Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

Moničky narozky

Moničky narozky

FALEŠNÝ OBVINĚNÍ, SMOLÍČKOVA POMSTA, TERROR INCOGNITA, 3:2 PRO MH, S.A.S.
09.04.11
Komořany, Klub Bažina

Tahle akce se nemohla honosit mohutným promo, velkými jmény účinkujících či stovkami diváků. Zkrátka a dobře se jistá příslušně střelená existence rozhodla oslavit svoje narozeniny uspořádáním divokého koncertu. Ale podmínkou úspěšné akce není pozvat hvězdy za půl milionu, obsadit Sazka Arenu nebo polepit republiku tisíci billboardy. Přes skromné podmínky se zde podařilo vytvořit spontánní a vynikající atmosféru, na kterou bude těch osmdesát dezolátů z různých obskurních subkultur, jež "narozky" poctili svoji přítomností, ještě nějaký ten pátek vzpomínat. Na takové akci nemá smysl pozastavovat se nad drobnými nedostatky, jako dlouhé čekání na jedinou soupravu bicích nebo to, že ohlášená kapela DEMARCHE nedorazila, aniž by se tuto skutečnost namáhala organizátorce oznámit. Většina přítomných o nich beztak ani nevěděla a i kdyby, proč si takový zážitek kazit kravinami?!

Koncert zahájili pankáči FALEŠNÝ OBVINĚNÍ. Poměrně dlouhé zvučení se klukům vyplatilo, na výsledném zvuku to bylo poznat. Šlo o typický punk, který nikterak nevybočil z klasické rytmiky, ale věřte mi, s nasazením, které FALEŠNÝ OBVINĚNÍ předvedlo, by si nejapné poznámky nechal pro sebe i kdejaký art-rockový intelektuál. Hudba by se možná někomu mohla zdát jednoduchá, ale zdaleka nebyla pitomá, nechyběl tomu život ani legrace a musím přiznat, že na metalu jsem se takhle už nějakou dobu nebavil. Nemluvě o tom, že by si skupinka tří šílenců pod pódiem vyřvala přídavek, se kterým bylo spokojeno celé osazenstvo.

Následující SMOLÍČKOVA POMSTA byl také punk, ale rychlejší, divočejší a ortodoxnější, pokud se o nějaké ortodoxii dá v tomto hudebním žánru mluvit. Musím se nicméně přiznat, že předešlá kapela se mi líbila víc. SMOLÍČKOVA POMSTA byla nasranější, dva zpěváci se přeřvávali navzájem, nicméně mělo to poněkud přehulený zvuk a celkově mě to tolik nebralo. Na druhou stranu, legrace to byla, lidi si to užívali, zpěvák si na závěr zatancoval pod pódiem se svojí holkou, tak proč ne.

TERROR INCIGNITA. Panstvo, o této kapele ještě uslyšíme. Thrash metal ve stylu starých SLAYER… a bez mučení se přiznám, že tahle kapela má v sobě něco, co mi v posledním desetiletí u SLAYER chybělo. Kapela předvedla tvrdý, nasraný a chytlavý set. Nakonec strhnul i pankáče, kterým TERROR INCOGNITA na začátku nešla moc pod vousy. Není se čemu divit, skupina má velice slušný tlak, který ve spojení s charismatickým zpěvákem funguje zabijácky. Bez ohledu na to, zda hraje nějaký rychlejší bordel, nebo něco pomalejšího, jak se ukázalo například při písni "Lies". Ano, je to sice old school, ale kapela má energii, kterou by jí mnozí zahraniční interpreti mohli závidět. Vynikající zážitek.

Oi! Přichází 3:2 PRO MH... Na poslech poněkud diskutabilnější záležitost. Někdo by mohl namítat, že jde o primitivní pivní punk, a asi by nebyl daleko od pravdy. Nicméně takový mudrlant pravděpodobně nikdy nezažil v kotli ten náboj, který tahle smečka obtloustlých řízků generuje. O nějakých hudebních kvalitách lze mluvit jen stěží, ale věřte mi, u téhle kapely to vůbec nebylo podstatné. Pod pódiem se svorně bratřili pankáči, metalisti a skinheadi v divokém pogu a nikomu to nepřišlo divné, naopak to byla náramná sranda. Mnohé goregrindové sebranky by se v zábavnosti od těchto oi! punkerů mohly učit.

Poněkud vyčerpán předchozím setem jdu s pár novými známými na panáka a poslední S.A.S. tak vnímám spíše odzadu. Šlo o punkový bordel, který mě tedy moc neoslovil, ale u ostatních sklidil velký úspěch. Jako nejzajímavější mi přišla skutečnost, že kapela hraje na skutečný kontrabas; pak mě zaujalo pár vyhrávek, jinak šlo o uřvaný punk, který se nijak nelišil od obvyklého ranku. No, mě to sice příliš nechytlo, ale desítkám dalších se to líbilo, a pod pódiem opět vzniknul hezký kotel.

foto: Monyka Štancová

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube