Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Galerie

SUEDE

Více

Reporty

Adipocire Fest VII.

Adipocire Fest VII.

CALIDAD, KLAN, NARCOLEPTIC, OPITZ, DESTRUCTIVE EXPLOSION OF ANAL GARLAND, PSYCHOTIC DESPAIR, GRIDE, ATTACK OF RAGE, POPPY SEED GRINDER, TWISTED TRUTH
24.10.09
Praha, Exit Chmelnice

Nemám tušení, co slovo Adipocire znamená. Nicméně pokud nějak odpovídá tomu, co se na pódiu v Chmelnici v sobotu večer dělo, půjde o pěknou zvrácenost. Deset kapel za dvě stovky a navíc prvních sto piv zdarma tuto akci bezesporu pasuje na vážného kandidáta na nejlepší grindpárty letošního podzimu.

První kapela CALIDAD sedla jako pěst na oko. Kluci vynalezli novou metalovou škatulku, takzvaný "revival metal". Smíchejte METALLICU, MEGADETH a SLAYER, přidejte pořádnou porci nezbytných metalových klišé a tvrďáckých póz na pódiu a vyjde vám z toho to, co předvedli. Navíc byl každý song uměle natáhnutý, asi aby toho bylo víc. Pochopitelně jejich vystoupení přílišné emoce nevzbudilo, parket pod pódiem byl až na pár fotografů zcela prázdný. Zaslouženě. Jako jediné pozitivum ke cti kapely bych dodal, že kluky z CALIDAD hudba očividně baví, ale, jak to okomentoval jeden můj kamarád, jenom nadšením se muzika prostě dělat nedá.

Po téhle nádheře by jakákoliv další kapela byla jako balzám na duši, nicméně KLAN si pozitivní odezvu zasloužili i tak. Po temném intru jak vystřiženém z nějakého Warcraftu (předtím než ta hra zdegenerovala v naprostou příšernost) spustili deathovej nářez, inspirovaný, jak ostatně kapela sama přiznala, polskými VADER. Brutalita v každé sekundě, kapela nenechala nikoho byť jen na chvilku vydechnout. Zpěvák se tvářil strašně zle, ale kupodivu to působilo zcela přirozeně. Death metal jak má být. Bohužel měli čas jen na čtyři songy.

Následující NARCOLEPTIC naopak zahráli písní hned třináct a pěkně od podlahy. Veselý taneční grindový sypec, jako když člověk mlátí do popelnic. Taky se jim podařilo roztancovat solidní kotel. Když zahráli "Zavěšení na řeznickém háku" s neuvěřitelně veselým začátkem, hned jsem pocítil neodolatelnou touhu si tuto proprietu domů pořídit a zavěsit se na ni sám. O míře nasazení kapely svědčí i to, že jim před posledním songem vypadla basa. To kapelu nijak neomezilo, basák nástroj odložil a když nemohl hrát, tak si alespoň na pódiu zablbnul.

Mostečtí OPITZ jsou taková trochu podceňovaná kapela české grindové scény. Řekl bych, že docela neprávem. Začátek jejich vystoupení byl sice mírně bez nápadu, ale postupně se rozjeli. Pořádný grindový nášup jak ho chceme. Zpěvák skákal a blbnul, asi aby udělal čest těm pralesním tvorům, po kterých se kapela jmenuje. Přitom to bylo všechno na výborné technické úrovni, dokonce i v melodičtějších pasážích. Ve finále výborný koncert, budiž za něj opičákům dík.

Jestli byli OPITZ výborní (jakože byli), tak pro DESTRUCTIVE EXPLOSION OF ANAL GARLAND nemám slov. Naprostá lahůdka, kterou si kapela užívala spolu s fanoušky. Zpěvák střídal chrochtání s vtipnými průpovídkami, kytaristi blbnuli a to, co předváděl ten magor za bubny, nemělo v sobotu obdoby. Kromě svých vlastních výtvorů zahráli i covery BLOOD DUSTER a MALIGNANT TUMOUR. Ve finále gore grind v celé své kráse. V listopadu přijedou zas, tak se máme na co těšit.

PSYCHOTIC DESPAIR – opět osvědčený anarchy grind. Psychotici jsou pankáči jak prase a na jejich koncertech je to vidět. Luboš blbnul jako šílenec, tvářil se jako pako a ostřeloval publikum z fiktivního samopalu, za což dostal příslušnou odezvu od totálně narvaného kotle pod pódiem. To se musí vidět naživo. V takových chvílích člověk snadno pochopí, proč je Česká republika grindovou velmocí. A opět došlo na mraziče a zlobohy, jak Luboš označil své publikum, zdá se, že je to nová oblíbená hláška. A to je dobře, přesně na takovejch vtipech je atmosféra grindu stavěná.

Hodin nám nicméně přibývá, stejně jako hladiny alkoholu v krvi. Tak to vezmem hopem. Punkové atmosféře neměl být konec, ani když Psychotiky na pódiu vystřídali grindoví GRIDE. Fajn náhul, střihnutý tím lepším z hardcore. Atmosféra pod pódiem je fakt divoká, ač někteří už umdlévají. Jejich chyba, ještě zbývají tři kapelky, ATTACK OF RAGE, POPPY SEED GRINDER a TWISTED TRUTH.

Přiznám se, že mám sety těchto kapel tak nějak smíchané. Ono přece jenom deset kapel po sobě je docela dost. Nicméně nemůžu říct, že by zklamaly, přece jenom se jedná o nespornou součást české grindové elity. Přestože toho mají za sebou za večer všichni dost, atmosféra graduje na maximum. Někdy během ATTACK OF RAGE v Chmelnici došlo pivo (pěkný paradox, že?). Ale tou dobou už to všem bylo tak nějak jedno. Slabší kusy se vytratily, největší vytrvalci řádili až do konce. A pak už zbyla jen těžká cesta noční Prahou domů.

Občas si, do prčic, říkám, co na tom grindu vlastně vidím. Ale pak si stačí zajet na akci jako je tohle a hned mám jasno. Taková sranda se prostě jen tak nevidí. Takže díky moc té sebrance hovádek, co pro nás Adipocire dělají a těšme se na další díl 20. března 2010. Podle toho, co na stránkách avizují, to bude zase veselé.

Diskuze

Cekem příspěvků: 1

PrasoGrinder25.03.10 | 13:29:58

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube