Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

NILE, SINISTER, NO RETURN, MYRKSKOG, SCARVE, DEMENTOR

NILE, SINISTER, NO RETURN, MYRKSKOG, SCARVE, DEMENTOR

25.10.02
Brno, Babylon

Abych shlédl vystoupení death metalových egyptologů NILE, rozhodl jsem se, že přeruším lázeňský pobyt, dám vydělat Českým dráhám a dopravím se tak do svého rodného Brna, protože tohle prostě musím vidět, ať to stojí co to stojí.

Přibližujíc se k Babylónu, potkávám stále více "černých mikin", což jednak znamená, že jdu dobře a jednak že bude narváno. Bylo. Začátek byl naplánován na šestou, ale pouštět se začalo o 30 min. později, což většina čile využila k návštěvě okolních pivnic. Sehnat flek byl fakt problém, ale nakonec se zadařilo v Stopkově plzeňské.

Ocejchován neviditelným razítkem se kolem sedmé dostávám do útrob bývalého kina Babylon, které je podle mě nejlepší místo v Brně na pořádání větších koncertů. Jeho podzemní umístění izoluje zvuk, takže si intolerantní důchodci nemůžou stěžovat na "ten příšernej rámus", navíc je tu balkón, dva bary atd. Jedině co mě (a zdaleka nejen mě) chybělo, byla nefunkční šatna. No, ještěže jsem si nevzal koženej kabát :-) Zatímco jsem se rozkoukával, na pódiu už vařili bratia DEMENTOR. Na rozjezd to nebylo špatný, ale přece jenom mě nějak nedostali. Když jsem je viděl asi před půl druhým rokem na Favále, líbilo se mi to víc. Asi to bude tím, že tehdá neměli zdaleka tak silnou konkurenci, jako tento večer. Nejzajímavější bylo oznámení, že budou 2. 12. (snad si to pamatuju dobře) vystupovat spolu s HYPNOS v pořadu Ladí-neladí na ČT. Na dnešní poměry v mediální scéně celkem rarita.

SCARVE se mi teda moc nelíbili, a když říkám moc, myslím tím vůbec. Zvolit si za předkapelu death metalovým mistrům maníky, hrající muziku s nálepkou nu-metal, mi nepřijde zrovna jako dobrá volba. Takhle já si kafe prostě nesladím.

Hned další smečka mi ale naštěstí zpravila náladu. O MYRKSKOG jsem věděl asi to, že tam snad hraje někdo z ZYKLON. Neznalost je ale mnohdy výhoda, už jenom proto, že se člověk může příjemně překvapit. No, nářez to byl opravdu velmi propečený a kvalitu večera posunuli hodně vysoko.

A aby byla změna a pěkně se to střídalo, tak musím říct, že NO RETURN mě na prdel zrovna neposadili. Lidem se to sice asi dost líbilo, ale HC (nebo co to bylo) prostě není můj styl. Proti gustu žádný dišputát. Já šel na pivo.

Druhá největší bomba večera, SINISTER, byla opravdu druhou největší bombou večera. Tahle legenda musela přilákat už i ty, co dosud seděli někde na baru, protože kotel už se solidně zaplnil a kvarteto mohlo začít. Dámu za mikrofonem asi po vystoupení muselo bolelo v krku, protože takovej hlásek se u slečny často nevidí. Super. Mužské 3/4 hraní taky zrovna neflákali, tudíž sme se mohli nabažit v duchu názvu "zlověstného" death metalu. No, ale to nelepší stejně ještě mělo přijít...

A taky že ano. Za zvuků egyptského (jak jinak) intra se z temnoty vynořili čtyři mohutné postavy, které sice mohli být NILE, ale jelikož jsem nikdy neviděl žádnou jejich fotku, jistej jsem si být nemohl. Veškeré obavy ze mě však spadli při prvních tónech. Jejich sound je prostě jedinečnej a nazaměnitelnej. Jsou tady!!! Zatímco tam sázeli jednu bombu vedle druhé "Mastrubating the War God", "Opening of the Mouth" atd. sál i balkón se nadobro zapnily a jestli někdo zůstal na baru i při SINISTER, tak teď už tam mohli zavřít. Kotel vřel sice jenom v prvních řadách, ale myslím že NILE nenechaly chladným nikoho, protože hráli opravdu nadoraz. Došlo dokonce i na skákání z pódia, které se sice pořadatelům (ni basákovi) moc nelíbilo, ale též jsem neodolal. Ani nevím jak dlouho set trval (tipuju tak hodinu) protože jsem byl téměř v transu, unášen nespoutanou energií (to je z nějaké reklamy, ne?) jejich muziky. Opravdu paráda. Přestože už jsem byl dost vyčerpán, rád jsem si spolu s davem vynutil přídavek a dostalo se nám titulního songu druhé desky "Black Seeds of Vengeance". Za zvuku outra ze stejného alba ("Khetti Satha Shamsu") se s námi NILE rozloučili a mě nezbylo než uznat, že to tihle amíci prostě opravdu uměj hrát.

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube