Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Mikrorecenze

BLEED INTO ONE - The Scars Remain, CHEENO - 2 Face Macy, UNDERTOW - Don't Pray to the Ashes, ANOTHER PERFECT DAY - The Gothenburg Post Scriptum

BLEED INTO ONE - The Scars Remain, CHEENO - 2 Face Macy, UNDERTOW - Don't Pray to the Ashes, ANOTHER PERFECT DAY - The Gothenburg Post Scriptum

Německá scéna je v oblasti tvrdé hudby navzdory výjimkám spojována s podprůměrností i bizarním vkusem. Michal Husák si prohnal ušima čtyři aktuální nahrávky tamní provenience. A výsledek?

BLEED INTO ONE - The Scars Remain

2009 Demons Run Amok Entertainment/Panther

Kulišáci z Demons Run Amok nezklamali a znovu servírují své oblíbené staroškolní hácéčko s metalizující příchutí a hlavně pekelným nábojem plným frustrace a chuti pořádně řádit. Tentokrát se svou (debutovou) porcí přišli krajané z jihoněmeckého Saarbrückenu BLEED INTO ONE.

Na jedné straně zasluhují pochvalu, jak jim to rámusí pěkně po americku, na straně druhé se deska drží hesla – nasypat, našlehat, nakopat a pěkně pryč od toho. Intenzivní, houpavě štiplavá sekačka odpálí necelých čtyřicet minut a nezůstává skoro nic. Chuť je poněkud prázdná a občasné úkroky jako výjezdy basy nebo melodické háčky jsou příliš zřídkavé a alibisticky nevýrazné, takže dojem nespasí.

Pětice se víceméně schematicky drží klasických šablon á la HC z východního pobřeží, inspirace prý míří ke CRO-MAGS, DEATH THREAT nebo HATEBREED. Občas také kapela připomene bývalé kolegy RYKER'S, kteří táhli káru podobným hudebním směrem, ale bývali poněkud prkenní, takže to možná není úplně lichotivé přirovnání. I když zrovna tahle výčitka na BLEED INTO ONE nemíří. Sečteno a podtrženo, fortelně přijatelná, nicméně dost zapomenutelná záležitost.

sestava: Alex – zpěv, Michael – kytara, Stephan – kytara, Mike – baskytara, Markus – bicí
studio: Kohlekeller
čas: 38:02
styl: hardcore/metal
země původu: Německo
odkaz: www.myspace.com/bleedintoone
tracklist:
1. Intro
2. Too Late
3. Bitterness Pervails
4. Guest for Perfection
5. Matter of Time
6. The Scars Remain 7. Can't Leave It Behind
8. Leave a Mark
9. False Face
10. Figure It Out
11. Dead Brother
12. Tonight You Die Alone
13. Turn of the Lights

hodnocení: 40%

CHEENO - 2 Face Macy

2010 Prevision Music

Podle některých zdrojů se CHEENO (foto v perexu) dali zhruba před pěti lety dohromady spíš na zkoušku jako projekt členů melodicko-deathových AUTUMNBLAZE, kteří k mikrofonu přibrali pohlednou Jennifer (zkoušela to v různých projektech v televizi včetně německé SuperStar a koketovala také s klasikou). Dnes je tu už druhá deska lehce alternativního kytarového (pop)rock/metalu, který v sobě má hodně melancholie, ale málo opravdu výživných emocí.

Kdesi jsem se dočetl, že debut z roku 2008 byl neúnosně dlouhý a tohle má být rozumný krok vpřed – i tak ovšem víc než padesátiminutovou kládu CHEENO spíš hrnou upracovaně před sebou, než aby vás vzali na fascinující výlet plný podmanivých překvapení a silných melodií. Jennifer se může přetrhnout snahou, ale když začne jekotat na plný rozsah, dostavuje se téměř efekt nabodení na kůl. Tohle se v minulosti hodně vyčítalo například Anneke van Giersbergen, zde navíc schází charisma, což platí pro zpěvačku i kapelu jako celek. Je to celkem škoda, protože nadějné momenty desce úplně nechybí (např. závěrečná "Love-Hate"), ale převažující pocit bohužel zahaluje nejednoznačnost.

Jako by CHEENO tápali, jestli jim víc sedí pseudogotická posmutnělost, nebo třeba riffování jak z devadesátkového crossoveru říznuté ambicemi takových DIE HAPPY, GUANO APES a dalších německých kolegů. A když kapela přestane tlačit na pilu, rozplyne se v poloakustických baladách ve druhé půli energie desky úplně.

sestava: Jennifer Kloos – zpěv, Phil Hillen – kytara, Joey Siedl – kytara, Carsten Pinkle – baskytara, Mike Müller – bicí
studio: SU2
čas: 53:35
styl: rock
země původu: Německo
odkaz: www.myspace.com/cheenorock
tracklist:
1. Macy's Anthem
2. No Harm Intended
3. The Both of Me
4. Chemical Attraction
5. Raum 18
6. Disarray
7. See You Next Sunday
8. One Mile Ahead
9. Who's The One
10. Rearviewmirror
11. Hate-Love

hodnocení: 40%

UNDERTOW - Don't Pray to the Ashes

2010 Prevision Music

Němci UNDERTOW už jsou ostřílení staří psi. Značka funguje od roku 1993 a letošní album je šesté řadové. Z různých škatulkovacích nálepek by se skoro mohlo zdát, že jde o nějaké neuchopitelně progesivní dílo – na propagačních lejstrech, stránkách kapely, ale hlavně různě po netu totiž můžete narazit na všelijak zkombinované charakteristiky obsahující pojmy jako alternativní metal / groove / thrash / sludge / HC / metalcore... Ale ve finále stejně stačí, když si představíte podladěnou směsku á la CROWBAR a PRO-PAIN v trochu líbivějším, písničkovějším balení a jste víceméně doma.

Bylo by však příliš zjednodušující smést desku jako další tuctovou odmocninu jmenovaných. Promo leták od firmy (Cože? To si fakt na tuhle vychytávku z doby před deseti a více lety dneska ještě někdo hraje?) má ale v jednom pravdu. UNDERTOW znějí tak nějak dospěleji a hlavně pestřeji, než si je mlhavě vybavuju ze starých, nikterak pamětihodných nahrávek.

Deska dobře zní, má určitou pocitovou hloubku a vedle obligátní formule "rychlé songy táhnou a tlačí, pomalé valivě duní" dokáže v patřičnou chvíli vybočit z lajny ("Smoke Garden"). Potíž je, že to pořád nestačí na vyhoupnutí z kategorie lepšího průměru mezi uctívané originály.

sestava: Joachim Baschin – kytara,zpěv, Thomas Jentzsch – baskytara, Rainer Pflatz – bicí
studio: Studio 141
čas: 51:15
styl: alternative thrash core
země původu: Německo
odkaz: www.myspace.com/undertow
tracklist:
1. Intro
2. The Bitter Taste
3. Art of Falling
4. Still Waiting
5. Threedouble Chime
6. Smoke Garden
7. Ashtray Memories
v 8. Beyond Dreaming
9. File Under Unexpected
10. Drenched in Gasoline

hodnocení: 60%

ANOTHER PERFECT DAY - The Gothenburg Post Scriptum

2010 Supreme Chaos Records

Někdy se prostě nepodaří naplnit krásně a s nejlepšími úmysly nalinkované předpoklady. To bylo tak. Kristian Kohlmannslehner a.k.a. Kohle má za sebou nekonečnou řadu prestižních studiových prací pod hlavičkou svých Kohlekeller Studios a už drahně let nosil v hlavě sen – oprášit alespoň v podobě sólového projektu svou dávnou kapelu ANOTHER PERFECT DAY, která v půli 90. let nadějně začala, ale také skončila dřív, než stihla zanechat na německé scéně zřetelnou stopu.

Nastal zdánlivý happy end. Před sebou máme debutové CD, které (jak jinak) precizně hraje, odkazuje k tradičnímu melo-deathovému zvuku z Göteborgu, který tehdejší APD adorovali, a aby toho nebylo málo, jako hosté přizvukují persony jako Karsten Jäger z DISBELIEF nebo samotný Dan Swanö. Navíc se v žádném případě nedá říct, že by se to špatně poslouchalo, že by někde něco kulhalo, přebývalo... Tak kde je sakra problém? Těžko říct. Možná v tom, že je tu všechno – vraťme se k první větě – až moc nalinkované. Desku od konce požírají věci, které se na začátku zdají být jejími hlavními trumfy. Všechno je tak formálně dokonalé, až to chvílemi působí umělohmotně a bez opravdového života a navíc si po čase uvědomíte, že spousta postupů hraničí s banálním přehráváním učebnicových základů.

Kohle je nepochybně srdcař a nejspíš to takhle chtěl, takže se nedá v důsledku říct, že by se svou vymodlenou deskou neuspěl. Bohužel to ale vypadá, že jeho "The Gothenburg Post Skriptum" skončí jako kuriozita s několika opravdu vydařenými momenty a zajímavým příběhem v pozadí. Ostatně už samotný název, stylizující album téměř do pozice jakéhosi epitafu celého žánru, je v principu tak ambiciózní, až to varuje. Dobře mu tak.

sestava: Kohle – zpěv, kytara, baskytara, klávesy, Sascha Schiller – bicí, hosté: Dan Swanö, Karsten Jäger, Arno Menses
studio: Kohlekeller Studios
čas: 49:35
styl: melodický death
země původu: Německo
odkaz: www.myspace.com/apdmetal
tracklist:
1. For You... Forever
2. The Matador
3. The Ghost She Slept Beside Me
4. Until You Bleed
5. The Great Nothing
6. In the End... The End
7. The Lullaby
8. For Us... Forever
9. Composition in Black

hodnocení: 65%

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube