Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

PRO-PAIN, TENSIDE, INSANE

PRO-PAIN, TENSIDE, INSANE

18.05.11
Liberec, Casta Club

V rámci oslav dvacetiletého výročí NYHC legendy PRO-PAIN zavítala koncertní šňůra s názvem Foul Taste Of Freedom Tour 2011 i do jednoho z nejlepších klubů pod Ještědem, do bývalého bunkru s názvem Casta Club. PRO-PAIN si jako support přivezli německé TENSIDE a maďarskou kapelu INSANE.

V klubu bylo o poznání méně narváno než při loňském vystoupení MADBALL, ale to na skvělé atmosféře ničemu neubralo. Maďarské HC hochy INSANE jsem měl možnost zastihnout až při poslední skladbě, jejich ničím výrazný hard core rozkýval několik hlav, ale žádná sláva se nekonala.

Kapela TENSIDE je v domácím Německu celkem oblíbenou, za deset let aktivního počínání si našli spoustu fanoušků a i v Liberci se jejich vystoupení celkem vydařilo. Se zvukem nebyly výraznější problémy a jejich poslední deska "Chain Reaction", kterou na tomto tour propagují, zní živě mnohem uvolněnějším dojmem než z alba. Mix groove metalu s thrashem a špetkou lehkého inovátorství není nijak sofistikovaným materiálem, ale (možná právě proto) jako rozehřátí v už tak horkém dni posloužili TENSIDE znamenitě.

PRO-PAIN patří mezi pilíře NYHC scény a ty dvě desetiletí jsou v jejich vystupování znát. Bezchybná hra, díky vlastnímu zvukaři i výborný zvuk po celém klubu, rozparádění fanoušci, prostě oslava, jak se patří. PRO-PAIN zahráli svůj kompletní debut Foul Taste Of Freedom a k tomu i ty největší hity jejich kariéry. Žádné zbytečné vykecávání mezi skladbami se nekonalo, ale přitom byla ta soudržnost s fanoušky cítit při každém hrábnutí do strun. Dokonce se našlo i několik odvážlivců, kteří si zahopsali z pódia, atmosféra byla vynikající a PRO-PAIN nenechali skupinku v kotli ani na chvíli vydechnout. Sypali jednu skladbu za druhou, což tempu koncertu jen prospělo, i když na frontmanovi byla ke konci setu znát mírná únava. A ač jsou živoucí legendou, nic jim nebránilo kopnout do sebe po vystoupení s fanoušky pár panáků a dokonce se mi poštěstilo získat Garyho Meskila i na vstřícný rozhovor.

Sic jsem očekával větší návštěvu, tak atmosféra v klubu byla vynikající a s vystoupením americké legendy mohli být návštěvníci spokojeni. Tolik velkých kapel se přes rok do Liberce nedostane, proto určitě nejen já jsem pořadatelům vděčný za každé zajímavé jméno, které se jim podaří k nám na sever dotáhnout.

Rozhovor: Gary Meskil - zpěvák a baskytarista PRO-PAIN

Zakládajícího člena legendárních PRO-PAIN jsem odchytil ke krátkému rozhovoru po jejich výborném vystoupení v libereckém klubu Casta. Gary mne ochotně pozval do kapelního tourbusu a i přes jeho únavu mi dal dostatečný prostor k položení několika spontánních otázek.

Dvacet let na scéně, spousta koncertů po celém světě, nahrávání nových desek, k tomu často koncertujete s mladými kluky, kterým byste s trochou nadsázky mohli dělat otce. Cítíš se už unavený, starý?

Kdepak, právě naopak. Hudba je můj život, moje práce i radost. Občas se únava objeví, ale to asi u každého hudebníka na cestách. A starý se určitě necítím, právě to hraní s mladými kapelami mi pomáhá cítit se mladším. Energie mám stále dost.

Co na tvé časté cestování říká rodina?

Myslím, že to berou jako fakt, že tohle jsem prostě já. Dělám to, co mě baví a navíc nás to i živí. Mám jejich plnou podporu, jak manželky, tak mého syna.

Kolik je synovi? Hraje také na nějaký nástroj?

Synovi je devět a učí se hrát na bicí. Má docela talent, uvidíme, co z něj vyroste. Byl bych rád, kdyby se hudbě věnoval i nadále, ale za pár let ho čekají ta "jalová léta", to se může stát cokoli.

U nás v Česku hrajete docela často, máte to tu rádi? Najdete si i chvilku na prohlídku měst, kam zavítáte?

Českou republiku máme rádi, je tu krásně a máte skvělé fanoušky. Nejradši mám asi Prahu, kde si vždy chci najít alespoň hodinku a projít se po Starém Městě.

Když už jsme u toho, je nějaká česká metalová kapela, kterou si teď z fleku vybavíš?

Upřímně... ne, žádná mě teď nenapadá. Vím, že občas s nějakou hrajeme, ale teď z hlavy si nevzpomenu. To je asi trapné, co? (smích)

Ale ne, dnes se v tom množství nových kapel není moc lehké zorientovat, natož si trvale udržovat nějaký širší přehled.

To máš pravdu.

Jak dlouho ještě plánujete na scéně fungovat? Dalších 20 let?

Dokud zdraví dovolí a hlavně dokud naše hudba bude bavit jak vás fanoušky, tak nás jako kapelu, nevidím důvod pověsit hraní na hřebík. Nebo chceš naznačit, že už tu nemáme co dělat? (smích)

Ne, to určitě ne. Vidím, že už jsi unavený, nechci tě dál zdržovat. Děkuji moc za ochotu a rozhovor a hlavně za skvělý koncert. Šťastnou cestu do Prahy a ať se tour vydaří.

Taky díky, měj se a dobrou.

A neměl bys tam prosím někde Rickovu paličku?

To nevím, ale tady máš alespoň pomeranč.

foto: Jirka Vágner

Diskuze

Cekem příspěvků: 1

Sasakr23.02.12 | 19:15:00

Související články

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube