Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

MISTY WAYS, BLACK SABBATH REVIVAL - DIE YOUNG, LED ZEPPELIN REVIVAL - MYST

MISTY WAYS, BLACK SABBATH REVIVAL - DIE YOUNG, LED ZEPPELIN REVIVAL - MYST

24.03.06
KD Svatoboj, Brno

V prvních jarních dnech hostil brněnský KD Svatoboj sestavu kapel věru vypečených. Přestože leadery koncertu se stal revivalový tandem legendárních BLACK SABBATH a LED ZEPPELIN, jenž za léta působení vybudoval stabilní fanouškovskou základnu (beznadějně vyprodaný sál budiž důkazem), skrytou hvězdou se měla stát právě předkapela MISTY WAYS. Přestože by se na první pohled mohlo zdát, že se jedná o mladý začínající ansámbl, právě opak je pravdou. Základní kontury skupiny vznikly již před několika lety a samotný hudební materiál zrál více než tři roky (vše podstatné si můžete přečíst v barvité biografii na oficiálním kapelním webu). Nyní je dokončen a hledá se vhodný vydavatel. Právě časové, finanční a v neposlední řadě i personální taškařice zapříčinily, že spolek MISTY WAYS, krom pár zainteresovaných, ještě dostatečně nevstoupil do podvědomí. To ovšem nic nemění na faktu, že jejich produkce nemá minimálně v tuzemské lokalitě obdoby. Stylově se skupina pohybuje na vlnách progresivní hudby s přesahy do sympho/gothic metalu. Leadera skupiny, Deriase, kterého můžete znát z dlouholetého působení právě z Myst (LED ZEPPELIN revival) lze přirovnat k holandskému multiinstrumentalistovi Arjenovi Lucassenovi, neboť složil a otextoval veškerý materiál a aby toho nebylo málo, nahrál též většinu nástrojů pro debutní eponymní desku. K její realizaci si přizval další členy z časem prověřeného projektu Myst a to Ura (baskytara), Petera (bicí), Marca (klávesy), a především charismatickou zpěvačku Katrynu.

Koncert začal přibližně s půlhodinovým zpožděním, takže se sál v klidu naplnil až k prasknutí. Po dramatickém intru MISTY WAYS započali svůj set se svěžím nasazením Zpěvačka Katryna publikum překvapila svým velmi živelným přivítáním v podobě deathového murmuru, ovšem zbytek setu nazpívala čarokrásným zpěvem Sirén. Mladé publikum, odkojené spíše tradičním rockem 70. let (překvapivě publikum tvořila omladina do 20 let a starých kmetů, jenž bych očekával více, abys na prstech spočítal), bylo metalovým nástupem docela zaskočeno, avšak brzy se díky otvíráku "Deep In The Dusk" naladilo na správnou vlnu. Katryna svým vyzpívaným a sebejistým hlasem převálcovala jakékoliv pochybnosti. I ostatní spoluhráči jeli s plným nasazením. Jeden riff střídal druhý, až se z toho hlava zatočila. Výsledný pompézní efekt dotvářely masivní pyrotechnické efekty a světelná show. Následovala další hitovka "Hallway To The Devil's court". Ovšem při skladbě "Omfalos" se jedna z rachejtlí vymkla kontrole a celý sál ponořila do mlžného (jaká to ironie) sírového oparu. V tu chvíli to připomínalo záběry z filmu Skleněné peklo. Lidé se zběsile hrnuli k východu načerpat čerstvý vzduch. Sál se musel vyvětrat, proto se koncert na chvíli přerušil. Nicméně poté se pokračovalo se stejnou vervou. Následovala skladba "Wandering Spirit" a poté cover "Running Up That Hill" od Kate Bush zahraný v podobném duchu jako od WITHIN TEMPTATION. Publikum se skvěle chytalo a na to, že si skupina odbyla svoji koncertní premiéru, i slušně pařilo. Závěr setu patřil baladě "Endless Dreams" a nakonec snad nejvíce hitové "Harvest Moon Garden". Jednoduše báječný koncert.

Poté následovalo vystoupení revivalových skupin. První se představili BLACK SABBATH REVIVAL - DIE YOUNG. V dobrém podání zazněly všechny podstatné hity z Ozzyho éry, jako "Black Sabbath", "War Pigs", "Iron Man", " Children of the Grave" a na závěr nesmrtelná "Paranoid". Jako poslední nastoupili LED ZEPPELIN REVIVAL - MYST. Třešničkou na dortu se stalo hostování Ashoka z ROOT ve skladbě "Kashmir". Mezi další hity repertoáru Mystů patřily "Good Times, Bad Times", "Black Dog", "Immigrant Song", "Stairway To Heaven", "Whole Lotta Love" a jako bonus medley "Communication Break Down / Born To Be Wild (STEPPENWOLF)".

MISTY WAYS

BLACK SABBATH REVIVAL - DIE YOUNG

LED ZEPPELIN REVIVAL - MYST

foto: Eliška Podmelová

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube