Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Mikrorecenze

MANDRAKE - Innocence Weakness, EUFOBIA - Insemination, ARES KINGDOM - Incendiary, DRUNKEN BASTARDS - Horns of the Wasted

MANDRAKE - Innocence Weakness, EUFOBIA - Insemination, ARES KINGDOM - Incendiary, DRUNKEN BASTARDS - Horns of the Wasted

Michal Husák se popral se čtyřmi promo nahrávkami a vyšlo z toho jen jedno nadprůměrné hodnocení. A to ještě i před danou kapelou vedou "MALIGNANT TUMOUR o několik metrů piv".

MANDRAKE - Innocence Weakness

2010 Greyfall/Soulfood

Hned na úvod nasadí německá pětice MANDRAKE tu nejsilnější melodii v písničce "A Secret to Reveal", takže vzbudí jakás takás očekávání, která ovšem následný průběh alba rychle rozmělňuje.

Kapela sdružená kolem kytaristy/growlera Lutze de Puttera už patří ke zkušeným a chtělo by se říct protřelým – za dobrých patnáct let na scéně vytvořila pět desek. Zůstává ale v širokém proudu nerozlišitelného (pod)průměru, z něhož se navíc snaží vyhrabat poměrně průhlednou podbízivostí. MANDRAKE provozují goticky zasmušilý melodický (heavy/doom?) metal, vzdáleně se přibližují CREMATORY, DREAMS OF SANITY či ELIS.

Když už sami cítí, že začíná být jejich zasmušilé písničkaření na bázi "kráska a zvíře" až příliš banální, pokoušejí se prošlápnout cestičku o kousek blíž ke střednímu proudu, dejme tomu á la EVANESCENCE. Schází ale pořádné střelivo (hity) i dar přesvědčivé prezentace. Naivní plochý hlásek zpěvačky Birgit ani totálně neosobité brumlání Lutze ty (v lepším případě) mile obyčejné melodie ze všeobecné okolní šedi nevytáhne – viz třeba svižnější "Autumn Serenity" nebo naopak lkavou "A Serenade to the Sea".

sestava: Birgit Lau – zpěv, Lutz de Putter – kytara, zpěv, klávesy, Julius Martinek – kytara, klávesy, Garvin Bösch – baskytara, Holger Bloempott – bicí
čas: 50:18
země původu: Německo
styl: heavy/gothic metal
odkaz: www.mandrake.de
tracklist:
1. Prelude
2. A Secret to Reveal
3. Save Us from Ourselves
4. A Serenade to the Sea
5. Among the Demons
6. Innocence
7. Autumn Infinity
8. Coma
9. Indignation
10. Existence
11. Silhouette
12. Weakness

hodnocení: 40 %

EUFOBIA - Insemination

2010 Axa Valaha Productions

Bulharská EUFOBIA zvolila zajímavou taktiku. Děláme death metal, co působí zvláštně rozcuckovaně a křivolace, ale zároveň to není nic vyloženě technického nebo progresivního? Tak začneme rozhlašovat, že tvoříme "vyšinutý mix deathu a alternativního rocku".

Trojice (o zpěv se dělí všichni) funguje od roku 2004 a "Insemination" považuje za svůj albový debut, ačkoliv formálně by se hodilo spíš označení EP s bonusy. Samotná nahrávka má něco málo pod dvacet minut, ovšem na disku najdete ještě dva relativně ambiciózně zpracované videoklipy. Ať se na CD podíváme z jakéhokoliv úhlu, ze všech stran se sbíhá podobný smíšený pocit pracovitosti a profesionality promíchané ve stejný okamžik s ochotnickou hudlařinou.

Muzika má své světlé záblesky, ale převažuje obraz poněkud zastaralého thrash/deathu, místo slibované vyšinutosti (ve zdravém smyslu slova) je to spíš kostrbaté a neurovnané. Produkce celkově ujde, ale nevyvaruje se třeba bizarních přešlapů v mixu nahrávky, ze které chvílemi vyčuhuje až crustově rachotící, naprosto nepatřičně působící rytmika.

Obal snaživě vykrádá styl Joachima Luetkeho, ale ve výsledku je spíš samoúčelně pseudodrsňácky vulgární. Klipy (zejména "Justine") mají švih a vyvolávají strhující první dojem, ale ve finále jde o nepřehlednou schizoidní snůšku agresivních záškubů… A tak dále. Celkový dojem z EUFOBIE je zatím velice rozporuplný.

sestava: Niki – kytara, zpěv, Steff – basa, zpěv, Blago – bicí, zpěv
čas: 18:21
země původu: Bulharsko
styl: thrash/death
odkaz: www.myspace.com/eufobiacarnage
tracklist:
1. Vibrator
2. Pissing Squad
3. Slaughter
4. Scum Of Christ
5. Insemination
6. Never Innocent Again
7. Justine
8. Blindfold

hodnocení: 30 %

ARES KINGDOM – Incendiary

2009 Nuclear War Now Productions

Může se snadno stát, že mě fanoušci dřevní metalové prapodstaty označí za hluchého ignoranta. Nicméně druhá řadová nahrávka amerického kvarteta ARES KINGDOM mi připadá jako těžce průměrná rubanice, která potěší leda skalní nostalgiky. Troufám si to říct přesto, že obecně na netu deska sklízí ohlasy začínající někde na uznalém respektu a sílící až k bezvýhradnému zbožštění, šermujícímu v každé druhé větě výrazy jako "klasika", "mistrovské dílo" a podobně.

Mně osobně album "Incendiary" zní spíš jako diskutabilně nazvučený chuchvalec ortodoxně staromódního thrash/deathového retra. Ve sluchátkách to přebuzeně cinká a chrčí jak ledabyle naladěné rádio. Kdyby to byl UG black metal, tak neřeknu ani půl slova, ale takhle…

Na druhé straně objektivně nelze pominout fakt, že čtveřice z Missouri má dokonale ujasněný a zvládnutý styl a dokáže svými skladbami vygenerovat jistou (a to nezanedbatelnou) dávku jiskření. Postupně dojde i na volnější tempa, kdy je energičnost a intenzita vyvážena přirozenou melodičností a epičtější atmosférou. To ovšem vyvstává další otázka – jestli je opravdu šťastné, že už tak vesměs dost dlouhé songy dosahují na konci alba až k sedmi, osmi minutám…

Pokud by tahle deska vyšla ve druhé půli 80. let, dost možná by se na ni vzpomínalo jako na milník. V dnešním kontextu však patří v lepším případě do pomyslného skanzenu.

sestava: Alex Blume – basa, zpěv, Chuck Keller a Doug Overbay – kytary, Mike Miller – bicí
čas: 49:11
země původu: USA
styl: old-school thrash/death
odkaz: www.ares-kingdom.com
tracklist:
1. Incendiary
2. Descent of Man
3. The Destruction of Sennacherib
4. Silent Mortal Flesh (Convergence)
5. Ashen Glory
6. Beasts That Perish
7. Consigned to the Ages
8. Gathering the Eagles
9. Abandon in Place

hodnocení: 40 %

DRUNKEN BASTARDS - Horns of the Wasted

2010 Hell's Headbangers

No vida… Také Maďaři DRUNKEN BASTARDS hledí zarputile do thrashové minulosti, ale dělají to natolik nekonvenčně a s nadhledem, že i v dnešní době mohou působit svěže.

Jejich rámusení je stylově docela rafinované – zní to hodně povědomě, ale na rozklíčování, o co se jedná, budete potřebovat víc slov, než se může v první chvíli zdát. Štiplavě zběsilý old school speed/thrash se prolíná na jedné straně se zlobou prapůvodního blacku, na straně druhé je silně nasáklý HC/punkovou skočností a rozverností, zaslechnout se dá i špetka crustové "nekázně". Má to švih a výživnost – i pouhá dvacetiminutovka zaručeně postačí, abyste si pětici zapamatovali.

Svou roli sehrává i zřetelně slyšitelný smysl pro humor (těžko by nějací morousové měli přezdívky jako Infernal Pangasius nebo D-Beat Hasselhoff). V textech se huláká o lásce k metalu, rock'n'rollu a k Satanovi, skandující ruce mávají flaškou s chlastem… Pokud vám to připomíná naše MALIGNANT TUMOUR, něco na tom může být, ovšem Ostraváci zatím co se týče dotaženosti produkce, ale i svérázného nadhledu vedou o několik metrů piv.

sestava: Blizzard – zpěv, Pete Fire a Infernal Pangasius – kytary, The Evil Skeletonizer – baskytara, D-Beat Hasselhoff – bicí
čas: 19:41
země původu: Maďarsko
styl: old-school speed/thrash/black/punk/HC
odkaz: www.myspace.com/drnkenbastards
tracklist:
1. Nuclear Era
2. Toxic Patrol
3. Posercrusher
4. Destroy the Factory (Eat My Fuk)
5. Drink With Satan
6. Alcoholic Big Tits
7. Baptized in Speed And Blood
8. Prophecy of the Evening Star (Barbatos)

hodnocení: 60 %

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube