Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

INSANIA - křest CD Rock'n'Freud v brněnském klubu Fléda

INSANIA - křest CD Rock'n'Freud v brněnském klubu Fléda

INSANIA, ANNIE'S TRIP
14.04.07
Fléda, Brno

Na základě složitých matematických výpočtů, postavených na teoriích naprosté náhody a neuchopitelného chaosu, bylo stanoveno datum pro uskutečnění křtu jednoho nového astrálního tělesa - placky seskupení, které je v tomto i onom světě nazýváno Insania. Flotily Plejáďanů jistě posílaly nemálo paprsků na Zemi, určující astrohydroidně postiženým jedincům směr ke klubu Fléda v Brně, kde křest placky dne 14. 4. 2007 proběhl.

Fléda byla již od počátku nabita pozitivní energií, která se zhmotňovala zejména v nahořklé tekutině nazvané Pilsner Urquell. Jiná rezatá tekutina, zcela dobrovolně po dohodě s nadnárodním dobročinným spolkem Evropská unie nazvaná Tuzemák, poskytla přítomným dostatečný tepelný komfort…

Úvod koncertu obstarala brněnská kapela ANNIE'S TRIP - jejich poslední počin "Pocket Album" s perfektním zvukem kytar a syrovým, pekelně dobrým rock'n'rollem ála SLASH'S SNAKEPIT (a následně VELVET REVOLVER) jsem obdržel, když jsem se s kapelou míjel ve studiu George Lukase (ano, nová, lepší, instrumentálně vypečenější KANTHAKA bude :-)) - děkuji ANNIE'S TRIPu, ušetřili jste mi penízky, neboť po tom, co jste předvedli na pódiu Flédy bych neusnul, dokud bych si CD nepořídil. Aniččin tentovečerní trip fakt stál za to! Zpěvák MoJoker si na pódium řádně zadivočil a instrumentálně našlapaná rock&funk&fuck&rollová kapela, jejíž porod proběhl v Brně l.p. 2001, všem přítomným jasně ukázala, jak se dnes hraje rock'n'roll. 12 songů zahrál ANNIE'S TRIP v tomto složení: MoJoker - zpěv, Aivn - kytara, zpěv, Ondra - basa, Carlos - bicí. Už druhým songem (hitůvka "Jaws of Straw") roztančila Anička Insaniechtivé publikum a svým sólem si kytarista vysloužil pochvalné pokyvování hlavou a kladné hodnocení diváků ("ty vole, ten kytarista je dobrej jak sviňa“). Řízné riffy, při kterých se kytaristovi prsty prochází po pražcích kytary s neuvěřitelnou lehkostí (jako třeba v songu "Clou Fighters"), přesné bicí, poctivá basa a zpěvák - charismatický frontmen a šoumen nešetřící šťavnatými poznámkami - toť Annie's Trip. Kapela ale předvedla, že zvládá i pomalejší kousky ("Chees!") a zejména ve snivém songu bez bicích "Pocket angel" si přítomné dívky (a nebylo jich málo) možná i zaplakaly a byly nuceny vyměnit některé provlhlé díly svého spodního prádla :-). Kapelové stránky najdete na této adrese: www.anniestrip.com.

Čert ví, kdo vlastně jsme ("Hell knows who we are")... INSANIA! Po tomto songu následovalo 6 kompozicí alba Rock'n'Freud ("Kakofonie ohně", "A budiž tma", "Disneyland Vyděděnců", "Velký ne", "Sin Is In" a "Noční motýl"), přičemž doprovod k posledním dvěma songům obstaralo velmi sympatické dívčí vokální duo ve složení Magdalena Malaníková (MAMAWA) a Klára Janečková (NIGHTWISH revival), které setrvalo i na další pecky - "Rouhání je pro nás evergreen" (zabuším na bránu nebeskou), esoterický megahit "It's Easy to Fall in Hate" z CD "Out", "Pochod podsvětím" a "Je mrtvá" - z nového CD. Zpočátku (dosti překvapivě) působilo publikum trochu vlažněji, což bylo zřejmě způsobeno zvýšenou koncentrací dívek a fotografů v první řadě (a já se bál, že si tentokráte ani nebudu muset sundávat tričko). Po prvních vypalovačkách se však moje obavy ukázaly liché - zejména poté, co kazatel Poly nekompromisně prohlásil "A budiž tma" (a to byl pro fans ten správný "vstupní kód, střela zápalná, otrávený hrot“). Následovala skladba o lunární kněžce a slunečním králi, po které už se o slovo přihlásil známý lékař a psychiatr Habsburské monarchie Sigmund Freud, aby v songu "Večer, kdy Freud zpíval basem", poodhalil veliké tajemství - "My nevěříme v ďábla, ale ďábel věří v nás". Následoval křest očekávaného CD s plakátově avizovaným (a nepřehlédnutelným) kmotrem Karlem Heřmanem (zpěvák lidu Čanki), se kterým na pódium přišel i tenorsaxofonista (taktéž z ČANKIŠOU) René Senko, aby si střihli společně s INSANIÍ lyrický astrohit "Máj" - nutno dodat, že Heřmanům zpěv a Senkosaxosólo byl výborný a skvěle provedený nápad. Poté zazněla další pecka z CD "Virtu-ritual" - "Černá magie" je fajn (a hvězdy si s náma hrály, místo aby se nás bály, a kyberokultismus nám byl očistou…). V dalším songu "Kážem vodu pijem krev" v úvodních riffech trochu připomínajícím personálního Ježíše od DEPECHE MODE, se zpívá "můžeš jít, zbylo nás jen jedenáct".

INSANIA však může být klidná - fanoušků této hydry je mnohem víc, což dokázala velmi slušně zaplněná Fléda a přítomnost fandů z Letovic a blízkého okolí :-). Příznivce detektivního žánru kapela potěšila dalším songem - "Vražda ve staré hvězdárně " ("případ jako stvořenej pro sekci rituálních vražd"). Koncert INSANIA zakončila dvojicí časem prověřených ultrahitů "U.R.Dead" a "I.C.U." (Vidím tě).

Po zaslouženém potlesku, pískotu, dupání a dalších vřelých hydroidních projevech následoval přídavek "Zimní varování" a opět "Je mrtvá" - v tomto songu úvodní klávesy mírně připomínají riff OLYMPIKŮ z "Má drahá dej mi víc“ - a tak jsme s mým napalmdeathovským kamarádem Zdeňkem podpořili klávesovou linku svým "ná ná ná“ - no, asi na nás nebyl tak hezký pohled jako na hostující děvčata :-) (NIGHTWISH zrovna nemusím, ale na koncert jejich revivalu se podívat určitě zajdu).

Popisovat atmosféru koncertu a výkony jednotlivých muzikantů (Poly, Klíma, Black Drum a inkarnace Johna Lennona - Tudy) by bylo jenom zbytečné plýtvání superlativy. Každý, kdo někdy koncert INSANIE navštívil, to dobře zná, a recenze jejich koncertů na rockových serverech jsou taky dosti výmluvné.

Snad bych ještě dodal, že speciální efekty obstaral Black Drum, neboť jeho tradičně nablýskané činely si nic nezadaly s laser show (zejména nablýskaná "čína"). Po poslední skladbě se pódium zahalilo do mlhy tak, že jsem čekal, že se z ní vynoří Krakonoš... ale přišlo světlo, světlo po výborném koncertu!

I z koncertního soundu INSANIE je zřejmé, že v jejím hudebním životě se budou rozlišovat minimálně dvě období: období před Tudym a období našeho Tudyho (nové mezigalaktické příšery připojené k hydře INSANIA). Ano, zvuk Tudyho kláves a výměna kytarového aparátu Polyho byla slyšet jak na koncertu, tak i na novém CD - ale víc si nechám na jeho recenzi. Reportáž Klímy z natáčení CD "Rock'n Freud" a nekonečné množství informací je na stránkách kapely: www.insania.freemusic.cz.

ANNIE'S TRIP

INSANIA

foto: Eliška Podmelová

Diskuze

Cekem příspěvků: 6

Radek02.05.07 | 22:51:42
Radek19.04.07 | 22:33:10
Karel22.04.07 | 19:16:45
Tomáš23.04.07 | 09:28:09
Stephen17.04.07 | 19:44:34
Omluva Insanii a up...Tomáš17.04.07 | 17:52:01

Související články

Zobrazit více

Zobrazit méně

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube