Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

KORPIKLAANI, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY

KORPIKLAANI, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY

23.10.06
Masters Of Rock Café, Zlín

Z Finska znám... vodka, vodka, NIGHTWISH, STRATOVARIUS... a jasně, už to mám KORPIKLAANI!!! A všechno osobně... heč. Posledně jmenované taky, naposled 23. 10. 2006, Zlín - Masters Of Rock Café (Vodku už jsem dlouho neměl, ale napravím to…). Někde jsem slyšel, že Finové jsou tak trochu z té severní dáli pochmurní, ale to ten, kdo tohle říkal, určitě neznal tuhle hudební partičku, které je smutek a melancholie opravdu na hony (nejspíš na hony na losy) vzdálená.

V pondělí vzali útokem náš velectěný rockový klubík ve Zlíně, a že nám ale dali zabrat. V roli bitevního předvoje se představili SSOGE a věru, nebylo to špatné. Zbytečně nás neunavovali nějakým křepčením, asi tušil,i že síly ještě budeme potřebovat. Tím ovšem neříkám, že by jejich vystoupení nemělo drive a sílu, jen ta muzika byla prostě taková, spíš pohodová. Proti tomu co jsem zažil na Masters v létě, to bylo příjemné klubové vystoupení, ale venku jim to slušelo víc...

Klub naštěstí nebyl totál narvanej, takže se dalo celkem najít místo, kde člověk chtěl, i k pódiu se nechalo dojít po chvilce snažení. To mě ale nelákalo, protože mě moje záda zradila už asi týden předtím, byl jsem rád, že jsem na místo vůbec dovezl partičku fotografů (jejich řečem jsem opravdu z Hradce až do Zlína vůbec neporozuměl, ale pochopil jsem, že mít doma foťák už je pro mě zbytečné... cha). Tak jsem využil možnosti sledovat "mistry" při plném nasazení jak šlehají bleskem po umělcích a měl jsem stanoviště na galerii, kde mi zábradlí občas pomohlo překonat ty protivné neposlouchající svaly a obratle.

Jak jsem tak sledoval tu rozdováděnou finskou bandu, neustále se mi v hlavě rojil jakýsi abstraktní videoklip, ve kterém si to na obyčejný vesnický ples přihasí tihle maníci a našim babičkám a dědům, co očekávají ty "svoje hity", tam spustí tu svoji veselou "finskou polku". No myslím, že nejen já bych se při tom pomyšlení a hlavně při takovém pohledu velice bavil. Přesně tak na mě působilo totiž vystoupení KORPIKLAANI. Veselo, veselo, energie z nich doslova tekla do publika a to se nenechalo zahanbit. V první písničce zvedli ruce nad hlavu a v poslední je sundali, hlasivky využili taktéž…no mazec to byl přátelé veliký. V písničce "Korpiklaani" se obecenstvo tak rozvášnilo, že muzikanti jen zírali, co to tu máme za hlasivky (samej zlatej slavík). Přesunování ze strany na stranu nabývalo na rychlosti, Canne A Jonne si vyměňovali svoje místa každou chvilku, když zrovna Jonne nezpíval a Canne nedělal svými super dlouhými vlasy vrtulník. Juho se svojí "garmoškou" moc nepochodoval, měl s tím trochu práce a zvukař ho chvílemi taky asi marně hledal (tedy spíš já v tom zvuku). Volume mohlo být víc doprava a zvuk čitelnější, Jonneho zpěv místy úplně mizel, jeho hlasivky ke konci taky, ale od toho tam zvukař je, aby to trochu vypadalo, tak snad příště! Jinak, super byl zvuk bicích, ten jo (finská hand made sada!!). Mezi písničkami se hoši statečně občerstvovali pivem, tak nemohl samozřejmě chybět ani hit "Beer, Beer". V něm se Jonne nechal povozit nad hlavami diváků a konec.

Teda ne ještě úplný. Přídavek o 3 kouscích a opravdu konec. Jonnemu se to asi dost líbilo, protože se ještě jednou projel nad hlavami obecenstva a nastalo velmi dlouhé loučení, při kterém by si snad nejraději všichni muzikanti slezli dolů mezi obyčejné smrtelníky a s každým si podali ruku (s děvčaty se dozajista lehce pomuchlali že…). Dlouho, dlouho se loučili a mistr basů Jarkko se ještě nakonec vrátil na pódium, ale nikoli kvůli fanouškům, ale kvůli lahvičce…Jagermaister, potvůrka jedna mu zachutnal.

Málem bych zapomněl, taky nám pokřtili spolu se SSOGE konečně dlouho očekávané DVD z letošního MASTERS OF ROCK ve Vizovicích. Okamžitě jsem ho zakoupil a k recenzi se chystám, ale už teď můžu prozradit, že je na co se dívat, protože část jsme ho zhlédli ještě před začátkem koncertu.

Jen škoda, že na záchodech netekla z kohoutků finská vodka, jak původně sliboval při křtu mistr konferenciér. Taky při pondělku nebylo tolik lidí, ten večer byl opravdu dost vydařený, ale třeba se příští rok opět uvidíme na Masters a tentokrát už si dám bacha, abych je neprošvihnul jako letos. Ještě chvíli jsme si vyměňovali dojmy s fanoušky, jedni dokonce ukořistili i playlist, měli to domů daleko, až za hranice na Slovensko, a tak ještě hodlali tu velmi mladou noc trochu znectít v nějakém putyčním zařízení. Jo, to my, co jsme na úterý už dovču neměli… no co bych vám povídal, ve 4 doma, v 6 vstávat… nic moc, ale stálo to za to!!!!!

Stoupa

Křest DVD "Masters Of Rock 2006"

SILENT STREAM OF GODLESS ELŮEGY

KORPIKLAANI

foto: Jan Tatar

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Nezávislý | 11.11.06

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube