Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

Obscene Extreme 2010 - den druhý

Obscene Extreme 2010 - den druhý

16.07.10
Trutnov, Na Bojišti

Obscénní pátek se nesl především ve znamení nelidského vedra, které již od rána panovalo nad areálem. V takovém počasí je nutné pečlivě dodržovat pitný režim, a proto jsem zamířil do nedalekého baru u benzínové stanice. Díky této zdravotní proceduře a pokecu s orlovskými gore chlíváky PRASELIZÉR, jež se náhodou naskytli na stejném místě, jsem do areálu dorazil později.

Přesněji řečeno na italské avantgardní grindery PSYCHOFAGIST. Hudbu, kterou tahle sebranka produkovala, bych popsal jako kytarovou psychedelii zprzněnou jazzem. Jednalo se pravděpodobně o nejtechničtější kapelu celého festivalu, jež překonala i CATTLE DECAPITATION. Bohužel na mnohé z účastníků bylo té náročnosti až moc. Mám taky pocit, že by PSYCHOFAGIST zapadli spíše do klubového prostředí, než na zdejší zhovadilé pódium. Nicméně ač je bezesporu mnoho lidí nepobralo, pro mě byl výsledný dojem pozitivní.

WORLD DOWNFALL působili po Italech jako rána pěstí do zubů. Předvedli rychlý, sehraný a brutální grind/death, ovšem taky nijak zvláštní. Navíc kvůli odpolednímu žáru byla odezva publika minimální. Zato PSYCHOTIC DESPAIR sklidili zasloužený úspěch. Šílená grindcorová rachota v podání těchto Pražáků přilákala přes nelidské vedro pod pódium solidní počet návštěvníků, kteří rozpoutali veselý, živý a divoký kotel. V jednu chvíli se po sobě na pódiu válelo až pět nadšených stagediverů. "Psychotici" předvedli výbornou party.

Následující FUNERUS hráli solidní americký old-school death se vším všudy. Pochlubit se mohli syrovým (téměř až sludge) zvukem, agresivním vyzněním a divokou zpěvačkou. Výkřik "This is fuckin death metal, this is no NIGHTWISH", který z jejích úst zazněl na závěr, set téhle kapely vcelku výstižně vystihuje. Hudba sice jednoduchá, ale brutální. Čeští matadoři DISFIGURED CORPSE, kteří přišli po nich, mne bohužel příliš nezaujali, tak jsem se opět odebral dodržovat pitný režim. A vrátil se akorát na konec INSIDIOUS CORPSE, vyčítaje si, že jsem poslední pivo nežahnul rychleji, protože tahle deathová "one-man show" zněla skutečně zajímavě. Tak snad někdy jindy.

Jak bylo vrcholem prvního večera vystoupení GENERAL SURGERY, tak v pátek se pomyslného žezla suverénně ujali ROMPEPROP. Holandští gore grindeři předvedli veselé gore peklo s jediným úmyslem: dobře pobavit účastníky i sebe. Během několika minut dokázali naplnit celý kotel zběsile křepčícími jedinci, z nichž byla valná část častěji na pódiu než pod ním. Poté, co si kapela na stage sama pozvala asi dvacet lidí, na tuto skvělou pařbu a následný stagedive budou asi všichni ještě dlouho vzpomínat.

Legendární MASTER přenesli festival tak o dvacet let zpátky. Hráli syrový thrash'n'roll, na který se nedalo ani tak divoce pařit, jako spíše odpočívat a užívat si ho. Taková drsná sypačka, jako když jede člověk pouští na chopperu do pekla. Nic objevného, ale skvělý zážitek. A mimochodem po jejich vystoupení mám pocit, že už vím, kde asi MALIGNANT TUMOUR berou inspiraci.

Zato set italských grinderů CRIPPLE BASTARDS za moc nestál. Tahle kapela asi vůbec neumí hrát naživo. Na CD mě jejich agresivní death/grind vždycky baví, na Obscene tomu chyběla šťáva. Možná od nich čekám moc, ale ve finále opravdu zklamali. Legendární DOOM naopak svoji pověst potvrdili. Předvedli špinavý crust s mírně psychedelickou kytarou v pozadí. Sice mně po chvíli přišli monotónní, ale spoustu lidí vyloženě nadchli a jak později přešli do více tancovací polohy, chytili i mne. Ve finále sklidili úspěch.

Po DOOM měli následovat španělští HAEMORRHAGE, ale pro cestovní zpoždění se museli prohodit s MALIGNANT TUMOUR. Ostraváci mají ve zdejších končinách status legendy a hodně se od nich očekávalo. Řekl bych, že své role se zhostili velmi uspokojivě. Sice nechápu, proč si museli hrát na hvězdy a pořád něco do publika mezi songy hustit v angličtině, zvláště když mají většinu fandů tuzemských, ale svojí hudbou to bohatě zkompenzovali. Old-school metal, trochu ve stylu MOTÖRHEAD, který se o nic nestará. MALIGNANT TUMOUR sice mají své mouchy, ale nasrat... ve finále výborná pařba.

Co bylo bohužel největším zklamáním festivalu, bylo vystoupení HAEMORRHAGE. Bezesporu se na něm musel podepsat uspěchaný začátek, kdy kapela nastoupila na pódium přímo z autobusu, a mizerný zvuk. Nicméně ať už za to může cokoliv, faktem zůstává, že kapela, jež byla jedním z hlavních taháků festivalu, stála za kulové. Metalový old-school MALIGNANT TUMOUR před nimi byl mnohem chytlavější, ať už se Španělé se svým divokým gore potili sebevíc. Doufám, že za to opravdu mohla jen uspěchaná příprava a příště to bude lepší.

Všichni příznivci gore grindu si naštěstí mohli spravit chuť na následujících 2 MINUTA DREKA. Hudebně sice nic nového, v podstatě taneční porno gore, ale dokázali mě velmi rychle probrat z komatu, do kterého jsem upadl na závěr HAEMORRHAGE. Výborné vystoupení, škoda jen, že tak rychle skončilo. Tyhle vymatlané Taliány chci vidět zas a to co nejdříve. SOCIAL CHAOS z Brazílie naopak nedisponovali ani špetkou líbivosti. Hráli hutný, rychlý, syrový hardcore. Hudbě dominovaly především rychlé bicí, které zněly jako když mlátí do popelnic. Nelítostná, nekompromisní řezba, která se však díky všeobecné únavě zbývajícího publika nesetkala s velkým úspěchem. Těch pár šílenců, co ještě vydrželo, nicméně právem odcházelo spokojeno.

PASSIV DÖDSHJÄLP předvedli zběsilý mix crustu s metalem, jež byl snad ještě extrémnější než u Brazilců před nimi. A závěrečný set patřil OBSCURE MORTUARY, kteří na závěr spustili rychlý grindcore. Jejich hudba však dost připomínala hlukovou stěnu, v které byl dost problém se vyznat. Nejsem si jist, jestli je ideální dát na závěr takové tři zběsilé sypačky, měl jsem dost co dělat, abych vše pobral a asi jsem nebyl mezi zbytkem lidí v amfiteátru žádnou výjimkou.

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Související články

Zobrazit více

Zobrazit méně

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube