Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

To Hell With God, God Is Dead 2011 Tour

To Hell With God, God Is Dead 2011 Tour

DEICIDE, BELPHEGOR, HOUR OF PENANCE, THE AMENTA
04.07.11
Praha, Exit Chmelnice

Nádherně pochmurně inspirativní počasí a vize večera v područí apokalyptických jezdců z různých koutů světa. Nebýt názvu celé tour, nedokázal bych asi tipnout, kdo je hlavní hvězdou večera, protože celá čtveřice představuje skutečně kvalitu světlonošského deathmetalu. Rovnou se přiznám, že jsem se nejvíc těšil na THE AMENTA, zvláště po poslechu aktuální desky "V01D", a také BELPHEGOR u mne letos s deskou "Blood Magick Necromance" stoupl.

Jak se dalo očekávat, aparaturu zahřívacího Černého Petra dostala THE AMENTA, což byla skutečně škoda. Jak tenhle australský kvintet vlétl na pódium, stáhla se mračna a jako by začalo ožívat Zjevení Janovo. S velmi nápaditým líčením a maximálním nasazením zvěstovali zkázu na všechny strany. Zpěvák Cain se mohl přetrhnout, aby lidi vtáhl do finálního dění světa, ale marně. Nejen Cain, ale celá kapela se snažila postávající diváky alespoň přimět k headbangingu či zahrození, jenže jejich výraz ve tváři spíše značil, že nevědí, co si o tom všem mají myslet, tedy kromě party neutuchajících pařanů. Veškerý atmosférický industriální background, kterým společně s hutnými kytarami a výraznými bubny obvykle vrhá THE AMENTA posluchače do svíravé křeče temné metalové euforie, se mohl stěží přes kytary prodrat.

Jednodušší pozici měli HOUR OF PENANCE, jelikož žádné zásadní samply neužívají a drtí posluchače hlubokým growlem a těžšími kytarami. Podobně jako závěreční DEICIDE si tahle parta na líčení nezakládá. S dalšími interprety měli společný nevědomý boj se zvukem, resp. jak vyplynulo z mého rozhovoru s Paolem, zpěvákem, oni měli zvuk parádní, ale zjevně jen z odposlechů na pódiu. Řada lidí z parketu odešla k baru nebo do předsálí a můžu se jen domnívat, že se jim prostě jen nelíbí, co HoP hrají. Podobně jako THE AMENTA předvedli HoP dobrý výkon a nasázeli lidem spoustu vypalovaček např. z aktuální desky "Paradogma" song "Adversary of Bigotry".

Zvrácení moralisti BELPHEGOR podobně jako THE AMENTA zvolili corpsepaint a navíc pódium ozdobili kozlí hlavou s kostmi přilepenými elektrikářskou páskou. Již minimálně počtvrté se tahle blasfemická skupina obula do vyznání našinců. Opět celková atmosféra přemostila direktivnost kytar a člověk se začal prohrabovat svým chtíčem polehávajícím v upozaděných temných zákoutích toho, čemu kdysi říkal svědomí. Návnada k zakoupení nové desky, o níž jsem zmínil v úvodu, proběhla skrz "Angeli Mortis De Profundis" a "In Blood - Devour This Sanctity". Další skladby (např. Hell's Amabassador) plnily spíše úlohu vzpomínky na doby, kdy BELPHEGOR víc řádil. Přijde mi, že se dnes přiklání k rozjímavějšímu tempu a širší "aureole".

V prostoru pod pódiem se už tísnily stovky lidí, když DEICIDE začali spouštět hrůzu. Nedokážu si vybavit a ani jsem nepočítal, jestli zahráli všech 18 tracků, co měli připravené, ale skutečně sypali jednu zkazku za druhou. Přiznám se, že můj zájem o tuhle partu skončil u desky "In Torment in Hell", takže jsem měl smůlu vzhledem k obsahu. Musím ale před Glenem smeknout, jeho hrdelní přírodní bohatství nikterak nezešedlo. Snad jen kromě téhle desky zazněl průřez celou historií DEICIDE a samozřejmě lákadla na desku turné "To Hell With God". Když se představení chýlilo ke konci a zněl "How Can You Call Yourself a God", mezi pódiem a zvukařským stanovištěm začal pobíhat mužík, co se v úvodu u vchodu prezentoval jako "majitel zvuku". Chvilku předtím totiž začala vypínat Ralphovi kytara, až došlo na výměnu, z počátku slyšitelné bubny splynuly s okolím a reproduktory na pravé straně z pohledu z pódia již byly skoro mrtvé. Přestože závěrečný aplaus vybízel k přídavkům, podobně jako u předchozích kapel se nic takového nekonalo, jen rychle sbalit aparaturu a pryč.

Není se čemu divit, když veškeré tvůrčí bohatství skoro všech kapel večera vyústilo v jeden monolit. Kromě toho bylo na první pohled zjevné, že se takováhle akce do Chmelnice nevejde. Zadní část pódia zabraly bicí DEICIDE. Před nimi stály bicí zbylých kapel s aparaturou, a aby si měl kam stoupnout zpěvák, postavili před pódium stůl s odposlechy. Zpěvák tedy stál pod lampami a fotografové si určitě tuhle světelnou lahůdku pochvalovali. Celkovou těžkou atmosféru ozvláštňovalo jedno pootevřené okno vzadu, a funící proud vzduchu z klimatizace u pódia. Toto je zřejmě maximální větrací schopnost klubu, takže jsme mohli být rádi, že venku pršelo a nepařilo slunce, jinak bychom se zřejmě uvařili i bez vlastního přičinění. Výsledný pocit z celého večera je pro mne dost rozpačitý ve smyslu, pro koho se ty koncerty vlastně pořádají.

Diskuze

Cekem příspěvků: 2

johnny15.07.11 | 22:43:58
Beneath06.07.11 | 22:02:18

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube