: Ross Sevage – zpěv, Dino Sommese – zpěv, Jarboe – zpěv, Jackie Perez Gratz – cello, John Wiese – syntezátor
studio: Sharkbite Studios
čas: 37:35
země původu: USA
styl: progressive death/grind
odkaz: www.cattledecapitation.com
tracklist:
1. The Gardeners of Eden
2. A Body Farm
3. We Are Horrible People
4. Tooth Enamel & Concrete
5. The Ripe Beneath the Rind
6. The Produkt Alive
7. In Axetasy
8. Into the Public Bath
9. The Harvest Floor
10. Regret & The Grave

hodnocen: 90 %

EARDELETE - Scalpelogy

2010 Obscene Productions

Kluci z EARDELETE nejsou na tuzemské grindové scéně žádnými nováčky, ačkoliv "Scalpelogy" je teprve druhé album pod touto hlavičkou. Již první deska "Zombielogy" se setkala s poměrně pozitivním přijetím a její nástupce k tomu má solidně našlápnuto. Tedy, pokud od něj nebudete čekat nemožné.

EARDELETE se pohybují v rámci goregrindu, který po celou chrochtavou půlhodinku opustí jen letmo a vždy na pár sekund. Kapela po celou délku alba hraje dunivou, nezastavitelnou zvukovou stěnu, do které skřehotá zpěvák Paul (který sám své hlasové projevy příznačně prezentuje na webu jako "pigs and frogs"). Z tohoto příjemně valivého proudu vyčnívá několik zajímavějších záležitostí – titulní "Scalpelogy", která prostřídá rychlý gore rytmus s melodičtějším deathovým refrénem, nebo punk/crustový začátek "Stainless Steel". Na "Scalpelogy" není moc co objevovat; deska vás prostě podstaví před volbu "buď – anebo." Příznivci čehokoliv náročnějšího budou novým albem bezpochyby zklamáni. Na druhou stranu, koho dokáže (jako mě) taky občas chytnout za srdce chorobná gore atmosféra, zkombinovaná s bezohledným tlakem, tomu má deska "Scalpelogy" co nabídnout. I vzhledem k tomu, že je na gore poměry nadprůměrně profesionálně nahraná.

Zároveň je nutné přiznat (a uznat), že se EARDELETE nesnaží svoji hudbu "odlehčit" nějakými vsuvkami, legráckami či intry jako jiné kapely tohoto žánru. Ve srovnání například s posledními ROMPEPROP můžou znít možná až poněkud nezáživně. Nicméně proč se rozptylovat vtípky o hovnech, když vám kapela může půlhodinu příjemně pižlat uši rezavým skalpelem... a to bez ohledu na to, kolik v sobě máte piv.

sestava: Paul – zpěv, Robocop – kytara, Mozek – kytara, Buraaak – baskytara, Martin – bicí
čas: 29:49
země původu: Česká Republika
styl: goregrind
odkaz: bandzone.cz/eardelete
tracklist:
1. Intro - Watch
2. Tempering in Steel
3. Cutting
4. Incision and Drainage
5. Scalpelogy
6. Scalpel Injuries
7. Surgical Scalpels
8. Plastic Surgery
9. Scalpel Blade Removers
10. Surgical Procedures
11. Metallurgy
12. Clinical Lancing
13. Stainless Steel
14. Gripping a Medical Scalpel
15. Steel Alloy
16. Scalpelling
17. Scars
18. Scalpel Safety

hodnocen: 70 %

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Související články

Zobrazit více

Zobrazit méně

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube