Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Recenze

KEITH CAPUTO - Hearts Blood on Your Dawn

KEITH CAPUTO - Hearts Blood on Your Dawn

2006 Kill the Artist Recordings

Hlas bolesti a lásky - Keith Caputo. Zní vám jméno povědomě? To je ten pán, co zpívá duet se zpěvačkou WITHIN TEMPTATION na jejich novém albu. Další indicie je LIFE OF AGONY. Ano, Keith je jejím frontmanem a současně s vedením této pozoruhodné newyorské kapely dokáže vést i pozoruhodnou sólovou kariéru. Jak toto dnes již téměř kultovní seskupení, tak i Caputova hudba je spíše pouze pro znalé. Buď je pro vás pouze neurostlým sentimentálním chlápkem, který jen kňourá a zpívá o tom samém, nebo malý muž s velkým hlasem a charismatem, který dokáže rozplakat i akvarijní rybičky.

Nové album nesoucí název "Hearts Blood on Your Dawn" je v pořadí třetí studiovou deskou tohoto skromného a hlavně upřímného pána (nevím, zda se dá za řadové album považovat akusticky nahraný a bonusy opatřený debut s modifikovaným názvem "Died Laughing Pure"). Předcházelo mu výjimečné živé album "Live Monsters", které dokumentovalo neopakovatelné exploze Keithových emocí na pódiu.

"Departure Into the New Affection And New Noise" - velmi hezký začátek, kapela jakoby sedí ve studiu a každý ještě zkouší své nástroje. Pak se ozve Keith, zda je každý připraven a z režie dostávají pokyn, že se už jede. To navozuje bezmála intimní atmosféru spontánní tvorby a jejího záznamu.

"Mother" - lennonovský vyznívající balada o problémech současného světa. Jako kdyby se malý chlapec ptal matky a otce (možno brát i obrazně: matka nás všech a otec jako bůh), co se to se světem děje. Proč jsou lidi tak hloupí? Jasné, zřetelné a má to fakt sílu.

"Monkey" - veselejší střední tempo. Píseň o lásce, kdy Keith zpívá, že není žádná opička, že se mu nelíbí způsob, jakým ho miluje, protože se něco vytratilo. "Život může jít dál, tak zadrž slzy," jsou totiž i horší věci a Keith ví, o čem mluví.

"Ramshackle" - "my nádherní, pěkně divocí, pěkné slzy na jejím obličeji, tak prostě zbavme se toho zmatku," zní z jeho úst otráveně a vy mu to věříte.

"Droom Kleuren" - setkání Keithe s Nickem Cavem. I tak by mohl znít podtitulek skladby, která je navíc podtržena politickým podtextem ("so I'm gonna shoot your face, I'm gonna buy and sell the human race, hey, Mr. President, ain't that worth something fighting for ?").

"Lamb To The Slaughter (Hearts Blood on Your Dawn Part 1)" - exploze emocí v tom nejniternějším slova smyslu aneb co se skrývá v tomto mladém právě rozhněvaném muži. Jak text, tak hudba jsou skutečné jako "krev srdcí na tvém úsvitu".

"How Happy Is This Heart of Mine?" - co více k tomu dodat. Každý si sám udělá obrázek o tom, jak šťastné je to jeho srdce, slova nejsou potřeba.

"I Wanna Fly (Hearts Blood on Your Dawn Part 2)" - Keith stojí před vámi plně nahý a vydává napospas svoji duši, kterou vyjadřuje přívětivost, ale i bolest.

"Always" - "Pokud se stane, že se mé letadlo zřítí, ve svém srdci víš, že tě budu vždy milovat. Pokud se stane, že se mé letadlo zřítí, ve svém srdci víš, že na tebe budu vždy dávat pozor." Nesmírně chytlavá hudba a text, který je jednoduchý, jasný a výstižný může směle konkurovat všem rádoby milostným písničkám na MTV.

"Fix Pop Bang Shot" - Má cenu žít ve světě, kde mír nemá žádnou cenu? Tak zamiř, zmáčkni to a ulehči moji bolest, protože mi stejně nikdo nepomůže. Navíc, když tato slova slyšíte s chytlavou a veselou bluesovou melodií, tak vám proběhne hlavou, co je to, ksakru, za svět?

"Kill With God" - jak můžeš/můžete zabíjet ve jménu boha? Prosím, jděte do pekla. Nakažlivá melodie zintenzivňuje dramatickou z averzi k vyspělé technice a paniku z všudypřítomného pátrání a sondování.

"Livin the Blues" - člověk nerad prorokuje něco, za čím si pak nemůže stát, ale tato píseň se jistě stane velmi vyhledávanou na koncertech, díky postupné gradaci a výbornému textu ze života hudebníka, která stále někam odjíždí.

Kdo by si myslel, že už je po všem, ať vyčká na konec pauzy, kde Keith říká: "ta byla dost dlouhá, ne?" a pak dodává: "bolest je vždy faktorem v této hře". Přeberte si to jak chcete. "Our Moon Our Stars (The Shakes)" na rozloučenou. Křehká, floydovská skladba, kde je krásné životní moudro, že "bolest vás nikdy nenechá samotného".

Dokonáno jest. Silný osobní zážitek s výbornými výkony je za námi. Od citlivého a křehkého člověka se zde přechází k válečníkovi a aktivistovi, který je však inteligentní. Tohle album má vše. Jednoduché momenty, které se střídají s gradujícími, utápějící a explodující myšlenkové stimuly. Není zde slabého místa. Texty jakoby sebrané z velmi osobního deníku.

Keith je nezávislý umělec, nevydává svá alba přes velké společnosti, jeho hudbu můžete získat přes internet nebo na jeho koncertech. S přehledem by mohl konkurovat veškerým výkalům populární hudby, která se na nás valí z televize a rádií, ale možná je dobře, že tomu tak není. Vytratilo by se to kouzlo. Takto mají fanoušci svoje vlastní tajné společenství: chatové místnosti, Myspace a podobně. A má to větší dopad než hlavní proud, který nás krmí "talentovanými" zpěváky s dovednostmi tříletých dětí, kteří odzpívají a svoji "uměleckou osobnost" zanechávají odhozenou na pódiu. Keith zpívá o tom, čemu věří, nejen proto, že si to napsal sám. Své myšlenky a postřehy zhudebňuje pro svoji rodinu, pro přátelé a pro fanoušky, nikoliv pro celý vesmír.

sestava: Keith Caputo - zpěv, akustická kytara, Jack Pisters - elektrické kytary, Rempe Kooij - elektrické kytary, Michiel Rietveld - baskytara, Jochem van Rooijen - bicí
produkce: Maurice Bom
čas: 58:38
země původu: USA
styl: rock
odkaz: www.keithcaputo.com
tracklist:
1. Departure Into the New Affection And New Noise
2. Mother
3. Monkey
4. Ramshackle
5. Droom Kleuren
6. Lamb to the Slaughter (Hearts Blood on Your Dawn Part 1)
7. How Happy Is This Heart of Mine?
8. I Wanna Fly (Hearts Blood on Your Dawn Part 2)
9. Always
10. Fix Pop Bang Shot
11. Kill with God
12. Livin the Blues
13. Our Moon Our Stars (The Shakes)

Hodnocení

autor:

100 %

čtenáři:

89 %

hodnotilo: 19


Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Související články

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube