Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

Outcast over Europe

Outcast over Europe

EKTOMORF, BLINDED COLONY, KAYSER, 5SYMBOLS, PITBULL DIESEL
05.03.07
Favál, Brno

Hned na začátek bych se měl nejspíš ospravedlnit a vysvětlit, proč jsem nebyl schopen přijít na začátek koncertu včas. Nejspíš bych si zde mohl vymyslet tisíc a jeden závažných důvodů, proč tomu tak bylo, ale ty by nebyly zrovna pravdivé a navíc osobně nemám rád trapné výmluvy, a proto nechci čtenáře tímto způsobem urážet. Samotného mě rozhodně mnohem víc mrzí, že jsem propásl první dvě kapely, než vás čtenáře mrzí nemožnost si přečíst můj názor na jejich vystoupení. Tím jsem sám sebe snad dostatečně vytrestal a tedy dost už sypání popelu na mou hlavu.

Vystoupení 5 SYMBOLS a PITTBULL DIESEL jsem tedy zmeškal, a tak pro mě první kapelou byli Švédové BLINDED COLONY. Jelikož jsem žádnou z kapel tohoto večera nikdy neposlouchal, měl jsem v plánu menší experiment. Původně jsem chtěl na koncert jít bez znalosti jejich studiové tvorby a nechat se ovlivnit pouze jejich živým vystoupením. Nakonec mi to ovšem nedalo, jelikož všichni moji přátelé o BLINDED COLONY mluvili ještě dlouho před jejich brněnským koncertem. A musím přiznat, že poté co jsem si poslechl nahrávky, které jsou k dispozici na jejich webových stránkách, jsem se na ně těšil snad i víc než na EKTOMORF. Hudebně nemohu nic vytknout, jelikož hrají přesně takovou muziku, jakou momentálně poslouchám. Nenapadá mě lepší přirovnání než moderní metal v duchu AS I LAY DYING. Výkon jejich zpěváka byl toho dne rozhodně nejlepší, až jsem měl strach, že možná už přišel vrchol koncertu. Studenou sprchou ovšem byla délka jejich vystoupení, která nezklamala rozhodně jen mě. Navíc kapela na každém kroku tvrdila, že české publikum bylo zatím na celém turné úplně nejlepší, o to víc tedy nechápu, že si nezasloužilo o něco více.

Jako další v pořadí hráli jejich spoluobčané KAYSER. Ti mi nebyli až tak blízcí co se týče hudby, zato jejich nasazení bylo stoprocentní. A to bylo právě asi to, co chybělo BLINDED COLONY. I přesto, že hudebně je mi podobná forma "staršího" thrash metalu o dost méně sympatická, díky své energii mě dokázali rozhýbat o hodně rychleji než jejich předchůdci. Po chvíli jsem se ovšem neubránil a postupně se začal nudit. I proto bych byl mnohem raději, kdyby prostor jim daný připadl právě BLINDED COLONY. Ale to jsou věci, které my "řadoví" diváci neovlivníme a asi ani nemá cenu se jimi zabývat. Alespoň jsem si mohl v klidu vypít pár piv a připravit se na vystoupení hlavní hvězdy večera.

Na to, abychom zde rozebírali všemožně diskutovanou originalitu Maďarů EKTOMORF nemáme prostor a ani to sem asi nepatří, ale přece jenom je asi potřeba se tohoto tématu lehce dotknout. Jejich nové album jsem slyšel poprvé pár hodin před vystoupením a vliv SOULFLY je zde jistě neoddiskutovatelný. To ovšem nemění nic na tom, že hned po prvním poslechu mi bylo jasné, co pro mě bude vrcholem večera. Ať už si říká kdo chce, co chce, ať už EKTOMORF kopírují SOULFLY více či méně a i přesto, že nehrají žádné složité "opusy", byli pro mě ten večer prostě nejlepší. Pro dost lidí byli zklamáním, to je ovšem otázka přílišného očekávání, které se nikdy nevyplácí. Jejich muzika není nikterak originální či složitá, ale mě ani na minutu nenechala v klidu, což se mi už dlouho nestalo. Vystoupení pro mě bylo kombinací dobré muziky (jako tomu bylo u BLINDED COLONY) a stoprocentního nasazení (jaké předvedli KAYSER). Jediná kapela, která mě toho večera donutila doskákat až do kotle, kde jsem málem vypustil duši.

I přes malé výtky, které jsem zde uvedl, byla pro mě akce nezapomenutelná, večer plný zábavy a skvělé muziky. O to víc mě mrzí můj pozdní příchod, i když je pravda, že někdy je méně více. V důsledku si nemůžu na nic stěžovat a jsem více než spokojený. O to víc je potřeba poděkovat pořadateli, který na celou akci doplatil nemalý peníz z vlastní kapsy, což je ovšem téma na další článek. Všichni ti, jenž se rozhodovali a nakonec raději zůstali doma, udělali velkou chybu. Já jen teď budu čekat, až se v Brně zase objeví podobná sestava kapel a budu doufat, že velmi brzo přijde snad ještě lepší koncert.

Pokud Vás zajímá, jak to na Favále ten večer vypadalo, odkazuji na Xichty, kde je nepřeberné množství velmi pěkných fotografií. Touhle malou reklamou jsem známým z "Xichtů" snad splatil zveřejnění mé "krásné" fotky.

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube