Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

Christmassacre festival vol. 5

Christmassacre festival vol. 5

INSANIA, YBCA, FLOWERWHILE, ŠKODA 120
23.12.06
RC Brooklyn, Brno

Jak je dobrým brněnským zvykem, metalové dárečky rozdává každoročně o jeden den dřív než Ježíšek (nebo jiný jeho nepovedený klon typu Santa Klause, Dědy Mráze atd.) brněnský klub Brooklyn. Letošní Christmassacre festival měl pořadové číslo 5.

Jako první měla hrát nová brněnský metalová akvizice, jejíž název pro mne zůstal zahalen tajemstvím. Na některých plakátech bylo uvedeno Lucifer, na jiných zase Luciifierra. Tajemství jsem toho večera nerozluštil, neboť kapela nevystoupila. Zato nás čekal první překvapivý grindový dárek - ořechovská smečka se dvěma zpěváky - ŠKODA 120! Svoji povedenou vánoční grindovou smršť na nás tato grupa vychrlila v osm. Část publika sice v prvních okamžicích nechápala, co se to line z pódia za zvuky :-), ale fajnšmekři museli být spokojeni. Tuto kapelu jsem (rovněž společně s Insanií) viděl letos na festivalu v Branišovicích, a opět to byl parádní nášup. Absolutorium zaslouží zejména jejich bubeník. Všem vřele doporučuji zakoupit jejich CD "Experiment" s vynikajícím bonusem (německá videoinstruktáž pro řidiče ještěrky - herr Klause), samozřejmě za 120 Kč. Některé vály kapela věnovala, např. všem, kterým se sere auto :-). Poslední vál po dvacetiminutovém běsnění byl o závodní jídelně, kde se žerou děcka. Po tomto hitu musela samozřejmě kapela ještě jeden vypečený kousek přidat.

Chvíli před devátou nastoupila kapela FLOWERWHILE - projekt muzikantů z EAGLEHEART, DEATH SENTENCE a ENTRUST. Kapela hrála již den předtím na Favále, ale únava nebyla na muzikantech vidět. Pravda, po grindové Škodě 120 zněla hudba FLOWERWHILE jako poklidná pohodovka k večeři při svíčkách :-). Ale vážně - příznivci melodického heavy metalu a speedu si přišli na své (asi bych měl přidat i power, ale kdo se v tom už teď má vyznat). Dost mě mrzel horší zvuk kytar, protože zejména sólové pasáže byly dost dobrý. Je vidět, že tato hudba je v poslední době v Brně na vzestupu, a ještě víc kvituju to, že kluci na kytary fakt umí a je radost je poslouchat. Dobrou tečkou za vystoupením FLOWERWHILE byla povedená předělávka písničky Williama Michaela Alberta Broada (spíš je známej jako Billy Idol) - "Rebel Yell".

A v deset hodin to propuklo. Čert ví, kdo vlastně jsme - INSANIA! Vánoční převlečky se sice nekonaly, ale Tudy přišel v kovbojským a Black Drum byl oděn jako Mexičan - a nutno dodat, že s velkým sombrérem vydržel hrát celý koncert! INSANIA měla v playlistu i věci z nového CD "Rock'n'Freud", které vyjde po domíchání v lednu (nejpozději v únoru) u Redblack Productions - už se těším na křest 14.4.2007 na Flédě. Protože jsem INSANIU naživo neslyšel celých 21 dní, nemohl jsem jinak, než opět zavítat do první řady a řádně si koncertík vychutnat. Druhý a třetí song ("Kakofonie ohně", "Sin is in") byl z nového CD, pak přišla na řadu "Vražda ve staré hvězdárně", a zase další nový song ("Kážem vodu, pijem krev"). Hlasivky jsme si procvičili zejména u písně "Rouhání je pro nás evergreen". Určitě jsem pár songů vynechal, ale už nejsem nejmladší a tak si nemůžu všechno pamatovat. Koncert zakončil song "U.R.Dead", kde Polymu ve zpěvu asistoval host - falešný sob. Přídavek byl pouze jeden (na Máj tentokrát nedošlo), ale protože v klubu se už nedalo dýchat, a kapela byla rovněž správně propocena, další přídavky by byly zřejmě pouhou rituální sebevraždou. Popisovat atmosféru vystoupení INSANIE je docela zbytečné - kapela opět dokázala, že jsou opravdovými aristokraty nejen brněnské hudební scény. Ale jako každá správná kapela i INSANIA jde stále dál. Důkazem toho jsou nejen nové songy (mě se asi nejvíc líbil "Sin is in"), ale i hutnější zvuk a zapojení Tudyho. O nahrávání desky u Miloše Dodo Doležala na Haciendě, včetně Polyho obměny aparatury za hutnější, sepsal precizní reportáž a obrázky doplnil samotný Klíma (www.insania.freemusic.cz), takže fandi INSANIE mají o povinnou četbu na chvíli postaráno. Teď k Tudymu (neboj Tudy, budu psát o tvém zvuku - myslím tím zvuku tvých kláves :-). Že Tudyho klávesy produkují jiný zvuk než klapky Maria Rosse, to slyšel každý - já asi o něco víc, neboť jsem byl několikrát nahozen na repráky, včetně Tudyho zvýšeného odposlechu, a když jsem zavřel oči, připadal jsem si jako hráč amerického fotbalu (bohužel bez přilby, a odnesla to pravá nožka mých brýlí). Naproti M.R. však byly Tudyho klapky víc slyšet, a tak se potvrdilo, že Tudy se stal dalším "řádným" členem INSANIE. Jak daleko ve své inovaci INSANIA zajde se necháme překvapit na Flédě, která je zvukově trochu jinde než Béčko. Ve svém reportu o natáčení CD Klíma psal, že kapela probírá nějakou strategii na podporu nové, ještě nenarozené desky. Ze svého čistě zaujatého postoje bych kapele vzkázal jediné: kapela, jakou INSANIA je, žádnou strategii pro podporu své desky nepotřebuje :-). Prostě ji dejte do prodejen a prodávejte na koncertech a hotovo. Ó Matko Přírodo - snad nechcete prodávat CD po netu, třeba každý týden po jednom songu jako kdysi Nohavica…

Při občerstvovací pauze jsem v Béčku počítal muzikanty z brněnských kapel, a zjistil, že jich je v klubu asi většina :-), nejvíc mě však potěšila přítomnost Marthuse (Martin Škaroupka), od listopadu bicmena CRADLE OF FILTH. Holt v Brně jsou fakt dobří muzikanti (kteří navíc nezapomínají na dávné kamarády)! CRADLE mají před sebou americké turné, takže na jejich vystoupení v ČR si musíme ještě počkat.

O půlnoci vystoupila YBCA - na plakátech bylo uvedeno, že se jedná o comeback roku, o legendu brněnského rock and rollu s výběrem nejznámějších hitů, v nové sestavě (teď bez členů ROOT). Protože jsem kapelu nikdy neslyšel (o ní jsem však slyšel dost), docela mě to zajímalo, zvlášť když za bicí zasedl Olson, vynikající to bicmen HAPPY DEATH a ASGARD. Při prvním songu od Rickyho Martina jsem neuvěřitelně rychle vystřízlivěl :-). To jsem fakt nečekal. Kapela v parukách však pokračovala dále - Šilingrův hit o hraběti Drákulovi zpíval Parambucha, ale text si celý nepamatoval (to chápu, já si dokonce nepamatuju ani texty vlastní), a pochopil jsem, že jde o odlehčenou a povedenou hudební taškařici ve vskutku hvězdném obsazení. Definitivní potvrzení přišlo v podobě včelky Máji ve skvělém hereckém provedení Miry z ASGARDU. Mně osobně se líbila přitvrzená verze Já budu chodit po špičkách, při Reklamě na ticho jsem i vzhledem k celkové unavenosti naznal, že už si to ticho taky zasloužím…

Tom

Diskuze

Cekem příspěvků: 2

falešný sobklimmah04.01.07 | 15:19:07
falešný sobTomáš04.01.07 | 19:44:10

Nezávislý | 02.01.07

Související články

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube