Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

Fekal Party IX.

Fekal Party IX.

25.08.07
Praha, Modrá Vopice

Pro fanoušky grindcoru byl letos na závěr prázdnin nachystaný devátý ročník kultovní akce s názvem Fekal Party, který se již tradičně koná ve Vysočanském klubu Modrá Vopice. Místo, které by člověk pohledal; výborně situované jak z hlediska dopravní dostupnosti, tak co se týče množství a charakteru přilehlé civilizace. Jediné, co tu vlastně člověka a jeho činy připomíná, jsou nepřehlédnutelné artefakty doby nedávno minulé.

Klub je situován v břehu pod dvouproudou vozovkou, kde se ani přes víkendový čas nepřestávají honit auta jedno za druhým. Ihned nad vozovkou na nás kouká stavba novodobá, sídlo akciové společnosti Sazka, na jejíž střeše jsem v pozdějších hodinách párty skelným zrakem pozoroval rostoucí stromky a pohybující se osoby. Jakoby z jiného světa musí působit pohled dolů z budovy na staré libeňské nádraží a jeho industrializované okolí. Přesně mezi nádražím a silnicí se nachází menší podium se střechou z vlnitého plechu, menší plac pro dvě stovky lidí, krytá hospůdka a stánky s občerstvením. Vcelku podařené místo pro konání akce, která již svým názvem předurčuje, kde by se mohla konat, a proč vlastně celá scéna extrémní hudby existuje.

Pohled ze střechy nedaleké moderní budovy mohl pro osoby na ní se pohybující, opalující i koupající působit jako otřesný, odpuzující. Jen si představte…

Blondýnka, která právě poobědvala krevety s letním salátem se noří do lehátka určeného k opalování a odpočinku po zbytečném jednání a slyší doléhající zvuky z povzdálí. Jde blíž a mlčky pozoruje, co se to vlastně dole v té chýši děje. Od té doby, co uzří první účinkující na scéně klubu, jaký by se neodvážila navštívit aniž by u sebe měla dezinfekci a bodyguardy, dělá vše podvědomě a bez jakéhokoliv rozmyslu. Jako první ji do oka padne muž s jakousi červenou latexovou maskou na hlavě a jeho kolega s mikrofonem ovázaný navíc kolem celého nahého těla černou izolepou zařezávající se do potící se kůže (BBYB). Skvostný to pohled, ale co ta hudba? "Je to nějaké přehlučené", říká si. "Bicí znějí dobře, ale ten obtloustlejší kytarista ve fialových šusťákách hraje nějak divně." "Vždyť vlastně není slyšet!" Chvíli znuděně pozoruje stále větší hloučky přicházejících lidí a to už se na podiu chystá chlápek, co nevypadá tak špatně! Vysoký šlachovitý odbarvený blonďák, jaké občas vídá na ulici (UPRISE). Nezpívá zle, jakoby měl už nějaké předchozí zkušenosti. Stejně tak i kytarista, co sice stojí na místě, ale hraje proklatě tvrdě a rychle. Potící se peroxidový blondýn najednou křičí: "Dones mi pivo, kurva"! Za chvíli má pivo a přidává s díky ještě jednu píseň. Naše blondýna odkládá černé brýle a bere si dalekohled.

Na place se totiž začíná pohybovat někdo nebo něco, co jí nahání strach, a co má pohled tak zlý, že jí běhá mráz po zádech (Ing. Chymus a ISACAARUM). Dokonce si nasazuje nějaké letecké brýle a ten basák v síťovaném triku taky! Vylézá na podium a je celý od krve! Dalekohled nevědomky tlačí do očních důlků a její dech se zrychluje. Pod podiem se začínají potácet první mosheři a na najednou malém prostoru se víří prach a ozývají se slova, jenž četla jen v manželových oblíbených časopisech. "Cock Control", "Spermivore", "Teenage Cunt Powerplay". Při letmé vzpomínce na chvíle strávené u magazínů s podobnými výrazy a obrázky jí začíná celá ta situace přicházet mírně rajcovní, a tak to netrvá dlouho, než se začne na lehátku ukájet. První vyvrcholení sobotního odpoledne přichází právě v době, kdy doznívají tóny poslední písně českobudějovických, trefně nazvané "TNT Clit Orgasm".

Upadá ve slastný spánek a probouzí se právě když se na podiu linou slova cizího původu. (TREPAN DEAD). Je to francouzština. "Jaký krásný jazyk", pomyslí si a přihýbá si sklenky vína do rytmu skočného HC/grindu. Víno je na srpnovém odpoledním sluníčku zrádné, a tak na chvíli opět upadá do spánku a probouzí ji zase nějaká divná řeč. Je jí povědomá, ale nezní moc česky. Rozumí sprostým slovům, a tak správně usuzuje na moravský dialekt a ve chvíli kdy se ozývá "Banik pičo", vstává a něco ji nakopává! (MALIGNANT TUMOUR) Obtloustlí strýcové s fusy černými jak uhlí z Paskova ji roztančí svým drsným rock'n'rollem, že má dost co dělat, aby se po požitém alkoholu udržela na nohách a nespadla přímo mezi dole projíždějící auta. Vydrží to tak necelou hodinu a s padající tmou upadá i ona do stavu mysli, jež nejlépe charakterizují tři slova: sex, drogy a rock'n'roll.

Dává si lajnu a pomalu sestupuje ze střechy a opatrně se blíží k místu, které tak vášnivě celé odpoledne pozorovala. Hluk se blíží a pach zpocených trik, latexových oblečků a silonových natahovaček je tak silný, že jde na panáka. Posilněna laciným alkoholem vrhá se do předních řad, aby podpořila zahraniční legendu BLOOD. Fascinuje ji zpěvák připomínající svalnaté ramenaté korby drtící vše živé a neživé v kreslených komiksech pokleslé úrovně. Z tohoto monstra se ozývají záhrobní hrdelní zvuky, jenž jsou dokreslovány místy rychle brutálními, místy dosti podladěnými kytarami. BLOOD končí a ovace nepřestávají, stávají se tedy druhým sobotním vrcholem. Naši blondýnku, která odchází zaprášená a zkrvavená se starším upoceným pánem, nečeká ten večer už nic dobrého. Padajíce do trávy usíná a ráno se probouzí rozervaná, zbrocená krví a spermatem jako "Cripple Bitch", co z ní udělali návštěvníci, kteří neunesli odfláknuté vystoupení legendy GUT, jejíž set spíše připomínal zvukovou zkoušku, než vystoupení kapely, která se stala ikonou gore-grindu.

Byl to vcelku náročný festival a to hlavně po stránce fyzické. Slunce, teplo, množství vypitého piva, vykouřených cigaret a THC se stalo pro mnohé největším nepřítelem jinak vydařeného devátého ročníku Fekal party.

foto:
http://galerie.albumfotek.cz/12149/
http://xichty.cz/?article=1679-fekal-party-9-praha-modra-vopice

video:
Holocausto Cannibal 1, Holocausto Cannibal 2, Isacaarum 1,
Isacaarum 2, Blood

Diskuze

Cekem příspěvků: 1

mmm10.08.08 | 02:06:10

Nezávislý | 05.09.07

Související články

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube