Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

MORTIIS, MANDRAGORA SCREAM, ADOR DORATH, MUTANT STAR

01.05.03
Futurum, Praha

Poslední z uváděných jarních koncertů, pořádaných jak jinak, než Shindym, ve mě vzbuzoval neuvěřitelné nadšení již od první informace, k níž jsem se kdysi dostal na netu. "Mortiis v Praze? To se musí vidět!" A tak se taky v den státního svátku stalo.

Do Futura se dostávám kolem 19,15 a to znamená, že mi uniklo vystoupení MUTANT STAR. Koncert totiž začal už v 18,30. Já však někde čet až o 19,00. Sám Shindy mi to nedokázal vysvětlit, ale pod pojmem M.S. vystoupil jeden človíček, dále že tam bylo spoustu kouře a světel. Tím se omlouvám všem čtenářům, kteří čekali víc. V každém případě Těšínské septimio ADOR DORATH vidím již od začátku a od prvních chvil jsem velice překvapen. Má ouška jsou poctěna sympho-blackovým krmivem. A.D. disponuje v sestavě mimo jiné dvěmi něžnými pohlavími v podobě basistky a sopránistky (rozeberu později) dále tedy male vocal, kytara, bicí, klávesy a v závěru setu se ještě přidává sedmý člen k druhému mikrofonu. Kapela v současnosti obhajuje své debutní album "Ador Nin Edeleth Ador Dorath," jež sama charakterizuje jako skrytá okultní psychotická mystéria. Svou produkcí mi snad nejvíce připoměli Cradle Of Filth a já jsem nad míru spokojen. Zvuk je velice čistý, i female vocal je výborně slyšet, né jak tomu bývá na festivalech, kde zpěv mařek je pohlcen doom-debilní kulisou (ach jo, tak rád bych byl konkrétní a některé české doom spolky bych poctil snůškou peprné upřímnosti). Zvuk kláves taktéž nijak nezaostává (býva tomu totiž podobně) snad jen klávesák mi v černé kápi připomínal kluky z komického "Komunálního odpadu," které jsem kdysi viděl na nějaké vesnické zábavě poblíž Chlumce n/C. A teď k těm slečnám: ta zpěvačka byla jistě neobyčejně vášnivá a nadržená šukna. Jistě, převážná většina zpěvaček metalových kapel má věčně mokré kundičky, ale to, co by jistě dokázala s tou svojí ona, to by se jen tak nevidělo. Věřím, že by všechny grindery vysávala až do dna vrchní i spodní pusinkou. V jejích očích, jež svítily, bylo možno zahlédnout desítky ztopořených ohonů. Střídavě jistě kouřila několik grinderů a sama si rajcovně honila svoji rajcovní dírku. Tělo "naší" zpěvačky by se bez pochyb prohýbalo vstříc a perfektně koordinovalo naše crazy-grindové přírazy. Jen tak, jakoby mimoděk, hučela, že musí mít ještě mnoho orgasmů! Můj noise-ocas by zajížděl do její kundy jako nůž do másla... Prožíval bych ty nejsilnější pocity rozkoše, jaké si nadsamec, jako já, dokáže představit. Koule by se mi mlely v pytlíku a prostata se plnila semenem. Aby všem grinderům ještě zvýšila požitek z šukačky, masírovala by prsty jejich nalitá varlata. Mnula by naběhlé žlázy a neskutečně rajcovním způsobem by vše doprovázela hrdelním hučením. Určitě by řvala do nějakého grind-ohonu, jako to uměla do mikrofonu. O slečně basistce se zmiňovat nebudu, nerad se opakuji. Sakra... takhle to vypadá, když píše report na pohodovou muziku grindový hovádko. Sorry. Trochu jsem ujel. Po asi 45. minutách kapela končí. Je počastována celkem solidním potleskem a na lidech je vidět velká spokojenost. Pouze vytýkám trochu amatérský přístup zpěváka mezi jednotlivými songy.

Taliáni MANDRAGORA SCREAM pak nastupují asi po 15. minutové zvukové zkoušce. Jejich sexteto se rovněž může pochlubit uchvancancující zpěvačkou, dále kytara + male vokál, druhá kytara, basa, buben a klávesy. Hudba? Svižný doomík se silnými prvky heavy. Zvuk? Skvělý. 50 minutek skvělé muziky, zpěvačka by rovněž stála za hřích, hodně houře, světel, basák v jakési buzikošilce... toť vše. Lidičky trochu chladnější, než při ADOR DORATH, ale naprosto oprávněně. Nakonec ale sklízejí solidní potlesčík a taky ňáké to písk písk. Jedině vytýkám to do uší řezající pískání při sólových onaniích.

Mr. MORTIIS na sebe nechává dlouho čekat, i když samotná zvukovka nepřekročila 15 minutek. Mezi tím se k pódiu nahrnulo hafo lidí a asi do první poloviny sálu je Futurum plné hlav stejného počtu. Asi 10 minut je slyšet hrobové intro, doprovázené taktéž hromadou kouře a světelných efektů. A teď se podržte: dva kytaristi a bicmen nabíhají na podium s image nejblackovější hordy planety. Podle prvních tónů a póz čekám opravdu blackový válečný marš. Pak se objevuje pan Mortiis, který na pódium taky dobíhá (sportovci z Norska). Mortiis, samozřejmě vybaven svými pig-oušky a witch-nosíkem, se okamžitě chopil mikroonu a... A nic. To, co slyším se dá popsat asi takhle: neosolený guláš NU metalu (I hate NU metal) a do toho nasekaný, jakoby cibule, XIII. století. Celá ta tekutá blbost je ještě zamýchaná hnijící vařekou, jež je v rukou Mortiise. Vím, že Mortiisek už nehraje tu klávesovou, mě tak líbící se, muziku. Vím, že zaznamenal jistý vývoj. Ale proč tímto směrem? A proč ta blacková image? Tahle hudba už dokáže snad oslovit jen teenagerskou mládež předstředoškolního věku. GO TO SHIT!!! FUCK YOU!!! Však jsem tam viděl ty játrovky s tričkama Jirky Korna a Slipy Knot. Na druhou stranu tam bylo spousta lidiček v kůži a honosící se spoustou stříbra. Je to k smíchu nebo k pláči, že se tyhle dvě naprosto se lišící odrůdy sejdou na stejném koncertu? Mě je z toho zle. 50 minut Mortiise jsem sice vydržel, ale přiznám se, že dost na sílu. Pravý kytarista ještě stihne podat ruce předním fans a je konec. A pro mě taky osvobození. Shrnutí: jako "Stár" večera označuji ADOR DORATH, jako průser Mortiiska, který nezahrál ani jeden starý vál. Počet hlav nevím, ale čekal jsem jich daleko víc. Opět bychom měli poděkovat Shindy prod. Zvuk taktéž 100%ní. A taky děkuji řidičům na stopu BRNO-PRAHA (passsat) a PRAHA-BRNO (kamion).

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube