Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

BAD RELIGION

BAD RELIGION

support: MISCONDUCT
18.08.10
Praha, Lucerna Music Bar

Třicet let na scéně oslavovala v původním složení legendární americká punkrocková kapela BAD RELIGION. V rámci svého turné k novému albu "Dissent of a Man" vyjela parta kolem frontmana Grega Graffina mimo jiné i do České republiky.

Ještě před historickým vystoupením bandy z Kalifornie se na pódiu vyskytli švédští MISCONDUCT, kteří dle očekávání považují BAD RELIGION za své vzory. Potěšit je tak musel nejen fakt, že předskakovali takovému jménu, ale rovněž řádně naplněná Lucerna. I přes hrazení mezi pódiem a parketem povzbuzovala čtveřice umělců, kteří letos rovněž vydávají nové album, statečné tanečníky k dovádění a skákání do publika. Písně jako například "No Boundaries" ke stage divingu přímo vybízely.

Rychlý, energický a melodický punk s čistým vokálem emocionálního frontmana a kytaristy Fredrika Olssona se dal vychutnávat při dobře vyváženém zvuku. Občas se stalo, že si Fredrik vzal pouze mikrofon a začal zpívat popově laděnou skladbu "Side by Side". Možná až příliš často opakoval větu typu "we fucking love you", která skutečně zazněla po téměř každé písničce, až to bylo chvílemi iritující, nicméně MISCONDUCT byli přijati v Praze kladně a připravili tak hlavní koncertní čas pro družinu, kvůli které lidé z různých koutů České republiky i jiných států přijeli.

Podle výrazu a gestikulací "jevištních helfáků" bylo zjevné, že příprava je ve vydatném skluzu. Po tradičním zpoždění nastoupili za doprovodu pompézní hudby doplněné o projekci na všech přítomných, po celé Lucerně rozesetých digitálních televizích, "staříci". Alespoň takto by leckdo mohl reagovat při pohledu na pódium, kde to spíše vypadalo na setkání sdružení rodičů a přátel školy než na koncertní vystoupení punk rockové kapely.

Jakmile se ovšem rozezněly první tóny ze skladby "Do What You Want", veškeré takové falešné předsudky byly vyhozeny do koše, protože od této chvíle byli všichni přítomní svědky neskutečné jízdy. Ačkoliv Greg Graffin se s přihlédnutím ke svému vyššímu věku nehýbal jako nějaký člen punkového poga, podával úctyhodný výkon na mikrofonu, přestože po celý koncertní set nebyl moc dobře slyšet, neboť ostatní nástroje byly i přes vzájemnou vyváženost poměrně dost nahlas. Jeho kolegové s nástroji ho ovšem více než zdárně zastoupili, a to jak pohybem, tak hraním.

Nejmladší ze sestavy byl bubeník, díky kterému bylo vystoupení hodně našlápnuté. Zvládal jak tradiční punkrockový rytmus, tak místy i hodně dunící metalový kulomet. Průřez historickou tvorbou kapely čítal více než dvacet skladeb, takže příznivci dlouhých setů a desítek písniček si přišli na své. "Fuck Armageddon", "Receipt for Hate" a další oblíbené pecky zdobily takřka nepřerušované představení, možná i kvůli avizovanému zpoždění. Někdy se stalo, že BAD RELIGION hráli tři písně za sebou bez přestávky. Nutno podotknout, že BAD RELIGION docela dost čerpali z poslední desky z roku 2007, kdy z ní představili pět projektilů, takže došlo kupříkladu na "Requiem for Dissent", píseň bohatou na společné pokřiky s fanoušky.

Rytmus byl povětšinou rychlejšího rázu, ale BAD RELIGION nabízeli v několika případech i táhlejší melodie, podbarvené nápaditými kytarovými sóly. Samozřejmě nechyběly BR tolik vlastní společné chorály, kterými se proslavili a trochu tím nasměrovali další vlnu punk rocku v dobách svého vzrůstu.

Greg Graffin občasné pauzy vyplňoval vtipnými momenty, kdy si dělal legraci ze svého věku nebo kvitoval intimitu Lucerny, přičemž tvrdil, že má všechno na dosah, dokonce i osvětlovače. Z celého projevu bylo jednoznačně cítit, že jsou všichni veteráni na pódiu hodně nad věcí a stále je baví hrát. Zhruba v polovině setu začali probouzet v největším kotli poměrně velký fanatismus. Na rozdíl od první kapely zde byl zakázán stage diving, přesto atmosféra houstla každou přidávanou skladbou.

Pětice z Kalifornie byla tedy odměněna bouřlivým potleskem a pozitivními pokřiky. Lucerna Music Bar zažila hodně velkou punkrockovou akci, jakou v takovémto stylu už pravděpodobně nikdy nezažije, neboť BAD RELIGION nebudou hrát věčně a sami naznačili, že příští rok bude patrně poslední, co se týče koncertů. Oslava třiceti let existence této kdysi hodně vlivné party se tedy nadmíru povedla a bylo potěšující, že i BAD RELIGION oceňovali publikum a své přijetí.

Diskuze

Cekem příspěvků: 1

? swat23.08.10 | 22:55:05

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube