Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Galerie

PAIN

Více

Reporty

The Night of Demons V.

The Night of Demons V.

TORTHARRY, D.M.C., AMON, ANTROPOID
08.09.07
Brno, RC Brooklyn

Musím se přiznat, že nejsem člověk, který by byl nějakým nadšeným pisálkem a snažil se sdělovat svý dojmy formou reportu. Ať si kdo chce co chce říká, na naší scéně není zas tak kvalitních kapel, abych z nich "uchcával" a když už se něco vyskytne, tak zas zvuk stojí za dvě věci. Fakt vydařených akcí po všech stránkách v našem/vašem UG není zas tak moc, takže není o čem psát. Vycházím tedy spíš podpořit Larvu a spol. neb pořádají akce už nějakou dobu, mě to zatím nikdy nevyšlo. Navíc zvuk ala Forest studio zajištěn, takže rozhodně zvukový zážitek bude…

První kapela ANTROPOID z "Blavy" produkující thrash alá 80 léta. No nevím, chlapy mají kolem 25 let, ale muzika dosti pubertální. Zpěv sice OK, ale jinak je to dosti rozplizlé. Díky zpěvu připomíná METALLICU, ale rify jednoduché až na kost. Vzpomínám, co v začátcích produkovali Slayer či zmíněná ikona metalu a nemohu být spokojen. Tohle je fakt dost slabý…jak technicky, tak co se týče nápadů. Ale na druhou stranu beru to, že přeci jenom existují 2 roky, takže k tak potřebnému souznění tvůrčích duší zatím nedošlo.

Další na řadu přichází AMON, neslyšel jsem je už dlouho. Od doby reunionu s Dr. Fe a to z mé strany nebylo o co stát. Takže radši jdu k baru…. ale už při rozehrávání vytváří Mr. Larva expresívní zvuky, který bych u této bandy nikdy nečekal. Další dění mne dostává na prdel, odzbrojuje a polévá mě pocit blaha :-). Bez srandy. Precizní práce, death metal ve stylu Morbidní Andělé. Rozhodně né kopírka, ale jestli chcete vidět CZ Erika Rutana, tak jedině u AMON (bohužel, nevím jak jinak přiblížit slovy tvorbu této squary)! Eskapáda stíhá eskapádu a přitom vkusně složeno, člověkovi to prostě hlavu nezamotá, spíš rozmotá. Věru nové tvorbě nelze nic vytknout, všichni členové zapadají do soukolí hudebního kolosu, který drtí mé předsudky ohledně ČS scény (a brněnské zvlášt)! Snad jen bicí se mi zdají v některých pasážích slabší, ale v celkovým vyznění to není znát (fakt už nevím, co bych vytkl - tak se pouštím do prkotin). Vizuální show není taky nuda ani sranda, takže si to užívám. Konečně se po dlouhých letech v Brně vyloupla death metalová kapela extra úrovně (ne-li vůbec první?), kurwa… ale trvalo to! Osobně bych se přimlouval za přejmenování, protože takhle kořeni přichází o potenciální fans… AMON je dosti profláklý svou dřívější tvorbou a kdyby mi toto vyprávěl i nejlepší kamarád, prostě neuvěřím. Něco mi napověděl rozhovor v Pařátu, ale promo fota na jejich webu a odpudivé mp3 ze zkušebny nepřesvědčí nikoho. Zavedené jméno, je zavedené jméno, ale v tomto případě spíš škodí, protože staří fans budou rozčarovaní a žánrově spřízněné duše rozhodně nepřiláká. Rozhodně nějaký nový, zvukově přijatelný materiál by kapelu taky nakopl (údajně to tak drtí už 2 roky!)…hádám, že díky špatné promotion o tomto peklu má jen málokdo ponětí... a to je škoda, velká škoda a čas běží!

Říkám si, že AMON mi zkazili celý zážitek z festíku, protože akce by měla gradovat a ne upadat. Jejich skromnost v tomto místě není na místě a ostatní kapely to nebudou mít jednoduchý. D.M.C. - Death Mosh Core. Tak tuhle kapelu mám zaregistrovanou díky první návštěvě studia Šopa, kde nám Standa předváděl exemplární vzorek dobrýho zvuku na D.M.C…z čehož mi vyplulo na mysl, že muzikusové z této bandy budou přinejmenším dobře sehraní (rozuměj, jelita i s dobrým aparátem super zvuk neudělají). Muzika má tah a stylově bych je přirovnal (sorry) k From Beyond. Velmi dynamický bicmen, poměrně namakaný kytarista. Bohužel v rychlých pasážích nastává tápání a bloudění. Bicmenovi tato poloha vůbec nesedí a jako by se hádal s kytaristou, který se nekompromisně žene dál. Jinak příjemné překvapení.

Poslední na řadu příchází Tortharry. V prvopočátcích ČS scény byly velmi viditelní a uznávání. Rozhodně udělali pro naši scénu hodně. Sám jsem velmi rád navštěvoval akce, kde hráli, zvučili a prostě formovali mé hudební začátky. Leč procházel jsem si jejich web a poslouchal jejich tvorbu. Kdysi to asi stačilo, ale dnes je mnohem více nápaditějších kapel. Všechny skladby kolem mne prosvištěly, aniž by mi něco zůstalo v hlavě. Technicky se drží standartů, ale jinak bez jakéhokoliv záchytného bodu. Proto mám z jejich setu tak trochu strach.

Mocný aparát a sehranost této CZ legendy však udělali své. Vizuální show taky bezchybná. Tortharráci dokázali, že jsou zejména kapelou pro živé hraní…prostě to umí prodat, je vidět, že si to užívají. Opravdu tuny energie bez kompromisů (i když se i mistři tesaři jednou utli), žádná nuda se nekoná! Maníci vyvrací jeden chybný názor zapšklých hnidopichů: vymakaná technika = hudební kvalita. Chlapi sice nepřevádí eskapády typu AMON, ale přesnost a dynamika přednesu je posouvá do sfér kvalitního hudebního zážitku.

Závěrem lze jen vyzvednout snažení brněnských kořenů AMON. Nešetřili na ozvučení a tím akce dostala správný šmak. Akce v Béčku dělá kde kdo, ale díky snaze vlézt se do rozpočtu (a tím to nazvučit vlastními silami) vyšumí snažení kapel i nadšení fans do ztracena. Vstup 60 Kč je při dnešní drahotě píva směšná, ale bohužel. Brno není deathový (jak jsem se dozvěděl od jednoho blackmetalisty), a proto účast neodpovídala kvalitě ostatních elementů. Né, že by to byl propadák, ale né že by bylo nějak nabito. V tomhle je naše brněnská scéna asi nejslabší…půl miliónu obyvatel, ale lidi prostě nechodí. Jestli je to kvalitou akcí nebo leností, těžko říct, ale akce The Night of Demons rozhodně stojí za to nejen svou zvukovou kvalitou!

Enviro

Diskuze

Cekem příspěvků: 2

Enny05.10.07 | 06:55:08
larva05.10.07 | 11:35:19

Nezávislý | 12.09.07

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube