Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

Basinfire Fest 2007

Basinfire Fest 2007

29.06 - 01.07.07
Spálené Poříčí u Plzně

Pátek 29.06 - chlast a punk

Sedím na asfaltovém parkovišti a čekám na převozníka, který mě má doprovodit do hudebního světa, kde během jednoho dne můžeme slyšet v průměru neuvěřitelných čtyřicet hodin živé muziky, kde pivo teče proudem a na rožni se peče prasátko. Pomalu se loučím s běžným životem, nasedám do dopravního prostředku spolu s dalšími šťastnými a vyjíždíme do nové země.

Pomocnou ruku v tomto novém světě mi podala na hlavní scéně Anička na tripu se svými quazi-rock, pseudo-roll, a la funk s občasnými proxi-punkovými přesahy. ANNIE'S TRIP mě překvapili svou profesionalitou a zručností v hudbě, kterou produkují. Místo ve dvanáctce semifinalistů České rockové ligy 2007 mají zasloužené a do povědomí větší častí posluchačů se s melodickými riffy a moderním zvukem zajisté dostanou brzy.

Trochu se začínám orientovat, našel jsem rozpadlý stroj s nadpisem Gambrinus, kde mi dali v umělohmotném kelímku nějaký zlatavý mok, po několika locích se mi zbystřil zrak a já spatřil další podium "Nosfertatu Metal Stage". Právě zde začínají hrát svůj metal-core BED SORES z Rokycan. Celý odehraný materiál zněl velice svěže a žádné posluchače nenechal chladně stát a rozkmital jejich/naše těla do úctyhodné frekvence. Skupina má v době hraní pět členů, bohužel je toto poslední koncert zakládajícího zpěváka Mirečka, proto na konci vystoupení skupina odchází ve čtyřech a bez jednoho bývalého člena s velmi pěknou zadredovanou pokrývkou hlavy.

Během házení hlavou jsem pomalu doplňoval energii zmíněným zlatavým mokem, který mi bohužel došel, a proto jsem se vzdálil pro další dávku. Můj zrak upoutala spousta lidí před třetím Gambrinus podiem a zašel jsem se podívat, kdo že je to ten pastýř těchto blahem zářících oveček. Byla to skupina UDG, která se dostala do medií díky výhře v druhém ročníku soutěže Coca Cola Pop Star. Kluci jsou v popovém světě velmi oblíbení, já osobně nejsem fanouškem tří akordových hitovek, a tak jsem po chvíli přešel zpět na Metal stage.

Podle informačního plánku, který jsem si vytiskl ještě ve shonu našeho běžného života, jsem zjistil, že nyní má přijít skupina MIMESIS, že skupina má charismatickou zpěvačku. Že se jejich hudba dere nepříliš známým AOR stylem jsem zjistil až během vystoupení. Rockové kytary a hlas Olgy není špatný, avšak neposadí vás na zadek.

Po dvaceti minutách k nám pomalu připlul druid "Hajíček", který svou skupinu KRUCIPÜSK oblékl do námořnického dle vzoru svého nového řadového alba "Ahoj". I když mě právě tento nový počin nikterak neoslovil, předešlá alba v mé strojovně stále přežívají. Energie, tvrdost a hutnost vyzařující ze skladeb během hraní mě již poněkolikáté ohromila a upevnila můj názor, že KRUCIPÜSK jsou jedni z králů tuzemského metalu, a že na koncertech se neutápí v moři a umí v něm progresivně plavat. Velké díky patří kapele, která předvedla průřez svojí tvorbou, a proto si každý návštěvník přišel na své.

Po konci jsem se kouknul na program a po zjištění, že na největším hlavím podiu hrají velcí oblíbenci HORKÝŽE SLÍŽE, jsem vyběhl na nekrátkou cestu napříč tímto hudebním kusem země, bohužel jsem stihl jen část poslední písničky, udělal jsem pár fotek a po chvilce už jen smutně koukal na prázdné podium.

Přešel jsem tedy s kamennou tváří zpět na Metal stage a vyčkával, co se bude dít. Na podium přišla dříve doomová kapela MEMORIA, která v roce 2002 přibrala do svých řad talentovanou zpěvačku a nyní se kromě smutnějších melodii zaměřuje i na alternativnost svých skladeb a použití nástrojů jako jsou např. housle nebo klávesy. Skupina přednesla své skladby velmi živě a profesionálně do nich vnesla svůj doomový základ. V mém pomyslném žebříčku skupin, s kterými jsem se setkal až v tomto světě, se proto zařadila MEMORIA na přední příčky.

Další kapelou má být ANIMÉ, o kterých jsem slyšel samou chválu, trochu jsem se tedy styděl, že jsem se s nimi ještě nesetkal a řekl si, že si je poslechnu. Hned v prvních momentech hraní mě překvapila složitost písniček s náznaky moderního art rocku. Emotivnost byla cítit  ve všech použitých notových postupech, které skupina hrála. Po odehrání koncertu mé srdce velmi těší, že máme v rockové sféře pořád kvalitní skupiny, plné nových nápadů a chutí vytvářet něco tak ojediněle krásného.

Na hlavním podiu hráli paralelně s ANIMÉ DARK GAMBALLE. Já sám byl intenzivně kojen již zmiňovanou kapelou, a proto mám pro vás jen pár fotek těchto vyškovských mimozemšťanů.

Mé kroky po konci vystoupení pokračovaly automaticky ke stánku s pitím pro další Gambrinus, na kterém jsem pomalu dostával fyzickou závislost. Nejlepší nápad, jak to všechno ze sebe dostat, mě napadl jak jinak než u Gambrinus stage. Bylo jím sólové pogo při punkové skupině PLEXIS. Skupina byla založena před dvaceti sedmi lety a byla tedy ovlivněna skupinami jako SEX PISTOLS. Právě ta historie a atmosféra předešlých let byla cítit z písní po celých dvaceti minutách mnou strávených u tohoto podia.

Punkery jsem na chvíli opustil po spatření stánku s langoši a vrhl se do fronty. Při pojídání tohoto kusu sladkého těsta jsem se šel podívat na hlavní Spořitelna stage, kde jsem pro vás vyfotil velmi úspěšnou skupinu WOHNOUT, o které je zbytečné něco nového psát a hlavně mojí pozornost přitáhl přesun černých mraků k metalovější půdě tohoto festivalu.

Na právě hrající kapelu ASMODEUS jsem dorazil s kusem těsta v jedné ruce a s pivem ve druhé. Velmi mě potěšil propracovaný thrash metal s melodickými pasážemi a avantgardně vsunutými vložkami z ostatních žánrů hudby, které ještě více stupňovaly razanci thrash metalových riffů. Prostor před podiem byl téměř kompletně zaplněn návštěvníky, které oslovila tato zajímavá hudba jako mě, podle slov skupiny se během hraní prodalo dokonce sedmačtyřicet kusů cédéček.

Právě v okamžiku, kdy jsem hodlal vyměnit mé těžce vydělané cenné papírky za další přísun energie, jsem spatřil Viléma Čoka známého hlavně ze skupiny PRAŽSKÝ VÝBĚR a mě potom také z dětství, díky namluvení pohádek Fimfárum na kazetu, která bývala součástí mého usínaní. Zde Vilém ve velmi slušivém společenském oblečku zpíval s novou skupinou pod jménem VILÉM ČOK A BYPASS.

Na skupinu SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY jsem se těšil jako malé dítě na ovocnou zmrzlinu. Že skupina má co nabídnout podtrhují ceny Anděl za nejlepší desku v žánru Hard and Heavy v letech 2000 a 2004 či stejné ocenění v antianketě tvrděrockových publicistů Břitva 2004. Písně inspirované vrstvami moravské lidové skladby gradují svým spojením syrovosti a drsné poetiky. Zvuky vylézající z obřích reproduktorů krásně odměňují naše metalové duše se skrytou vazbou na předešlá lidová léta. Sedmičlenná folk doomová skupina, která se schovává pod označením ethno metal, připravila velmi kvalitní vystoupení, pro mě po hudební stránce nejlepší v tento den.

Jeden z největších tahounů BFF se právě připravuje na Spořitelně. Heavy metal potržen glam proudem mě nikdy nějak neoslovil. Od skupiny jsem tedy nic velkého nečekal. Obrovská show, zpěvák houpající se na obřím stojanu ve tvaru kostry, jiskry sršící z podia směrem vzhůru a všudy přítomný kouř měnící se podle použitých barevných filtrů světel vypadal efektivně, avšak myslím, že oproti ostatním kapelám je tento veterán až zbytečně protěžovaný a troufám si tvrdit, že velká část posluchačů zůstala u W.A.S.P. jen kvůli vizuální stránce. Po zahraných hitech "L.O.V.E. Machina" či "Wild Child" jsem se před koncem vystoupení odebral k Nosferatu podiu.

Hned na první pohled mě překvapilo zaplněné místo před podiem a nevěřícně jsem se kouknul do plánku, kdo to tak konkuruje tahounovi letošního ročníku BFF. Byla to skupina ROOT s uznávaným hudebníkem a spisovatelem Big Bossem za mikrofonem. Velmi mě oslnila struktura nového epičtějšího repertoáru, ve kterém můžeme slyšet kontrapunkty a čtvrté viktoriánské hlasy, o kterých ani sám Big Boss neví, že je ve svých písních používá :).

Páteční den se chýlí ke konci, s menšími potížemi a s větší hladinou alkoholu v krvi ještě dofotografovávám pro galerii německé REDEEMA, šedě průměrné power/speed metalisty TRISTANA a zajímavé těleso v podobě nu rock/metalistů WRINKLED FRED. Během těchto kapel velmi ožila Gambrinus stage, kde se za pomoci legendárního VISACÍHO ZÁMKU a E!E vytvořil energický mimočasový prostor všech generací starého dobrého punku. Ve duchu písně "Nasrat! Nasrat! Nikam nepudu!" jsem tedy zůstal věrný právě těmto kapelám, kterým se podařilo oživit ranní hodiny.

Po prvním neúspěšném pokusu ulehnout do stanu a usnout, který skočil větou „To jsi ty miláčku?“ jsem konečně našel svůj stan, s úsměvem na tváři a s písní "Jede traktor, je to Zetor" jsem pomalu upadal do hlubokého spánku.

Sobota 30.06 - kofola, ženy a heavy metal

Posnídal jsem pivo s pivem, když jsem uslyšel zajímavý vykřičený mužský hlas přicházející z hlavní scény, přešel jsem právě tam a uviděl ty ladné křivky ženského těla, ze kterého se hrnul již zmíněný vykřičený hlas, o kterém jsem si mylně myslel, že ho používá nějaký muž. CHAOS IN HEAD se pohybují na poli hard rocku přes třináct let a jejich písničky mě po ránu pěkně naladily na další přísun muziky.

Na Nosferatu jsem stihl ještě kousek "náhradní" skupiny CRAWALL a jejich metal core. Instrumentální složka mě zaujala, co mě ale vůbec nezaujalo, byl zpěv, který zněl dost uměle a vedle vysoké úrovně ostatních nástrojů zaostával.

Po menší přestávce, kdy jsem si dal druhou snídaní v podobě dalšího piva s pivem, jsem se dostal k dalšímu adeptovi ve dvanáctce, k semifinalistovi české rockové ligy a to k progresivním LAMMOTH, které zkrášluje ženský hlas a power metalové prvky. Hudba produkovaná touto kapelou mě zaujala svojí svěžestí, rychlostí a změnami v melodii, což u power metalu, který se dere stále jen dopředu, není moc obvyklé.

Mé přecházení od hlavního podia k metalovému se vyplatilo, na podiu stáli talentovaní SHAARK a jejich agresivní thrash metal s občasným hlubokým mur murem, o který se staral pan Peroon v triku VENOM. Kapela jako předešlá je také zastáncem teorie, ve které najdeme razantní změny rytmů či střídaní rychlostí v úsecích hrané skladby.

Plzeňskou kapelou, na kterou jsem byl zvědavý, se stali další účastnící rokové ligy hrající pod jménem MAELSTRÖM, charakteristika skupiny spojující thrash metal s elektronickými samply zněla velice zajímavě. Po sečtení a poslechnutí několika písniček mě však hudba nějak neoslovila. Samply vsunuté do kontextu thrash metalu vynikaly až moc agresivně a ubíjely razanci produkované živé hudby.

Na hlavní a největší podium právě přichází ruská dívčí skupina VOLNAYA STAYA. Krásné ženy stojící za basovou kytarou, elektrickou kytarou či bicími vypadají na pohled velmi atraktivně a přilákaly proto nemálo zvědavých návštěvníků. Byl jsem velice zvědavý, co jsi pro nás ruské dračice přivezly. Avšak to, co skupina produkovala, by se dalo bez velkého rozmýšlení popsat jako parodie na rock. Kytaristka sem tam zahrála nějaké sólo, které téměř vůbec nezapadávalo do dané písničky, bubenice hrála snad jen jeden rytmus a basistka stěží krotila tlusté struny basové kytary. Skupina zahrála nějaké hity od rockových velikánů, avšak jakým způsobem je Rusky zahrály, bylo odstrašující. Nejeden rocker splakal nad výdělkem. Vůbec jsem nepochopil jejich účast na hlavním podiu, já sám bych si je představil na čtvrtém podiu s názvem Usni stage, kam by chodili jen opilí návštěvnici, kterým by se při pohledu na krásná ženská těla lépe usínalo, samozřejmě by musely být repropedny, komba a veškerá ozvučující technika vypnutá.

Další velké zklamání na mě čekalo, když se na koncert kvůli nemoci nemohla dostavit zpěvačka melancholických gothic/blackových ADOR DORATH. Tento skvost českého UG zněl bez Lenky mnohem méně energicky. Skupina se snažila, jak jim to šlo a do playlistu umístila i několik písniček, kde ženský hlas vůbec není. Bohužel v některých hitových skladbách, kde Lenčin hlas dominuje, vzniklay velké zvukoprázdné bubliny.

Trochu jsem to asi  ranním seznamováním s pivem přehnal a nyní jsem se proto začal zaměřovat na stánek s kofolou. Na představení docela prosperující skupiny LOCOMOTIVE, jsem byl téměř jediný s kofolou v ruce. LOCOMOTIVE ve mně znovu utvrdili názor, že jejich primitivní nakopávající hudba je opravdu o ničem. Texty by svojí originalitou a myšlenkou řadil do básnických soutěží, které probíhají na některých školkách pro pětileté děti. Jediný klad těchto kytarových linek (kde jde jen o razanci) je, že může při hraní kytarista vesele skotačit a skákat po podiu se skvělými téměř 360º otáčkami.

Výraznou historií v naší vlasti a mnohem profesionálnější strukturou svých písniček, překrývá účastníky školkových kol v básnické tvorbě skupina DEBUSTROL. Okamžik, kdy se Kolins doprovází motorovou pilou, jsem bohužel nestihl, tak jí v galerii zbytečně nemusíte hledat.

Při cestě pro kofolu jsem vyfotil skupinu se zajímavým jméném KOKRHELL BAND. U stánku jsem se trochu zakecal a zkoušel, jestli se dá opít kofolou, nepovedlo se, a tak jsem se šel projít po areálu, narazil jsem na další zajímavou partu a to emotivní ENDLESS, na kterých jsem během chvilky dostal závislost. Energie plynoucí od skupiny směrem k nám byla ohromující a já jsem se začal kát, že jsem se s touto kapelou ještě nesetkal a děkoval náhodě, že mě sem dovedla. Po třiceti minutách, kdy jsem si málem ukroutil hlavu, mi vypadl z kapsy program a po zjištění, že na spořitelně hraje známa crossoverová kapela jsem se tam vydal.

Přišel jsem na pár posledních písní z koncertu dalších tahounů - finských WALTARI, kteří prosluli vsouváním odlišných stylů hudby do rockového základu. Frontman mistr Hatakka se v průběhu hrací doby měnil z heavy metalového šílence do hip hopového coolmena, či se vžil do role DJe. Kreativnost crossoveru byla tedy znatelná v každé písničce a energie vycházející ze skupiny, která se v hudebním světě pohybuje už dvacet jedna let, byla nadmíru oslňující.

Koupil jsem si prase a děsně se přejedl, proto jsem si sedl na lavičku před Gambrinus podiem a pozoroval právě hrající VYPSANOU FIXU. Vystupování frontmena mi dost připomínalo Kurta Cobaina, tak snad mu jen popřát dlouhý život. Po FIXE přišla početná skupina TLESKAČ, jelikož nejsem jejich fanoušek a jejich hudba mě nikdy nijak neoslovila, a to mam ska docela rad, tak jsem se odešel podívat jinam.

Pro mě se stali poslední kapelou na Metal stage SIX DEGREES OF SEPARATION, kteří hrají takový zvláštní doom metal, že je to až překvapivě zvláštně pěkný. Po konci vystoupení jsem téměř necítil krk, navíc to ve mně navodilo atmosféru, kdy jsem stěží stíhal lapat všechny moje myšlenky, proto jsem se radoval, že jsem se opil kofolou a odkráčel na největší podium.

Teď by měla přijít chvíle, kdy budu opěvoval thrash metalové sakra dobré muzikanty KREATOR. A že by bylo co chválit! Jací jsou Němci v tomto směru zběhlí si ale můžete přečíst úplně všude, musím se přiznat, že sám jsem se těšil, jak je budu moci zkritizovat, ale během celého vystoupení jsem nenarazil na nic, co bych mohl použít. Šlapající, hudebně vyzrálé skladby a žádná zbytečná přetvářka. Vrátíme se tedy do školy, kdy vám učitel nic neřekne, jen prohlídne práci a napíše jedno slovo. Výborně.

Neděle 01.07. - návrat ztracené Tarji a bigbít

Cenné papírky se za předešlé dva dny se z mé kapsy jako kouzlem vytratily, a tak jsem posnídal místo prasete jen nejlevnější pokrm, který jsem našel: sladký těsto s česnekem, sýrem a kečupem. Na metalovém kousku festivalu jsem se zaposlouchal do CROM, kteří hrají thrash metal s obstojným zpěvným hlasem. Jejich tvorba mi trochu připomíná novější ARAKAIN.

Na tomto podiu nyní následovaly dvě metal corové skupiny, první GLOCK 22 a druhá se schovává pod jménem FORREST JUMP. První kapela sází na razantnost, dynamičnost a tvrdý hlas. Druhá zase na větší melodičnost a lehce vyřvaný hlas. Je zajímavé, že obě skupiny se řadí do stejného hudebního stylu, a přesto jsou mezi nimi takové obrovské rozdíly.

Kapelou, která se také snaží vyhrát rockovou ligu jsou pražští HC/crossoroví FLATTUS (pozn. autora - už nevyhrají). Na první poslech mě zaujal hutný zvuk kytary, který dominantně vede ostatní nástroje hezky za ručičku, a tak zněl celý repertoár velmi sehraně. Samostatnou kapitolou byl také zpěvákův dosti vysoký tón hlasu.

Míchání různých stylů je dnes velmi moderní a hodně kapel se začíná ubírat právě tímto proudem, už jen čekám, kdy bude nějaké velké boom a co z toho vznikne. DIRTY GAME i přes vsunutí pasáží s téměř hip hopovým hlasem, funkovými klávesy či popovými zpěvovými pasážemi mi přišli celkově docela mdlí a i když tyto rozdílné pasáže na sebe dobře navazovaly, stále mi v písních chyběl nějaký větší nápad.

Milé překvapení schované ve velmi kvalitním hard coru a vyřvaném hlasu se mi dostalo v podání skupiny POSITIVE MIND, která hrála na Gambrinus podiu. I přes neznalost jejich tvorby, jsem našel v každé písni něco zajímavého, co mě oslovilo. Že jsem nebyl jediný nadšenec podtrhoval i velký počet fanoušků přímo před podiem. Velké plus také patří i hodným securiťákům, protože během koncertu se mohl každý ovlažit krásně studenou vodou. Já sám jsem dostal půllitr přímo na hlavu, část vody se dostala až k mým ponožkám.

Mým tipem na výhru ČRL 2007 se stali emo etno core metalisté EXISTENCE. Klávesové samply, které u některých jiných skupin písně spíše hyzdí, zde výborně zapadaly do agresivní skladby, kterou skupina velmi energicky hrnula mezi nás návštěvníky, kteří jsme hltali tuto etno hudbu od začátku do konce. V některých písních pak také zazněl hostující ženský hlas či vsuvky tónů živě hrané příčné flétny.

Vyčkávám kapelu, kterou znám jen z obrázku a to pod maskami ve stylu predátorů. Konečně jsem si mohl masky skupiny DYMYTRY prohlídnout zblízka. Celá image skupiny je propracovaná, do největších detailů je potom proveden oblek zpěvákův, který dokresloval atmosféru při jeho gestech. Za pomocí masek vypadala gestikulace přirozeně, skladby zněly velmi hutně a přes jejich jednoduchost, možná právě díky ní, jsou velmi návykové.

Na DREAM THEATER REVIVAL jsem se velmi těšil a hitovky této skupiny byly pečlivě a správně zahrané, ale jakým způsobem je podávali členi skupiny nám posluchačům, bych označil jako výsměch této vynikající kapele. Mluvit taky umí každý blbec, ale bez energie, příslušného vystupování či dravosti, ho stejně nikdo nebude poslouchat. I když má tento revival v rukávu takovou dobrou skupinu, tak mě jejich vystoupení vůbec nezaujalo.

Zpravit chuť jsem si zašel na metalové podium, kde právě hráli stoupenci thrash metalu 80. let BREAKING BEADS, jejich tvorba je poctivá, ale nějak víc neosloví, nejvíce lidí pak rozhýbalo předaní pocty skupině SODOM, zahráním jedné z jejích písní.

S menšími rozpaky jsem čekal na další dnešní skupinu, na NIGHTWISH REVIVAL, to o čem jsem polemizoval u předešlého revivalu, zde členi zvládají na jedničku, skvělé zahrání písniček skloubené s razancí a dynamičností skupiny bylo ohromující. Zpěvaččin hlas mě dostal skoro na kolena, při zavření očí jsem chvílemi nevěřil svých uším a úplně si mi vybavoval obraz Tarji. Byly zahrány především novější skladby a také jedna soundtracková z "Fantoma opery", nad kterou jsem se rozplýval jako když jsem k osmým narozeninám dostal vesmírnou loď Lego. NIGHTWISH REVIVAL je nejlepší revival, který jsem za mých sedmnáct let existence měl možnost slyšet.

Ještě si poskromnu zavzpomínám na unavující dojíždějící cesty do školy a zpět, od kterých si teď o prázdninách moc rád odpočinu, a které jsem si ulehčoval poslechem kvalitní dark elektro skupiny EBOLA JOY. Konečně mám možnost vidět skupinu naživo. Přestože jsem všechny písně poznával, a když se můj zrak zrovna neupíral na podium, bylo všechno jak má. Při pohledu na podium, mně však scéna vizuálně připadala prázdná a bohužel to tak vnímala i většina návštěvníku, proto jen tak chladně stáli nebo seděli a uznale přikyvovali hlavou.

Před sedmou hodinou večerní se najednou strhla průtrž mračen, kterou nikdo nečekal, a protože jsme z cukru, tak jsme se všichni schovali do velkokapacitních stanů. Venku zůstalo jen několik opilých lidí, které liják nijak neznervózňoval, nebo si vůbec neuvědomovali, že leží v bahně a prší na ně. Déšť byl během několika minut pryč a konec této přeháňky plynule navazoval na začátek koncertu polské skupiny HUNTER, která byla přesunuta z Nosferatu na hlavní podium, skupina hrající metal dost podobný našim ARAKAINům zněla ve spojení s polštinou zajímavě. Zahráno bylo několik písní z jejich posledního alba a cover jedné disko písničky, kterou si dokonce zazpívali s námi fanoušky.

Poslední kapelou na tomto idylkovém místě se pro mě stala skupina BRUTUS, která se představuje nálepkou "pravá bigbítová kapela". Hudba je vytvářena pod taktovkou zakládajícího a stálého člena Saši Plesky. Mnoho publicistů hází BRUTUS prostě do kolonky normální zábavovka, avšak z poslechu písniček produkované touto kapelou, která nás mimochodem doprovází přes čtyřicet let, je slyšet folklórnost a celkový vývoj big beatu až po současnost. Oujéé.

Na závěr bych chtěl vyzvednout pořadatelský tým, který skvěle zvládl správu celého festivalu, ať už se jedná o obrovský kempovací prostor se všude přítomnými záchody, umývárnami a sprchami. Podání pomocné ruky při ztrátě věcí, záchranné služby vždy připravené pomoci či v rámci možností přívětivého security týmu. Návštěvnost festivalu se pohybovala něco přes sedm tisíc posluchačů, z reprobeden vylezlo kolem stodvacetin hodin hudby a kolik piv bylo vypito a jídla snězeno si už můžeme jen tipnout a zavistivě si toto množství přestavovat před svým domem.

Pátek 29.06.

ANIME

ASMODEUS

DARK GAMBALLER

MEMORIA

MIMESIS

PLEXIS

ROOT

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY

TRISTANA

VISACÍ ZÁMEK

VILÉM ČOK A BYPASS

UDG

W.A.S.P.

WRINKLED FRED

WOHNOUT

REDEMA

Sobota 30.06.

ADOR DORATH

DEBUSTROL

ENDLESS

CHAOS IN HEAD

KREATOR

LAMMOTH

CRAWALL

LOCOMOTIVE

SHAARK

SIX DEGREES OF SEPARATION

TLESKAČ

VOLNAYA STAYA

WALTARI

Neděle 01.07.

BREAKING BEADS

BRUTUS

CROM

A to jsem já

DREAM THEATER Revival

DYMYTRY

EBOLA JOY

NIGHTWISH Revival

EXISTENCE

FLATTUS

FOREST JUMP

GLOCK

HUNTER

POSITIVE MIND

foto: Bull.Nulla

Diskuze

Cekem příspěvků: 9

záporykubča20.07.07 | 21:42:45
záporyBull.Nulla25.07.07 | 18:58:11
corrino16.07.07 | 01:15:28
Forest17.07.07 | 11:29:03
Bull.Nulla16.07.07 | 15:03:12
Tomáš11.07.07 | 20:05:51
Like FoolSolomonBob11.07.07 | 09:14:33
Like FoolBull.Nulla15.07.07 | 11:49:32
Like FoolViktor Palák11.07.07 | 19:27:15

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube