Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

TISÍC LET OD RÁJE, DRACO HYPNALIS

15.02.03
Brno, Stará Pekárna

Další z četných koncertů brněnské skupiny TISÍC LET OD RÁJE se opět, již tradičně, konal v kavárně Stará Pekárna a jako support si nadmíru dobře zvolili zlínské DRACO HYPNALIS. Vystoupení se mělo konat již o měsíc dříve, ale z důvodu onemocnění člena skupiny se přesunulo do půly února. Pravda, klub Stará Pekárna nepatří mezi zrovna rozlehlé prostory, ale díky své osobité až komorní atmosféře, kde skupina velmi úzce komunikuje s publikem, si myslím, že pro tento typ akcí dostatečně plní svou funkci. Navíc skupiny jako alternativní TISÍC LET OD RÁJE či techničtí DRACO HYPNALIS nepatří mezi masově rozšířené spolky, neboť díky technicky náročnější a na poslech komplikovanější tvorbě oslovují spíše užší metalovou obec a hudební fajnšmekry. Přesto se klub naplnil až k prasknutí (vstupné bylo symbolických 40 Kč; jsem rád, že se pravý underground ještě nevytratil) a věřte, že ten kdo se dostavil, měl o hudební zážitek rozhodně postaráno.

Něco kolem 20 hod se na pódium dostavili DRACO HYPNALIS a hned zkraje musím konstatovat, že ačkoliv do té doby mi byli tito sympatičtí Moraváci velkou neznámou, předčili veškeré mé očekávání. Nestává se mi příliš často, abych se na koncertě setkal s neznámou kapelou (alespoň teda pro mě) která svou hudební produkcí strčí do kapsy většinu skupin z tuzemské metalové scény. O hráčských výkonech ani nehovořím, ty doslova tajily dech. Možná si řeknete, že příliš plýtvám superlativy, ale u DRACO HYPNALIS nelze jinak. Skutečně se jedná o velmi talentované muzikanty, kteří však jsou na naší UG scéně poněkud pomíjeni a to díky nedostatečné propagaci a promotion. Skupinu tvoří trio Mira (kytara, klávesy, programování) Ivoš (baskytara, programování) Lukáš (zpěv) a není příliš lehké specifikovat jejich hudební styl. Jedná se velmi melodickou a propracovanou muziku, jejíž základy tvoří technický death metal. Díky klávesám a automatickému bubeníkovy získává tvorba DRACO HYPNALIS další rozměr. Klávesy však nejsou do této hudby zakomponovány jen tak pro okrasu či módní trend, ale plnohodnotně obohacují jednotlivé skladby, ty tak získávají ještě více na katarzující atmosféře a pestrosti. Automat skupina používá zřejmě z nouze, protože najít dostatečně technicky kvalitního bubeníka je úkol nadmíru obtížný. Pokud by se tak přece stalo a na bubenickou stoličku by dosedl stejně tak dobrý bicmen jako zbytek skupiny, nebál bych se hovořit o českém CYNIC či DEATH. Vyzdvihl bych hlavně kytaristu Miru, jenž nedal svému nástroji ani sekundu odpočinout a střídal jeden zajímavý a propracovaný rif za druhým. Nutno slyšet. Kluci hráli kompletně celé debutové (zatím bezejmenné) album jenž v současné době bohužel marně hledá vydavatele, neboť firmy raději sáhnou po přímočařejší muzice, která osloví vícero posluchačů a tím se potenciálně zvýší zisk. Holt bohužel už i UG začíná být o penězích a umělecká muzika typu DRACO HYPNALIS zrovna nepatří ke komerčně úspěšným artiklům.

Ani jsem si nestačil vydechnout a na pódium již vstupovali TISÍC LET OD RÁJE. Tuto chásku snad nemusím blíže představovat, na ABYSSu si o nich můžete přečíst až až. Toto vystoupení Tisícovek však bylo jedinečné tím, že na něm pokřtili své druhé album "Gaia". Hlavním tahounem koncertu se stala sympatická Dasha, ta nejenže suvereně přezpívala Křečka (ten měl ze začátku technické problémy s mikrofonem) především díky svému jedinečnému blackovému vokálu (Hail Finland!!!) posunula styl skupiny blíže k black metalu, což velmi rád kvituji. Důkazem toho byl kotel před "pódiem" a dostatečně vyhecované publikum. Jak jsme již zvyklí z minula, také tentokrát se vystoupení neobešlo bez legrácek (Křeček se opět vyznamenal) a došlo i na tombolu. Nevím proč, ale tyto vtipné finesy se mi tentokrát docela líbily a k Tisícovkám zřejmě nadobro patří. Myslím, že by nebylo od věci ještě zmínit, že kytarista Honza den před vystoupením vyhrál mistrovství ČR v thaiboxu.Koncert se velmi vydařil, mě přinesl seznámení s novou kapelou DRACO HYPNALIS (zajímalo by mě, jak k ním Tisícovky přišly) o které doufám ještě uslyšíme. Každopádně se úpřimně těším na další akci Tisícovek a věřím, že opět představí další zajímavou skupinu.

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube