Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

BECOMING THE ARCHETYPE, IMMORTAL SOULS, BEYOND THE DUST

BECOMING THE ARCHETYPE, IMMORTAL SOULS, BEYOND THE DUST

01.11.11
Liberec, Rock Pub

Má historicky první návštěva v poměrně novém libereckém klubu Rock Pub byla zapříčiněna překvapivou zastávkou amerických BECOMING THE ARCHETYPE. Sympatický klub nabízí vedle menšího koncertního sálu také příjemné posezení za doprovodu lidovkových cen piva a lihovin, což nejeden návštěvník jistě zvládl plně ocenit a využít.

Zahajující BEYOND THE DUST z Francie se museli v nedávné době poprat s personální rošádou na postu zpěváka, kdy oba vokalisté, Jed a Anthony, skupinu opustili a zůstal tak jen nově příchozí Alex. V konečném důsledku to je možná i dobře, protože pódium v Rock Pubu je poněkud stísněné a v šesti lidech už by bylo pěkně namačkáno. Zpěvák však byl zřejmě nejslabším článkem kapely, jelikož jeho projev svou jednotvárností bohužel lehce kazil celkový dojem. Jejich set se točil okolo debutového EP „New Dawn“, které kombinuje moderní pojetí progresivně-technického metalu s trochou experimentu a několika deathcoreovými prvky. Vystoupení bylo plné energie a dobré pohody, kapela se snažila odvést maximální výkon a zaujmout tak potencionální nové fanoušky, což se dle následných reakcí návštěvníků koncertu podařilo náramně. Bohužel zvuk se občas sléval do přebasované koule, i když pan zvukař se snažil, aparatura by zřejmě snesla o něco nižší hlasitost ku prospěchu srozumitelnosti. Samotné kapele by pak určitě pomohlo větší využití vícestrunných kytar, jinak je jejich tvorba po kompoziční stránce na slušné úrovni. Ovšem prosadit se nebudou mít v dnešní době jednoduché, progresivně pojatých kapel je přehršel, výhodou snad může být země původu, Francie je nejen mnou považována za kolébku kvalitní a neotřelé metalové hudby. Snad tento předpoklad BEYOND THE DUST v budoucnu naplní, potenciál je zde obrovský.

U následujících IMMORTAL SOULS z Finska bylo úsměvné sledovat zaškatulkovávání samotné kapely. Pořadatel uváděl black metal, kapela sama se označuje za jakýsi winter metal a nakonec z jejich vystoupení vylezl klasický melodeath. Bohužel pro kapelu, zlatá éra severského melodického deathu už je pár let minulostí a IMMORTAL SOULS se tak ztrácí svou neoriginalitou mezi tucty dalších podobných uskupení. Kapela se na toto turné trochu nehodila, což mi potvrdilo i několik členů z ostatních kapel. Ale booking manager je zde pánem. I z osobního rozhovoru mi právě členové IS přišli nejméně komunikativní, nebo spíše bych měl říct „nejdospělejší“. Mladická rozjařenost předchozích BEYOND THE DUST se zde nekonala a koncert IS bohužel tento prvek postrádal asi nejvíce. Nelze jim upřít vynaložené úsilí a snahu, avšak mě jejich set neohromil, ba v konečném důsledku vůbec nebavil a ani závěrečný cover „Propaganda“ od SEPULTURY mne ze židle nezvedl, v podání IS vyzněl nemastně, neslaně až úsměvně. Před pěti lety bych si jejich koncert určitě užil víc, ale dnes již mi neměli co nabídnout.

Hvězdou večera se pak stali američtí křesťané BECOMING THE ARCHETYPE. Progresivní death je mému srdci blízký a tvorba BTA taktéž. Především jejich poslední deska „Celestial Completion“ je oproti dřívější tvorbě lehce stravitelná širšímu obecenstvu. Kapela to moc dobře ví a proto se většina setlistu zaměřila právě na letošní novinku. Před pódiem se rozjel i na poměry menšího prostoru celkem slušný mosh, BTA si užívali vystoupení z plného hrdla a fanoušci se jim náležitě odvděčili, k mému překvapení zná jejich tvorbu více lidí, než bych osobně očekával. Set kapely byl jednoznačně zlatým hřebem vydařeného večera, plno energie, úsměvů, komunikace s fanoušky. I zvuk už se zdál o dost čitelnější a musím uznat, že vystoupení BECOMING THE ARCHETYPE patří mezi to nejlepší, co jsem měl na liberecké klubové scéně doposud možnost vidět.

Koncert se tedy vydařil parádně, především následná after party se členy kapel byla otevřená a zábavná a moc mě potěšila také návštěva akce, která byla oproti mému skeptickému očekávání velice slušná. Největší radost mám tedy z lidí, kteří nebyli líní zvednout zadek a přijít na parádní akci, z pořadatelů, že se nebáli přitáhnout ne zas tolik provařené kapely i za cenu vyššího vstupného a především z kapel samotných, protože jejich hudební výkon, osobní vstřícnost a pohoda mne přesvědčily, že když se dělá hudba s radostí a pro radost, spokojené jsou vždy obě strany.

foto: Michaela Nekolová

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Související články

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube