Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

Summer Slaughter 2008

Summer Slaughter 2008

SUICIDE SILENCE, AS BLOOD RUNS BLACK, ABIGAIL WILLIAMS, BORN OF OSIRIS, THE BERZERKER
11.09.08
Vídeň (AT), Arena

Na tuhle akci jsem byl upozorněn takřka na poslední chvíli a hned jsem zosnoval plán vyrazit směr rakouská metropole. Sestava posádky vozu se různě měnila, míchala, lidé odpadali a zase přibývali, nakonec to vypadalo, že se snad ani nepojede, ale přece jen jednoho čtvrtečního odpoledne, podpořeného pařákovým počasím a všudypřítomnými kolonami, vyrážíme z Brna. Cesta byla opravdu jako za trest - venku vedro, na silnicích zácpy, do toho Louďův styl jízdy "brzda-plyn", no myslel jsem, že se Vídně ani nedožiju. Historické město nás vítalo obrovským sloupem kouře, který, jak se ukázalo, stoupal z místa pár stovek metrů od klubu. Klub samotný samozřejmě nehořel, a naštěstí nepraskal ve švech, protože z velkého komplexu Arena clubu byla vybrána větší budova, než v případě koncertu DESPISED ICON. Všude bylo možno vidět všelijaké módní úkazy, takže patky, cvičky, kamaše a další propriety vystihující soudobé emo trendy byly součástí garderóby většiny návštěvníků. Fans divoce nakupovali merchandise a zatímco stánky SUICIDE SILENCE a AS BLOOD RUNS BLACK prodělávaly neuvěřitelný byznys, u stánku BORN OF OSIRIS v temném rohu probíhala přátelská konzumace všelijakých drog a alkoholu :D.

První se do hraní pustili Australani THE BERZERKER, kteří vedle hvězdného obsazení ze Států dle mého názoru působili když ne trapným, tak minimálně rozpačitým dojmem. Už někde v diskuzi k letošnímu Brutal Assaultu jsem se o jejich vystoupení vyjadřoval ve spojitosti na aspiranta největšího provaru festu. Nezáživný cyber (???) metal nakombinovaný se samply a nejrůznějšími roztodivnými zvuky za podpory rádoby sypajícího bubeníka nepřesvědčil ani tentokrát, i když v klubu jako bezvýznamná kapela (která evidentně ten večer zajímala pramálo lidí) to bylo menší zlo, než na otevřené scéně před mnohatisícovým davem. Otázkou ovšem zůstává, kde zůstala vůdčí postava za mikrofonem, o který se ten večer střídavě starali kytaristi a hostující muzikanti z ostatních kapel.

To BORN OF OSIRIS v porovnání s první kapelou působili jako zjevení z jiného světa. Věkový průměr někde kolem dvaadvaceti let jasně dokazoval, že v USA se hraje poněkud jiná liga, což je ostatně jasné i z jejich debutové desky "The New Reign" - a propos, i všechny ostatní kapely, vydávající na SUMERIAN RECS., stojí za pozornost. Pochopitelně se těžilo převážně z této, stále ještě aktuální desky, i když zazněl i nějaký ten nový song. Trochu jsem se ztrácel ve sterilním zvuku, který především v sekačkách (asi jako u koncertů MESHUGGAH) působil poněkud neprodyšně a člověk se s kapelou opět sladil až při skvostných melodiích. Sehranost a technika, se kterou kapela operuje, je opravdu úctyhodná, a v kombinaci se sympatickým vystupováním a akurátní show nemá tahle sebranka chybu.

ABIGAIL WILLIAMS je příklad kapely, která od prvního demáče na MySpace neohroženě postupuje krok za krokem dopředu, přes dva singly až k dnešním dnům, kdy satanášům vychází našlapaná debutní placka. Pokud prahnete po symfonickém black metalu, jaký hráli DIMMU BORGIR ve své nejlepší kondici, avšak bez všeho toho pozlátka, zato však s nadhledem a se špetkou core a new school přístupem, tohle je přesně kapela pro vás! Už na první pohled bylo jasné, že kapela nespadá pod klasickou black metalovou image, jejich metalcore móda mluvila sama za sebe. Nápaditý materiál a úctyhodné výkony především bubeníka (nejlépe nazvučené bicí za celý večer) a kytaristy, trochu kazil zvuk, ve kterém byly zbytečně vytaženy kytary na úkor parádních temných kláves, které jsme si museli ten večer spíše domýšlet. Každopádně je to velice nadějná kapela, která až vejde do povědomí fans, budou mít klasické symfo black kapely životaschopného konkurenta.

AS BLOOD RUNS BLACK sjíždím nějakou tu dobu a při příchodu do sálu bylo jasné, že nejsem jediný, kdo si jejich tvorbu oblíbil. Jejich melodický metalcore / deathcore s bombastickou produkcí musí učarovat každému, kdo má rád například severský melodický death metal, ze kterého ABRB evidentně dosti čerpají. Celý set byl postaven převážně na debutu "Alegiance", přičemž jednotlivé songy byly upraveny pro koncertní potřeby velmi důmyslným způsobem - tu se pasáž natahovala, aby držela fans v napětí, jindy byla vložena vyhrávka, při které frontman instruoval a hecoval návštěvníky k moshování, circle pitu - a ani na wall of death se nezapomělo :D. Kapela se dost soustředila na show a komunikaci s fans, což je samozřejmě chvályhodné, ale jedním dechem dodávám, že mi na jejich vystoupení něco chybělo, nicméně následovníka povedeného debutu očekávám více než netrpělivě :).

Pokud je deathcore žánrem na vrcholu své popularity, SUICIDE SILENCE jsou bezpochyby jednou z prvních kapel, které tento styl začaly hrát, i když se debutové desky dočkali teprve minulý rok; co se týče popularity, tak tu nastřádali už za dob demáčů a singlů a dovršili velkou deskou na Century Media. Ale je vidět, že i s jednou deskou na kontě kapela může headlinovat celému tour a dle moshujících fans bylo jasné, že přišli především na tento těžkotonážní buldozer. SUICIDE SILENCE se upsali drtivému deathcore, podobně jako třeba CARNIFEX, THE PARTISAN TURBINE a podobné drtikoly, kde se kombinují megahutné nasekané kytary a tupající bicí, nelidský murmur a hysterický ječák, a aby těch kontrastů nebylo málo, poměrně vtipně vypadá kapela s až téměř oldschool image všech členů až na zpěváka, který je prototypem moderního deathcore modela :D. Dohromady se však parádně doplňují a vše šlape jako obrovský buchar, který mlel přítomné fans bombastickým zvukem jako z CD. Mosheři rozpoutávali přes půl sálu ukázkové peklo jako vystřižené z nejbrutálnějších US koncertů. Kapela do nás navalila materiál něco přes půl hodiny dlouhý a za bouřlivého postlesku se vrátila, aby střihla přídavek.

Celkově velice podařená akce, se skvělou atmosférou a parádním obsazením. Už teď je jasné, že do Vídně se bude jezdit častěji…

Diskuze

Cekem příspěvků: 2

antihumanoid23.09.08 | 09:23:57
JenaWashig19.09.08 | 08:06:02

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube