Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

JUDAS PRIEST, SOULFLY

JUDAS PRIEST, SOULFLY

14.06.04
Praha, T-MOBILE Arena

Po dvou letech se do Prahy vrátili králové heavy metalu JUDAS PRIEST, tentokráte však ve své nejslavnější sestavě v čele se zpěvákem Robem Halfordem. Tato skutečnost jistě nenechala ne jednu metalovou hlavičku chladnou a již dlouho před koncertem muselo být jasné, že pražská T-Mobile aréna bude zase jednou praskat ve švech. Já sama jsem však výlet na tento koncert ani v nejmenším neměla v plánu, jednak není JUDAS PRIEST kapela, kterou bych zas tak často poslouchala (poslední rok téměř vůbec) a taky mi postačoval fakt, že jsem ji na živo (pravda, sice ne s Halfordem, nýbrž s Timem "Ripperem" Owensem) před dvěma roky již viděla.

Musím však říct, že když mě v pondělí, někdy kolem sedmé hodiny ranní vzbudilo otravné zvonění mobilního telefonu, a když se mi, s jedním rozlepeným okem, podařilo pochopit, že volající se mě snaží přemluvit, abych s ním večer jela na "Judasy", dlouho jsem neváhala a svoji účast na této akci mu potvrdila. Když jsme pak seděli ve vlaku, popíjeli pivko a blížili se k útrobám našeho hlavního města, začínala jsem se docela těšit, jakže to vlastně všechno dopadne.

Podle mého očekávání se to v Praze, v okolí arény, hemžilo početnými skupinami metalheads, ať už to byli pupkatí tatíci v sepraných džínech či o generaci mladší fanoušci, jedno však měli všichni společné, přišli dnes vzývat své "metalové bohy" a podle očekávání zaplnili T-Mobile arénu až po strop.

Přesně na čas na pódium vtrhli Brazilci SOULFLY, v čele se sympaťákem Maxem Cavalerou, aby fanoušky řádně rozehřáli a musím uznat, že se jim to celkem slušně dařilo, ačkoliv je hudební styl této kapely od klasického heavy metalu poněkud vzdálený. Hudba SOULFLY mi připadá v pohodě, jen ten odkaz SEPULTURY je tu stále velice dobře slyšet. I diváci přijímali vály jako "Roots Bloody Roots", "Refuse Resist" a další s větším nadšením, každopádně musím říct, že SOULFLY roli předkapely splnili na téměř na výbornou.

Další měli vystoupit kanadští thrasheři ANNIHILATOR, jimž právě vyšlo v pořadí již desáté album "All For You", ovšem z neznámých důvodů se kapela nedostavila. Někdo tvrdil, že muzikanti své vystoupení na poslední chvíli odřekli, ale zaslechla jsem i tvrzení, že prý nebyli puštěni přes hranice, těžko teď říct, komu věřit.

Jisté však bylo, že když se vystoupení hlavních hvězd blížilo každým okamžikem, nikoho fakt, proč ANNIHILATOR nepřijeli zřejmě už nevzrušoval, celá hala jen netrpělivě očekávala, to, co vzápětí přišlo. Světla pohasla a na pódiu se postupně zjevili kytaristé Glen Tipton a K. K. Downing, baskytarista Ian Hill, bubeník Scott Travis a samozřejmě kovově oděný zpěvák Rob Halford a již od začátku spustili metalové hymny, jež v 80. létech utvářely historii tohoto žánru. Při skladbách "Breaking The Law", "Electric Eye", "Metal Gods", "Turbo Lover", "Locked In" či "Painkiller" jsem se přesvědčila, že oddanost fanoušků této legendy je opravdu obrovská, téměř všichni s úctou vzhlíželi ke svým idolům a ve všech skladbách doprovázeli Roba Halforda sborovým zpěvem. Ono se není čemu divit, protože na pódiovou show vskutku stálo za to se dívat, nejen na samotného Halforda, který neustále pobíhal po konstrukcích, sjížděl výtahem nahoru a dolů, a svým hlasem dokázal, že ještě nepatří do starého železa, ale i na kytaristy, sázející jedno skvělé sólíčko za druhým, doprovázeni hutným zvukem basy a rytmicky přesnými bicími. Kapela do svého vystoupení dala opravdu všechny své síly a bouřlivé reakce fanoušků jí do poslední minuty koncertu musely být odměnou.

Že bude následovat přídavek bylo snad nad míru jasné, nebyli by to však JUDAS PRIEST, aby se nepřišli s fanoušky rozloučit ve velkém stylu. Rob Halford si to na pódium přihasil na burácejícím Harley-Davidsonu jako by nic a spustil několik posledních skladeb, včetně "Hell Bent For Leather" či "Living After Midnight". Když pak více než deset tisíc hrdel dozpívalo "United" kapela se rozloučila a s výrazy vyčerpání, ale i naprostého uspokojení se vytratila z pódia. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli být v rozumnou dobu doma, jsme se z haly museli vytratit i my a spěchat na vlak.

Koncert mě nezklamal, svojí výbornou atmosférou jen dokazuje, že JUDAS PRIEST jsou stále ve formě a i po třiceti letech své existence mají fanouškům co říci. Uvidíme, s čím přijdou na chystaném albu.

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Související články

JUDAS PRIEST
30.06.15

JUDAS PRIEST
02.07.11


Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube