Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

Krhanice Open Air 2011

Krhanice Open Air 2011

06.08.11
Krhanice

Rok se s rokem sešel a v Krhanicích se koná další rok vyhlášené prasárny. Tentokrát v trochu lepších podmínkách (tedy že nepršelo pořád) a za výrazně hojnější účasti. A ačkoliv tato akce nepatří ani k největším, ani k nejvyhlášenějším letním festivalům, dokázala návštěvníkům nabídnout celkem výživný kulturní zážitek.

Festival otevírají DEATHSTAR z Mostu, a hned ze začátku boří zažitá klišé. Na rozdíl od jiných "otevíracích" kapel nešlo Severočechům nic vytknout, snad jen ono trochu křečovité hecování publika, ale to se v celkové kvalitě setu ztratilo. Zvukař odvedl v jejich případě výbornou práci, nástroje byly výrazné samy o sobě a neslévaly se v jediný celek. Přesto si však vystoupení uchovalo jednotnou tvář. Sice se jednalo v podstatě o kompilát různých deathových motivů, ale velmi dobře a přesvědčivě zahraný. Nakonec se začalo i decentně pařit.

INDUSTRISLAVEN byli asi nejzvláštnější kapelou letošních Krhanic. Kapelu tvořili jen dva členové, zpěvák a basák, doprovázení poměrně nenápadným umělým bubeníkem. No, jak to říct... bylo to hodně uhozené. INDUSTRISLAVE hráli krátké nakládačky, postavené překvapivě na baskytaře a orálním průjmu, občas podtržené vsuvkami z filmů. Tu hudbu moc identifikovat nejde, je v tom death, grind, gore, punk a všemožné hovadiny, všechno dohromady a v podstatě bez hlavy a paty... chvílemi se člověk nudil, chvílemi se zase královsky bavil. Nakonec to bylo docela dobré, jen v některých momentech jsem moc nechápal co se vlastně děje.

O přestávce se spustil dost strašný liják a PSYCHOTIC DESPAIR se s ním vypořádali po svém: Luboš prohlásil, že ty mraky rozeženou, a nakonec je za pomoci asi třiceti fanatiků, co se vrhli do kotle déšť nedéšť, rozehnali. Nemohl jsem se ubránit analogii s Woodstockem, co tam dělali špatně? Asi nehráli takový bordel a s takovou energií jako "Psychotici", jednoznačně jedna z nejlepších kapel české grindové scény. Set byl velmi přesvědčivým mixem starších a novějších písní, a Lubošovi bylo na to jeho blbnutí po chvíli malé pódium. Jako dík kapela věnovala song "Personal Identity" sluníčku... a pak že nejsou grindeři sluníčkoví lidé...

U čtvrtých CUTTERED FLESH musím bohužel říct, že na CD se mi bohužel líbí víc. V Krhanicích předvedli jen strašně monotónní, brutal deathovou stěnu. Nebylo to úplně marné, ale kromě několika ortodoxních fans se nikdo moc nechytal a oproti "Psychotikům" šlo jednoznačně o sestup dolů.

BURNING BUTTHAIRS hráli asi na podobné úrovni, i šlo o jinou hudbu. Goregrind, ve srovnání s předešlou kapelou zábavnější, ale taky tupější. Kapela zněla dost jako doprovod umělého bubeníka, moc toho nepředvedla. Velkým mínusem byl zastřelý zvuk, zda to byla náhoda, chyba zvukaře nebo záměr kapely, nedokážu posoudit, ale vzhledem k tomu, že s tím nikdo nic neudělal po celý set, tak tipuji to třetí.

Aspoň že si můžu spravit chuť na následujících BRUTALLY DECEASED, kteří se do publika pustili celkem zostra. A hned mi připomněli své výborné vystoupení na Obscene Society. Hráli rychlý brutal death, který měl energii a dokázal rozhýbat dost lidí pod pódiem. Byl to celkem strašný nářez, možná nejtvrdší kapela co zatím vystoupila, a přitom nenudil ani chvilinku, dalo se na to výborně pařit a nakonec zaujal i ty, kteří z něho na začátku nebyli zrovna nadšení.

ASSESOR jsou sice legenda, ale jenom z tohoto statusu se žít nedá. Na Krhanicích to bylo vidět. Kapela předvedla celkem slušný thrash, ale po chvíli jsem měl dojem že je to stále stejná odrhovačka pořád dokola. Na Obscene Extreme jsem z nich měl mnohem lepší dojem. Tady to sice kazil zvuk, který byl slušný snad jen dole pod pódiem, dále to byl prostě jen hluk. Ne že by to byl úplný průser, ale... prostě pořád totéž dokola.

HALALÍ si dělají prdel ze všech a ze všeho, a nejvíce asi sami ze sebe. Grind v jejich podání je naprosto šílená divočina, která by mohla někoho urážet, ale já se královsky bavil. Sice to pořádně nemá hlavu ani patu, ale je to strašná legrace. Přitom kapela nehraje vůbec špatně, když si střihli cover "Edgecrusher" od FEAR FACTORY, tak to znělo celkem realisticky. Odezva publika byla ohromná. Celou tu legraci završili tím, že na sebe začali lít vodu ze střechy stage, asi aby dokázali publiku a sami sobě, že jsou totální pošuci.

U POPPY SEED GRINDER mám pocit, že jsou na Krhanicích doma. Cítí se tu dobře, publikum je miluje a na koncertě je to poznat. "Popíci" měli skvělý zvuk od zvukaře, i v kotli. Jejich vystoupení mělo šílenou energii a co se dělo pod pódiem asi nemá moc smysl popisovat, na tak malý prostor šlo o slušné pogo. Výborná hudba, výborná kalba a naprostá spokojenost.

Závěrečné TORTHARRY už vidím jen zběžně, protože spěchám na poslední vlak, ale zdá se, že se silné konkurence nezalekli a docela jim to šlape. Hutný energický deathový set udržel pod pódiem spoustu pařících lidí, tak mám dojem, že u publika docela uspěli.

Diskuze

Cekem příspěvků: 1

macabre16.08.11 | 10:40:49

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube