Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

GoreExit No. 1

GoreExit No. 1

CLYTOR, BLOODY DIARRHOEA, CARNAL DIAFRAGMA, DEMENTED RETARDED, PISSTOLERO, OROR
22.01.11
Praha, Exit Chmelnice,

Sobotní GoreExit je nejnovějším přírůstkem do rodiny akcí organizovaných Richardem Abrahámem. Ten člověk je asi hyperaktivní magor, ale bez něj by byla pražská grindová scéna notně ochuzena. Ke dvojici již fungujících Leucaemia a Adipocire festů, které se opakují co půl roku a patří na špičku zdejších klubových koncertů, nyní přidal GoreExit. Těžko říci, kolik a jestli se bude konat dalších ročníků, ale pokud si další udrží kvalitu toho prvního, bude asi úspěch zaručený, a to bez ohledu na to, že GoreExit No. 1 příliš návštěvníků nepřilákal. Komorní atmosféra se na kvalitě nikterak negativně nepodepsala, kapely hrály s plným nasazením, a když k tomu přidám na poměry Chmelnice vynikající zvuk, jednalo se o skvělou akci.

První CLYTOR se předvedli poměrně nápaditým, zajímavým vystoupením, které značně narušovalo obvyklé meze žánru. Obvykle jsem poměrně skeptický ke kapelám, co na pódium vylezou v šesti; počet lidí v kapele často kompenzuje to, že daná smečka nemá sama v sobě jasno. To však není případ CLYTOR, kteří početné obsazení dokážou zúročit ve variabilitě hudby. Definovat přesně, co tahle kapela hraje, není zrovna jednoduché. V podstatě šlo o agresivní goregrind kombinovaný s deathmetalem, ale v setu byly slyšet i poměrně progresivní kytarové linky a snad i sludge. CLYTOR se očividně nebojí experimentovat a jak se ukázalo v sobotu, je schopná prodat to i naživo.

Vystoupení veteránů BLOODY DIARRHOEA bylo bohužel poznamenané technickými obtížemi s umělým bubeníkem. Jejich set se díky tomu úplně rozpadl, na konci snad půlka sálu nevěděla, zda kapela ještě hraje nebo ne. Smůlu umocňovalo to, že právě nasazení automatu je u téhle kapely asi největší přidaná hodnota. Goregrind se zde doplňuje s plejádou různých divných smyček, industriálních pazvuků a "tekkno" pozadím. Celkovým výsledkem je divoký gore/tekkno/industrial, který se svou úchylností pohybuje naprosto mimo veškeré hranice. BLOODY DIARRHOEA má značný potenciál, který se tentokrát díky technickým problémům projevil bohužel dost rozpačitě.

CARNAL DIAFRAGMA nezapře svůj ostravský původ, a na pódiu to bylo znát. Žádné blbosti, žádné odlehčení, prostě rychlý grindový nástřel. Koncert Ostraváků měl neuvěřitelnou energii, na které se podepsaly především groovy kytary a výrazný vokál. Vystoupení bylo pořádně brutální, mosh pod pódiem taky a výborná odezva publika tomu odpovídala. Přiznám se, že na tuhle kapelu jsem měl zatím vždy poněkud kritický pohled, ale v sobotu na koncertě mi veškeré pochybnosti vyhnali z hlavy.

DEMENTED RETARDED působili jako naprostý protiklad svých předchůdců. Jejich koncert byl čirou esencí goregrindu: zpěvák v zakrváceném doktorském plášti, nafukovací panna černé pleti opřená o bubny a písně s názvy typu "Mrdačka v kukuřici". Vše postavené na pomalém, tancovacím goregrindu, perverzních průpovídkách mezi písněmi a všelijakými opičkami s výše zmíněnou pannou. Výsledek: humorná atmosféra, tancující publikum a spousta legrace.

PISSTOLERO se vyznačují obzvláště zboostrovaným vokálem, celkově zahuhlaným zvukem a jednoduchou kompozicí. Kromě nezvykle zkreslených kytar a vokálu se na celkovém vyznění podílí i výrazné cinkání činelů, připomínající zvuky z opuštěné fabriky. Z kapely leze těžký a brutální old school goregrind s industriální atmosféru, ve které není na nějaké legrácky místo. Nic pro grindu neznalé romantické duše, ale pokud vás bere temný goregrind ve stylu CBT nebo GENERAL SURGERY, dal bych těmhle Jihočechům určitě šanci. V sobotu potvrdili, že na to mají.

Závěrečné vystoupení slovenských OROS se muselo poprat s faktem, že velká část z už tak malého publika odešla a zbytek byl již značně utahán. Začátek setu proto připomínal bizarní ples příšer, které se unaveně a apaticky potácely po sále. Slováci to ale nevzdali a svým pomalým, tancovacím gore postupně roztancovali většinu těch, co ještě před pódiem zůstali. Vysloužila si tak nadšené přijetí, na komorní poměry poměrně divoký mosh a na závěr hlasité dožadování se přídavku.

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube