Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

20 let MALIGNANT TUMOUR

20 let MALIGNANT TUMOUR

25. - 26.11.11
Ostrava, Fabric
a jiná místa

Oslavného megavečera i následné afterparty nejmenované chásky z hlavního města Ostravy se zúčastnilo i několik příznivců dvou nejvíce se milujících klubů. Dejme proto oběma stranám prostor k vyjádření jejich zcela nezaujatého názoru na tuto velkolepou akci dvacetiletí.

Viděno očima Baníkovce:

Největší světová kapela MALIGNANT TUMOUR slavila dvacet let své slavné existence. Při této vzácné příležitosti vyprodala klub, kde se metal běžně vůbec neprovozuje, aby zde odehrála tradičně famózní koncert. Jeden megahit střídal druhý, přičemž ve střední části došlo na několik vykopávek z časů, kdy se ještě pánové, až na Bilose v úplně jiné sestavě, zabývali patologií, popřípadě bojovali za lepší svět. Úděl předskokanů skvěle zvládli francouzští MASSIVE CHARGE a slovenští ČAD, hlavní pozornost však přece jen patřila ostravským mistrům všech mistrů.

Horní patro obsadil VIP sektor s rautem, který určitě měl své opodstatnění, protože z pořadí břitevní ankety Osobnost scény byl přítomen kdekdo – 1. P.Korál, 3. Čurby, 4. Shindy, 5. M.Husák, 10. Barvák, 16. L.Oliva, 24. Bilos, 30. V.Palák, 35. T.Fiala, 64. M.Horovic, 66. Anxur, 79. R.Šimek, 83. V.Třískala, 111. Bury, 156. Hadgi. Nelze ale vyloučit, že někdo další umístěný zůstal nepoznán či neviděn. Škoda, že nedorazil 6. Herdron, jemuž v tom zabránila špatně se hojící noha.

Právě díky těmto lidem mohl proběhnout i bohatý doprovodný program, který moderoval Petr Korál a jehož těžištěm byla talkshow, v níž Michal Husák zpovídal vrcholné představitele tvrdé až extrémní scény Čurbyho, Shindyho a Barváka. Tato trojice doplněná o Bilose současně převzala roli bodujících porotců dvou soutěží. Skvěle dopadlo zábavné klání o nejlépe zazpívaný hit "We Are The Metal", jež zaslouženě vyhrál Obstík, zpěvák 6MAS a pořadatel festivalu v Branišovicích, ovšem pobavila i soutěž o nejmetalovější džísku a bohatá tombola s množstvím cen. Naprostý závěr pak obstaral zpívající host Michal Tučný, který kupodivu stále žije, což mu umožnilo zazpívat slavnou píseň o tom, kterak toužil státi se prodavačem a nakolik se mu tento jeho sen vyplnil.

Druhý den odstartoval výjezdem na radniční věž, tedy přesně tu, pod níž Marie Rottrová kdysi dávno provozovala televizní Divadélko Pod věží a před níž se loni odehrálo finále fenomenálního videoklipu "Earthshaker". Procházka centrem města se sice omezila na pouhé sezení v přilehlé hospodě, ovšem zcela realizována byla návštěva hornického muzea. Pětadvacetičlenná delegace, čítající rovněž Bilose, Šimka, Čurbyho a Barváka, navštívila hornickou šatnu, kde by se skvěle ukrývaly mrtvoly, či expozici dýchacích přístrojů, jimiž by rozhodně nepohrdl ani Chymus. Prvořadě ale sfárala do dolu Landek, kde konečně poznala, jak vypadá pravý a nefalšovaný underground.

Šimkem pohotově zajištěný mikrobus pak výpravu přemístil na věhlasnou Stodolní ulici, kde v útulné hospodě U Pecivála proběhla ožíračka, jejíž zaměření však narušovalo pár abstinentů, včetně autora těchto řádků. Když na stůl dorazila obrovská vepřová kýta, Čurby a Barvák už byli naštěstí pryč, pejsek majitele hospody jí ale nepohrdl. Mistr světa Šimek se časem uvedl do stavu nehybného přemýšlení, zato Bilos přežil vše, včetně křivého obvinění od harlejisty Bidziho, že jde o převlečeného Sparťana. Reprodukovaná produkce, těžící zejména z klasického heavy a thrash metalu osmdesátých a částečně i devadesátých let, jej zastihla ve fázi bujarého zpěvu, čímž si frontman největší světové kapely znovu dokázal, že nadále jeho "ocelové srdce zní ocelovým tónem".

Viděno očima Sparťana:

Pochybná ostravská kapela MALIGNANT TUMOUR slavila dvacet let své pofidérní existence. Při této příležitosti nepochopitelně vyprodala klub, kde odehrála tradičně zoufalý koncert, kdy jedna pičovina střídala druhou. Potupnou úlohu předskokanů přijali francouzští MASSIVE CHARGE a slovenští ČAD, kteří však oproti místním pitomcům měli mnohem menší časový prostor.

Horní patro obsadil VIP sektor s rautem, neboť vypočítavý Šimek pozval celou řadu celebrit, které mu ochotně splnily roli šašků. Petr Korál s ošklivým kloboukem na hlavě se ujal moderování večera, jehož těžištěm byla trapná talkshow, v které Michal Husák zpovídal Čurbyho, Shindyho a Barváka, u nichž je opravdu velice smutné, že se k něčemu takovému propůjčili. Není divu, že to zcela evidentně nikoho nebavilo a nezajímalo. Naprosto debilní byly i soutěže, z nichž jedna spočívala v příšerném skřehotání neskutečného blábolu "We Are The Metal" a ta druhá v předvádění hnusných metalových džísek, což je něco, co nosí už jen ti největší šulini. Jeden z nich pak celý tento stupidní večer korunoval tím, že se převlékl za Michala Tučného a snažil se zazpívat jeho písničku.

Druhý den odstartoval výjezdem na radniční věž, tedy přesně tu, před níž se loni odehrálo finále zcela urážejícího a naprosto otřesného videoklipu "Earthshaker". Po zdlouhavém sezení v přilehlé hospodě byla realizována návštěva hornického muzea, v jejímž rámci mnohé zmíněné celebrity sfáraly do dolu Landek, takže je škoda, že nedošlo k závalu a že tam nezůstaly.

Šimkem podplacený mikrobus výpravu přemístil na odpornou Stodolní ulici, kde v zaplivané hospodě U Pecivála proběhla ožíračka. Když na stůl dorazila obrovská vepřová kýta, škoda, že ji celou nesežral pejsek majitele hospody. Zatímco Šimek časem vytuhl, což trapně svedl na přemýšlení, Bilos žel přežil vše, včetně tvrzení harlejisty Bidziho, který v něm zkoušel nalézt světlejší rys a nazval jej převlečeným Sparťanem. Reprodukovaná produkce, těžící hlavně z buranského heavy a thrash metalu, jej zastihla ve fázi strašlivého zpěvu, čímž frontman pochybné ostravské kapely opět dokázal, že nadále je nutné počítat jej mezi chorobomyslné jedince patřící do ústavu.

Autor tohoto článku má Baník v piči a na Spartu zvysoka sere.

Setlist MALIGNANT TUMOUR:
We Paint The Town Red (In Full Swing)
Earthshaker (Earthshaker)
Speed Romancy (Earthshaker)
Metal Artillery (Earthshaker)
Low Life (Burninhell)
The Biggest Band (R'N'R Engine)
Infernör (Burninhell)
Dressed To Kill (In Full Swing)
Clearance Of Century (Burninhell)
Putrefaction Decomposition… In The Coffin (Eat The Flesh… And Vomica)
Nature Warning / Human Extinction (Is This Earth's Last Century?)
Fuck The NATO! (Is This Earth's Last Century?)
Up Your Fucking Arse!!! (Damn Of A New Age)
Hammer And Anvil (Hammer And Anvil)
Obssessed By Hell (Burninhell)
We Are The Metal (In Full Swing)
Bristroll (In Full Swing)
Satan Rise (Earthshaker)
In Full Swing (In Full Swing)
Saddam Hussein Is Rock'n'Roll (R'N'R Engine)

Hellgate Ostrava (R'N'R Engine)
Decibel Maniacs (Earthshaker)
Electric Church (In Full Swing)

foto: Renáta "Renhule" Valešová

Diskuze

Cekem příspěvků: 1

Ondra30.11.11 | 12:28:34

Související články

Zobrazit více

Zobrazit méně

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube