Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

Holubník 2005

Holubník 2005

05. - 06.08.05
Střelnice, Holubice

Kromě těch tradičních letních festivalů letošní sezóna nabízela i nespočet menších, ale neméně zajímavých akcí. Jedna z nich se konala na severovýchodě Moravy, v přírodním amfiteátru myslivecké střelnice v malebné vísce Holubice. Mám-li být úpřímný, nejvíce nás na tento minifestiválek nelákal ani tak repertoár zúčastněných kapel, ale skutečnost, že se akce konala v blízkosti Brna a že na ní účinkují někteří naši známí.

Holubník 2005, označovaný jako velká rocková událost, začínal již v pátek. Protože tento den poměrně vydatně pršelo, rozhodl jsem se spolu s Elizabeth vydat směr Holubice až o den později. Stejně nás z prvního dne zajímali pouze vyškovští DARK GAMBALLE. Ovšem tyto cyber metalisty jsme mohli slyšet v poslední době již vícekrát.

Sobotě počasí přálo, jak je patrné z fotografií, takže o pohodovou atmosféru rozhodně nebyla nouze. Než jsme však došli na místo konání, bloudili jsme trochu po Holubicích. Cesta ke střelnici byla značená pouze z příjezdových silnic, nikoliv z vlakového nádraží. Alespoň že jsme našli hospůdku, kde jsme si dali smažák. Vydatně posilněni jsme šplhali na kopec, jež začínal stoupat od hospody, až na pole za vesnicí. Tam se před námi zjevila nádherná scenérie naší vlasti, jejíž horizont se ztrácel až v omračující dáli. Všude se rozkládaly nekonečné lány polí, lemované stromořadími, za nimiž vykukovaly veže kostelíčků v nevelkých vískách. Přiznám se, že tak rozsáhlou otevřenou krajinu jsem snad ještě neviděl. Můžeme poděkovat především jasnému slunečnému počasí.

Když jsme přijeli na místo určení, dohrával první band WAKLAF a chystali se DEVĚT ŽIVOTŮ. Jednalo se o tuctový big beat, takže jsme šli raději postavit stan a poté alou do stanu pivního. Zajímavější se jevil až třetí interpret HRACZKI. Jednalo se o bujarý HC se dvěma zpěváky, kteří se na pódiu předháněli, kdo dá víc. Kluci měli též smysl pro humor, svědčí o tom parodie našich politických lídrů (viz foto). Kdo dostal chuť na poctivý thrashík, mohl se mrknout na BARAKI. Já jsem však v tu dobu uvítával kámoše Roberta z ANNIE'S TRIP. Jednalo se zřejmě o nejzajímavější kapelu festivalu a dokonce zastínila i můj typ CALES (o nich později). Žánrově se s tím kluci nijak nepářou, neboť když si dáte dohromady quazi-rock, pseudo-roll, a la funk s občasnými proxi-punkovými přesahy, vyjde vám to, co tuhle brněnskou rock&funk&fuck&rollovou kapelu baví. Robert (tentokrát vystoupil pod pseudonymem MoJoker, kolik jsi už těch přezdívek měl, chlape?) je nejen skvělý šoumen, ale rozhodně umí i zpívat. I kytarista nezapřel kytarovou školu v duchu Stevea Vaie a dával to patřičně najevo v sólových onaniích.

Následující liberečtí KRUCIPÜSK sice drželi primát hlavní hvězdy večera, ale pro mě osobně se jednalo o největší propadák Holubníku vůbec. Nicméně skupina nalákala nejvíce posluchačů, před pódiem to docela slušně vřelo a tak to má asi být. Největší ohlas sklidila klipovka "Druide!" z aktuální eponymní desky. Na Blackieho družinu CALES jsem se těšil nejvíce, ale jaké nastalo zklamání. CALES mohou být sice známí jako pořádní kaliči, ovšem tentokrát nebylo na vině množství alkoholu v krvi, nýbrž relativně nový zpěvák Adam. Ať se tento mladík snažil sebevíce, jeho výkon byl velmi slabý a hlavně nejistý v kramflecích. Adam pochází z heavy metalových lovišť a druhdy pagan metalový menhir CALES se pro něho stává velmi tvrdým oříškem. Na bývalé kumpány DeSeda a Skunyho nemá ani v nejmenším a je velká škoda, že si z toho zatím nikdo z ostatních členů kapely těžkou hlavu nedělá. Set dříve prvoligové skupiny, jak se prezentuje na studiových CD či dřívějších koncertech se Skunym, se tak snížil na úroveň vesnického bigbeatu. Už se mi dlouho nestalo, abych nepoznal skoro žádnou píseň, zahranou na živo, přitom studiovky sjíždím docela často. Převeliká škoda.

Docela se začalo ochlazovat, tak jsme si šli sednout k ohništi, kde panovala příjemná nálada. Z dáli se mezitím ozívali šamani WOODOO a ohně, šlehající z barelů před pódiem skvěle dokreslovaly atmosféru jejich setu. Tato skupina rovněž sklidila poměrně slušný ohlas, nás však opět moc nepřesvědčila. Už se blížila druhá hodina noční, takže další skupiny B-COMPLEXX a HARRY GEORGIO slyšíme až ze stanu. B-COMPLEXX docela ušli, ale když hráli HARRY GEORGIO, modlil jsem se, aby ta agro-šílenost co nejdříve skončila. Holt spánek si žádal svou daň.

HRACZKI

BARAKI

ANNIE'S TRIP

KRUCIPÜSK

CALES

WOODOO

foto: Eliška Podmelová

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube