Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

BRUTAL ASSAULT - vol. 14

BRUTAL ASSAULT - vol. 14

06. - 08.08.09
Jaroměř, vojenská pevnost Josefov

Festival Brutal Assault – nejen v tuzemském prostředí nejvýznamnější akce pro fanoušky tvrdé hudby – dorostl se svým čtrnáctým ročníkem do situace, kdy jeho skončení budí stále více intenzivní pocit, že jsme díky němu byli svědky něčeho mimořádného. Množství faktorů, které zmíním následně, navíc nahrává i skutečnosti, že všemožné kritické blábolení návštěvníků je více odrazem "povinného" koloritu metalového festivalu (pivo, zvuk), než vypovídající charakteristikou, která by dokázala docenit obrovský význam celé akce. Ano, některé kapely trpěly špatným nazvučením (při setu SADUS zvukař zcela zazdil baskytaru Steva DiGiorgia), stejně tak jsme ale třeba byli svědky nazvučení skvělého a vyrovnaného nejen na outdoorové podmínky (CYNIC), o čemž se už tolik nediskutovalo.

Díky – říkají fanoušci i hudebníci

Brutal Assault je ve své stávající podobě festivalem, který se dokáže zavděčit masovému metalovému posluchači, ale myslí i na alternativní podoby stylu a neváhá k vystoupením pozvat hudebníky, na které by se jiný pořadatel při kalkulaci "náklady versus výdělečnost" okamžitě vykašlal. Ač by mohli jít po vrabcích v hrsti, neváhají pořadatelé vytrhnout kapely z koncertního odpočinku a dopravit do Josefova ke koncertům, které se beze studu mohou titulovat jako "exklusivní".

Můžeme mluvit dokonce o schopnosti položit základy popularity interpretů českému posluchači dosud spíše neznámých. O renomé celého podniku pak svědčí i skutečnost, jak moc si vystoupení na něm četní hudebníci považují a jak čestné místo koncerty na festivalu zaujímají v mnohých kapelních historiích (za vrchol kariéry označili koncert na BA třeba MADDER MORTEM).

Letos zřejmě nejupřímněji děkovali sporadicky koncertující a u nás poprvé vystupující Angličané ANAAL NATHRAKH, jejichž nahuštěný set nádherné agrese měl snad technické rezervy, ale nakonec nekompromisně pohltil. K dokonalému zážitku pomohlo nejen instrumentální zvládnutí "šílených" skladeb (klobouk dolů, Steve Powelle), ale právě i nadšená komunikace frontmana s diváky. Výměna mezi pódiem a publikem byla obousměrná a takřka dokonalá. Vystoupení ANAAL NATHRAKH překračovalo žánrové hranice, nutilo k odstřižení od reality, vběhnutí do mosh pitu a následnému slastnému smývání prachu z obličeje a způsobilo zážitek, na jaký se nezapomíná. Ať žije komplexní agrese.

Ještě intenzivněji však zapůsobili dokonale protikladní a podruhé (!) ve své patnáctileté historii vystupující experimentátoři ULVER. Ti v květnu zahráli vůbec poprvé naživo, když přijali pozvání na literární festival konaný v Lillehammeru, nyní se objevili na Brutal Assaultu. Pokud tímto nepíše festival historii, pak nevím, čím jiným by měl.

Ne, zařazení ULVER mezi TESTAMENT a DARK FUNERAL nebylo dramaturgickým přešlapem, ale aplausu hodným gestem organizátorské odvahy a prozřetelnosti a zejména jasným vyjádřením respektu ke statutu jedinečné kapely. Ta vzešla z čistého metalového výraziva, aby ho brzy opustila, ale nadále a stále intenzivněji dokázala učit fanoušky tvrdé hudby, že nejen kytary a bicí dokáží přinášet uspokojení a naplnění.

A přestože ULVER patří mezi interprety, kteří nedělají věci, jenž dělat nemusí, stupňovaly se s přibližujícím se vystoupením obavy, zda jejich jedinečná a přepestrá produkce neztratí až příliš ze své výjimečnosti. Neztratila a ULVER celým svým setem, který pomyslně vygradoval skladbou "In the Red", rozmetali krátkozraké představy o tom, že na metalovém festivalu musí hrát jen čistě metalové kapely.

ULVER se (naštěstí) vzdali možnosti zapadnout do koloritu assaultovských interpretů zabrousením do blackmetalové minulosti, ale ani se nevymezovali tak, jak by se mohlo zdát. Přestože se hrála pouze produkce z po-metalové éry, konkrétně třeba z posledního CD "Shadows of the Sun" (mrazivá "Funebre"), materiál zněl navzdory "chilloutové" povaze studiových nahrávek (úvodní "Little Blue Bird" z EP "A Quick Fix of Melancholy") nesmírně dynamicky. ULVER totiž na pódiu disponovali akustickými bicími, které zněly vitálně a současně velmi specificky. Taktéž elektronický podklad oživovala příjemná až postrockově znějící kytara. Že naživo vynikly i skladby jako "Like Music"? Víc si fanoušci nemohli přát. Klíčovým slovem vystihujícím vystoupení ULVER byla "smysluplnost" a týkalo se to nejen mimořádně příhodné doprovodné projekce. Že ULVER neuspokojili technické hry chtivé konzervativce? Jejich škoda. "You are rock stars now", křičel na kapelu někdo z davu a měl pravdu. Zážitek s parametry "životní" trvá.

Ne vždy se zadaří

Byť zaznamenal i pozitivní ohlasy, návrat Izraelců ORPHANED LAND na pódia Brutal Assaultu byl především nejčastěji zmiňovaným debaklem letošního ročníku. Pomineme-li dílčí technické nedostatky, iritoval koncert ceněné kapely zejména příklonem k infantilní folkovosti zcela v duchu současné vlny "housličkových" kapel a veškerá hloubka se ztratila pod povrchem prvoplánového vytleskávání. Mystika zatím stále poslední desky "Mabool" byla degradována na poměrně rutinní set, který ještě více kazily stereotypně metalová gesta zpěváka. Možný je ale i jiný pohled, jaký předestřel jeden z redakčních kolegů – ač bylo jejich vystoupení netradičně veselé a rozjuchané v kontrastu s tématy, kterých se texty kapely týkají (judaismus, křesťanství a islám), můžeme to brát za návrat k dobám starého Jeruzaléma, kdy vedle sebe bez větších problémů existovaly různé kultury, a byl důvod k veselosti a obyčejné radosti ze života. A právě tu radost ze života vystoupení ORPHANED LAND některým evokovalo.

Zvuková nevyrovnanost pohřbila i vystoupení další "mystické" kapely, jejíž zařazení do parného poledne navíc představovalo nejvýraznější dramaturgický přešlap. NEGURA BUNGET "dojeli" na agresivně přezvučenou sólovou kytaru a další akustické nástroje, kvůli nimž absolutně nevynikly nuance a "dronové" plochy činící z jejich hudby zážitek esoterických parametrů.

Ranní potlesk tuzemské reprezentaci

Zastoupení české scény bylo letos přinejmenším důstojné a v případě kapel jako jsou FDK, FORGOTTEN SILENCE a ADOR DORATH se dá zcela odůvodněně orodovat za jejich budoucí zařazení v pozdější časy. Jelikož počet diváků v jedenáct dopoledne a čtyři odpoledne není často až tak dramaticky odlišný, a jelikož zmíněné kapely snesou srovnání s vybranými interprety okupujícími večerní a noční hodiny, věřím, že za rok už budou ADOR DORATH šířit svá zběsilá poselství obestřeni noční tmou. Pokud by se tak ovšem stalo letos, přišla by kapela o "exklusivní" efekt, kdy panující vedro rozčísla voda z hasičského vozu a doslova oživila zmožené publikum a tím i strhující set, jímž kapela mimo jiné potvrdila, že nehodlá donekonečna spoléhat na hity z debutu.

V mimořádné formě (zajisté i díky posilám včetně kytaristy Jiřího Kučerovského z ANIMÉ) se ukázali být sporadicky koncertující FORGOTTEN SILENCE, kteří předvedli v plné kráse a délce "Mezzocaine" z poslední desky (a navíc skladbu dovybavili rozšířenou verzí videoklipu), ale také v premiéře uvedli nové dvě skladby s mimořádným hostem Brunem (ex-HYPNÖS). Nejen jeho přítomnost stvrdila, že po "Kro Ni Ce" čeká posluchače sofistikovaný deathový nátěr.

Nové skladby předvedli i FDK, toliko kapela, která dokáže sbližovat metalisty a hardcoristy. Dvě novinky ukázaly intenzivnější a citlivější (v tomto pořadí) tváře kapely. Mimořádné bylo i vystoupení nadžánrových GHOST BRIGADE, kteří v Josefově předvedli naživo vůbec poprvé skladby z nové desky "Isolation Songs". A ač se nám kytarista Wille svěřil s tím, že si je vědom rezerv v sehranosti kapely, z publika to působilo přesně naopak a Finové dali vyniknout skutečnosti, že melancholii jejich hudby pohání nutkavá agrese.

Byla-li řeč o hracích časech kapel, je nutno konstatovat, že na současném "Brutalu" platí více to, že samotné vystoupení na něm je natolik prestižní, že ani ranní čas by neměl být považován za jakkoliv degradující. Potvrdilo to i několik časnějších vystoupení – vedle již zmíněných FORGOTTEN SILENCE se to týká i žánrově zcela odlišné skupiny BLACK BOMB A. Pro mnohé nenápadný objev a potěšení celého festivalu zahrál už v sobotu ráno a uchvátil nejen nasazením, ale i kontaktem s diváky, jehož vrchol nastal, když Poun při skladbě "Mary" skočil k hrazení a společně s fanoušky zpíval. Z toho, co předváděl Djag i Poun a vlastně celá kapela, je jasné, že v živém podání je jejich největší síla. Podobně časně, ale s důstojnou odezvou zahráli i neo-thrasheři DARKANE.

Ladies, motherfuckers and marijuana

Očekávání naplnily i vystupující legendy všemožných žánrů – a některé předvedly vyloženě strhující vystoupení. Zatímco SUFFOCATION pohltili i příznivce jiných odnoží, blackoví zástupci budili větší kontroverze a zejména ve spojitosti s MARDUK se hovořilo o problematičtějším setu a odvaru předcházejících IMMORTAL. Jejich vystoupení nalákalo suverénně nejvíce diváků (včetně množství fans, kteří vypadali díky hladině alkoholu dost "zle") a minimálně v tomto ohledu naplnilo očekávání. Koncert se neobešel bez chyb maskovaných improvizací, ani pyrotechnická show nepatřila k nezapomenutelným, norské blackové divadlo se nicméně dočkalo několika děkovaček. A taky glos o návratu na blackový trůn.

I tak ale nešlo nezaslechnout jistou nesehranost zřejmě pramenící z několikaleté neaktivity. Oblíbené skladby z novodobé éry kapely jako "Sons of Northern Darkness", "Damned in Black", "At the Heart of Winter" či notoricky známé kultovky jako "Battles in the North" či "Blashyrkh (Mighty Ravendark)" měly místy pozměněné struktury či je zpěvák a kytarista Abbath nepředvídatelně přerušoval, aby mohl hecovat publikum. Dlouhý set se jako celek však vydařil, jen ortodoxní fans zřejmě jen tak neskousnou skoro až heavymetalově přístupný sound na hony vzdálený blackmetalové syrovosti. Nebudeme-li do čistokrevného blacku řadit ANAAL NATHRAKH, důstojné žánrové vystoupení předvedli už jen VREID, kteří se také nebáli oživujících odchylek od konzervativně blackové podoby.

Na loňské nezapomenutelné vystoupení CARCASS letos navázala spřízněná BRUJERIA, vystoupivší i s navzdory "maskujícímu" šátku okamžitě rozpoznatelným Shanem Emburym (NAPALM DEATH), který u mexikánů hraje na kytaru. Na první spíše vesele grindovou půli navázala do oblasti klasičtějšího jihoamerického metalu směřující půlka druhá. Hlavním tématem byla samozřejmě marihuana, kterou si podle dobře informovaných zdrojů užili oba zpěváci i po vystoupení s nejmenovaným fanouškem. Kromě hudby pobavilo i zapojení kapelního řidiče, který v jedné ze skladeb zpěvuchtivým fans prostřednictvím cedule napovídal "Si" nebo "No".

Svou pověst naplnili i OPETH, kteří z koncertního pódia dokázali přednést stejně sugestivní nálady jaké známe ze studiových nahrávek, aniž by jejich set působil sterilně. Mikael Åkerfeldt jednotlivé skladby prokládal poměrně vtipnými průpovídkami a ve srovnání s posledním pražským vystoupením se v tomto směru i kontroloval.

Díky za ty dary

Ač se ani letošní ročník nevyhnul nezaviněnému a na poslední odřeknutému vystoupení (DAGOBA) a někteří fanoušci plakali i po předčasně odvolaných FEAR FACTORY či MACHINE HEAD, může se čtrnáctý Brutal Assault směle označit za dosud nejvydařenější – zejména proto, že se mu podařilo navázat na ročníky minulé, neslevit a naopak nabídnout nejen lákadla hudební, ale i větší divácký komfort. O zasloužené prosperitě symbolicky vypovídá nejen počet kapel pozvaných adresně na Brutal Assault, ale i prakticky provedený festivalový "fahr-plan", který obdržel každý z návštěvníků.

Stávající podoba festivalu je mimořádná v mnoha ohledech – počínaje dramaturgickou strukturou a konče nezaměnitelnou lokací. A tak v souzvuku s četnými diváky i zástupci kapel oroduji za to, aby Brutal Assault zůstal takovým, jakým momentálně je. Skladbou kapel vytříbeným i atraktivním a (žel nenafukovací) lokalitou jedinečným festivalem, jaký v současné podobě nemá obdoby. "Hlavně na tom nic neměňte", opakoval mi v přímé souvislosti s právě pojmenovanými specifiky kytarista Norů ATROX Eivind, působící mimo jiné též v na nové desce pomalu pracujících MANES, kteří by mohli být onou zárukou alternativního uspokojení napřesrok.

Sdílené i soukromé a nepřenositelné vzpomínky odvezené z letošního ročníku byly silnější než dříve. Stejně jako nechuť vrátit se po festivalu do "normálního života". Díky.

Ani samotný spolupořadatel Shindy před lety určitě netušil, že z provinčního silně undergroundového festivalu vykrystalizuje akce natolik významná, že nenalezne minimálně ve střední Evropě obdoby. Pokud v reportech z "konkurenčních" rock/metalových klání registruji větší či menší výtky napříč tématy, v případě čtrnáctého ročníku Brutal Assault nespatřuji jediný významný nedostatek (navíc i neovlivnitelné počasí letos vyšlo na jedničku).

Oproti minulým ročníkům sleduji viditelné zlepšení na všech frontách, nedostatky z dřívějška byly nejen vyřešeny, ale pro jistotu ještě několikanásobně pojištěny. Z tohoto progresivního vývoje by si měly vzít podobné akce příklad. Pokud bych se měl pozastavit nad nehudebním aspektem festivalu, zřejmě největší pokrok spatřuji v komfortu a bezpečnosti pro návštěvníka. Stanové městečko bylo obohaceno o sympatický nonstop hlídaný VIP kemp s vlastním sanitárním vybavením a úschovnou, navíc za příznivou cenu 400 Kč na osobu. Už loni byl významně navýšen počet toitoiek a sprch, navzdory srovnatelnému počtu návštěvníků na prvním josefovském ročníku. A kdo požadoval ještě větší komfort, mohl za půl žetonu využít i luxusní WC (oficiální a dokonale vystihující název pro tyto mobilní toalety nerozeznatelné od těch tradičních splachovacích).

Mile mě překvapil bohatý výběr občerstvení, který už podruhé mírně odsunul stánkový prodej a distra, které též významně navýšily svůj sortiment. Velkou pochvalu též zaslouží hororový stan a oficiální merchandise festivalu a to nejen z důvodu, že sortiment byl vskutku bohatý (třeba co se týče variací motivů a typů triček s logem festivalu) a cenově optimální, ale též proto, že vizuální image Brutal Assaultu rok od roku působí více vkusným až uměleckým dojmem.

Pokud vynechám dnes již standardy festivalu jako vyváženou dramaturgii, absenci skluzu hracího času, převážně kvalitní zvuk či rozšíření areálu o přírodní tribunu, nelze nezmínit též vyžití mimo koncertní areál. Z dob ročníků před umístěním festivalu do Jaroměře mám dodnes na mysli absolutní despekt hlavně podnikatelů v okolí festivalu vůči návštěvníkům. Zabarikádované obchody či restaurační zařízení jste v Jaroměři či v přilehlé pevnosti Josefov rozhodně nenašli a i hluboko po půlnoci prodejní ruch čile pokračoval. Skoro na každém rohu až k centru města jste mohli využít nabídky místních sympatických podnikatelů včetně improvizovaných pivních zahrádek s vlastními mobilními WC.

Nechci aby závěr mé festivalové bilance vyzněl poněkud kýčovitě, ale čtrnáctý ročník Brutal Assaultu proběhl až překvapivě výtečně. Možná se jedná jen o můj subjektivní dojem, ale přišlo mi, že místní obyvatelé a především prodejci festival nejen tolerují, ale že s ním veskrze sympatizují. S vstřícností a tolerancí se po mnoha letech konečně začíná setkávat i metalová subkultura.

Štěpán Šimek

TOP Brutal Assault 2009 podle redakce ABYSSu

1. ULVER (20 bodů)
2. ANAAL NATHRAKH (12)
3. – 4. CYNIC, SKEPTICISM (8)
5. OPETH (7)

ROTTING CHRIST, PAIN (5), GHOST BRIGADE, ATROX, WALLS OF JERICHO (4), VREID, BIOHAZARD (3), BRUJERIA, CRIPPLE BASTARDS (2), IMMORTAL, ORPHANED LAND, FORGOTTEN SILENCE (1)

Štěpán Šimek

1. ULVER
2. OPETH
3. CYNIC
4. ANAAL NATHRAKH
5. ROTTING CHRIST

Viktor Palák

1. ULVER
2. ANAAL NATHRAKH
3. GHOST BRIGADE
4. SKEPTICISM
5. FORGOTTEN SILENCE

Jan Škop

1. ULVER
2. ATROX
3. CYNIC
4. SKEPTICISM
5. GHOST BRIGADE

Eliška Podmelová

1. ULVER
2. SKEPTICISM
3. OPETH
4. CYNIC
5. ANAAL NATHRAKH

Tomáš Holub

1. ANAAL NATHRAKH
2. ROTTING CHRIST
3. VREID
4. BRUJERIA
5. IMMORTAL

Milan Jurkas

1. PAIN
2. WALLS OF JERICHO
3. BIOHAZARD
4. CRIPPLE BASTARDS
5. ORPHANED LAND

na článku spolupracovali: Tomáš Holub, Jirka Rajsigl, Štěpán Šimek

ROTTING CHRIST

090806-ba14-rotting-christ01090806-ba14-rotting-christ02090806-ba14-rotting-christ03090806-ba14-rotting-christ04090806-ba14-rotting-christ05

MADBALL

090806-ba14-madball01090806-ba14-madball02090806-ba14-madball03090806-ba14-madball04

ORPHANED LAND

090806-ba14-orphaned-land01090806-ba14-orphaned-land02090806-ba14-orphaned-land03
090806-ba14-orphaned-land04090806-ba14-orphaned-land05

PAIN

090806-ba14-pain01090806-ba14-pain02090806-ba14-pain03090806-ba14-pain04

BIOHAZARD

090806-ba14-biohazard01090806-ba14-biohazard02090806-ba14-biohazard03090806-ba14-biohazard04090806-ba14-biohazard05

BRUTAL TRUTH

090806-ba14-brutal-truth01090806-ba14-brutal-truth02090806-ba14-brutal-truth03090806-ba14-brutal-truth04090806-ba14-brutal-truth05

TURISAS

090806-ba14-turisas01090806-ba14-turisas02090806-ba14-turisas03090806-ba14-turisas04

MITHRAS

090806-ba14-mithras01090806-ba14-mithras02
090806-ba14-mithras03090806-ba14-mithras04

CYNIC

090806-ba14-cynic01090806-ba14-cynic02090806-ba14-cynic03090806-ba14-cynic04090806-ba14-cynic05

Lidi a atmosféra

090806-ba14-lidi-redakce-abyss090806-ba14-lidi01090806-ba14-lidi02090806-ba14-lidi03090806-ba14-lidi04090806-ba14-lidi05090806-ba14-lidi06

Pátek

NEGURA BUNGET

090807-ba14-negura-bunget01090807-ba14-negura-bunget02090807-ba14-negura-bunget03090807-ba14-negura-bunget04090807-ba14-negura-bunget05

VOMITORY

090807-ba14-vomitory01090807-ba14-vomitory02090807-ba14-vomitory03090807-ba14-vomitory04

NOVEMBERS DOOM

090807-ba14-novembers-doom01090807-ba14-novembers-doom02090807-ba14-novembers-doom03
090807-ba14-novembers-doom04

PESTILENCE

090807-ba14-pestilence01090807-ba14-pestilence02090807-ba14-pestilence03090807-ba14-pestilence04

BRUJERIA

090807-ba14-brujeria01090807-ba14-brujeria02090807-ba14-brujeria03090807-ba14-brujeria04090807-ba14-brujeria05

OPETH

090807-ba14-opeth01090807-ba14-opeth02
090807-ba14-opeth03090807-ba14-opeth04090807-ba14-opeth05

TESTAMENT

090807-ba14-testament01090807-ba14-testament02090807-ba14-testament03090807-ba14-testament04090807-ba14-testament05

ULVER

090807-ba14-ulver01090807-ba14-ulver02090807-ba14-ulver03
090807-ba14-ulver04090807-ba14-ulver05090807-ba14-ulver06

DARK FUNERAL

090807-ba14-dark-funeral01090807-ba14-dark-funeral02090807-ba14-dark-funeral03090807-ba14-dark-funeral04

Lidi a atmosféra

090807-ba14-lidi01090807-ba14-lidi02090807-ba14-lidi03090807-ba14-lidi04

Sobota

FDK

090808-ba14-fdk01090808-ba14-fdk02090808-ba14-fdk03090808-ba14-fdk04090808-ba14-fdk05

AGATHODAIMON

090808-ba14-agathodaimon01090808-ba14-agathodaimon02090808-ba14-agathodaimon03

ADOR DORATH

090808-ba14-ador-dorath01090808-ba14-ador-dorath02090808-ba14-ador-dorath03090808-ba14-ador-dorath04

THE FACELESS

090808-ba14-the-faceless01090808-ba14-the-faceless02090808-ba14-the-faceless03
090808-ba14-the-faceless04

GHOST BRIGADE

090808-ba14-ghost-brigade01090808-ba14-ghost-brigade02090808-ba14-ghost-brigade03090808-ba14-ghost-brigade04090808-ba14-ghost-brigade05

ANAAL NATHRAKH

090808-ba14-anaal-nathrakh01090808-ba14-anaal-nathrakh02090808-ba14-anaal-nathrakh03090808-ba14-anaal-nathrakh04090808-ba14-anaal-nathrakh05

ATROX

090808-ba14-atrox01090808-ba14-atrox02090808-ba14-atrox03090808-ba14-atrox04
090808-ba14-atrox05

SUFFOCATION

090808-ba14-suffocation01090808-ba14-suffocation02090808-ba14-suffocation03090808-ba14-suffocation04

IMMORTAL

090808-ba14-immortal01090808-ba14-immortal02090808-ba14-immortal03090808-ba14-immortal04

WALLS OF JERICHO

090808-ba14-wals-of-jericho01090808-ba14-wals-of-jericho02090808-ba14-wals-of-jericho03090808-ba14-wals-of-jericho04090808-ba14-wals-of-jericho05

MARDUK

090808-ba14-marduk01090808-ba14-marduk02090808-ba14-marduk03090808-ba14-marduk04

SKEPTICISM

090808-ba14-skepticism01090808-ba14-skepticism02090808-ba14-skepticism03090808-ba14-skepticism04090808-ba14-skepticism05

Lidi a atmosféra

090808-ba14-lidi01090808-ba14-lidi02090808-ba14-lidi03090808-ba14-lidi04090808-ba14-lidi05090808-ba14-lidi06090808-ba14-lidi07

foto: Eliška Podmelová

Anketa

Na Brutal Assaultu mě nejvíce přitahuje:

Pestrá nabídka kapel

107 hl.
 

Genius loci jedinečné lokality

66 hl.
 

Možnost společenského družení

58 hl.
 

Na akci jezdím ze zvyku

61 hl.
 

Něco jiného (buďte konkrétní v diskuzi pod článkem)

58 hl.
 

Celkem hlasovalo: 350 | Zobrazit všechny ankety

Diskuze

Cekem příspěvků: 31

Astartha03.09.09 | 15:19:02
Fotky + videaNerigal21.08.09 | 21:45:50
dobrýstrato17.08.09 | 21:12:23
flames17.08.09 | 16:33:26
BluD21.08.09 | 11:51:00
Fil Dombrovský...13.08.09 | 15:58:01
bizzaro,marastj...14.08.09 | 08:43:56
Štěpán Šime...14.08.09 | 09:09:33
blackidea17.08.09 | 11:35:03
bizzaro,marastj...14.08.09 | 13:25:51
Viktor Palák14.08.09 | 08:52:46
certovo kopytko...14.08.09 | 06:19:19
flames17.08.09 | 16:35:10
Hmm!!!IMMORTAL12.08.09 | 13:35:10
Hmm!!!bizzaro,marastj...14.08.09 | 13:26:59
Hmm!!!Allegor12.08.09 | 16:14:57
Hmm!!!IMMORTAL13.08.09 | 07:49:14
Hmm!!!Tomáš Kouřil...12.08.09 | 13:55:30
Hmm!!!Allegor14.08.09 | 02:42:43
Hmm!!!IMMORTAL12.08.09 | 15:13:51
Gorth11.08.09 | 21:34:37
Skvělý report!Michal Petrgál...11.08.09 | 14:58:21
Skvělý report!Elizabeth11.08.09 | 15:10:29
SouhlasKony11.08.09 | 13:05:55
skurut10.08.09 | 19:58:23
nopidbul10.08.09 | 18:12:51
Allegor10.08.09 | 17:22:58
-krusty-10.08.09 | 21:37:19
Allegor11.08.09 | 05:01:34
Viktor Palák10.08.09 | 17:31:52
Richard Podmela...10.08.09 | 15:07:17

Související články

Brutal Assault 2015 - sobota
21.08.15

Brutal Assault 2015 - pátek
20.08.15


Brutal Assault 2015 - čtvrtek
17.08.15

Brutal Assault 2015 - středa
12.08.15


Brutal Assault 2015 - fans
11.08.15

Brutal Assault - vol. 19
16.08.14


Brutal Assault - vol. 18
17.08.13

Brutal Assault - vol. 18 - II. část
16.08.13


Brutal Assault - vol. 18 - I. část
15.08.13

Brutal Assault - vol. 17 - fans
21.08.12


Brutal Assault - vol. 17 - sobota 11.08.
20.08.12

Brutal Assault - vol. 17 - pátek 10.08.
17.08.12


Brutal Assault - vol. 17 - čtvrtek 09.08.
16.08.12

Brutal Assault - vol. 17 - Warm-up party
15.08.12


BRUTAL ASSAULT - vol. 16 - fans
23.08.11

BRUTAL ASSAULT - vol. 16 - shrnutí
23.08.11


BRUTAL ASSAULT - vol. 16 - sobota 13.08.
20.08.11

BRUTAL ASSAULT - vol. 16 - pátek 12.08.
18.08.11


BRUTAL ASSAULT - vol. 16 - čtvrtek 11.08.
16.08.11

BRUTAL ASSAULT - vol. 16 - Warm-up party
15.08.11


BRUTAL ASSAULT - vol. 16 - Original Fire Show
15.08.11

JESU, KYLESA, CALLISTO
25.08.10


BRUTAL ASSAULT - vol. 15 - sobota 14.08.
22.08.10

BRUTAL ASSAULT - vol. 15 - pátek 13.08.
19.08.10


BRUTAL ASSAULT - vol. 15 - čtvrtek 12.08.
18.08.10

BRUTAL ASSAULT - vol. 15
18.08.10


Brutálně se zasnít
19.01.10

BRUTAL ASSAULT - vol. 13 - sobota 16.08.
22.08.08


BRUTAL ASSAULT - vol. 13 - pátek 15.08.
21.08.08

BRUTAL ASSAULT - vol. 13 - čtvrtek 14.08.
19.08.08


BRUTAL ASSAULT - vol. 12 - sobota 11.08.
17.08.07

BRUTAL ASSAULT - vol. 12 - pátek 10.08.
16.08.07


BRUTAL ASSAULT - vol. 12 - čtvrtek 09.08.
16.08.07

BRUTAL ASSAULT vol. 11
27.11.06


BRUTAL ASSAULT - vol. 11
16.08.06

BRUTAL ASSAULT - vol. 10
13.08.05


BRUTAL ASSAULT - vol. 8
24.08.03

BRUTAL ASSAULT - vol. 7
27.08.02


Zobrazit více

Zobrazit méně

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube