Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

ALL SHALL PERISH, SKELETONWITCH

ALL SHALL PERISH, SKELETONWITCH

28.06.12
Praha, Rock Café

Téma všech rozhovorů před, během i po tomto koncertu bylo u všech stejné – LAMB OF GOD nevystoupí. V době akce ještě nebylo jasné, proč viržinka nepřijeli, a tak se rojilo mnoho více či méně vtipných spekulací, mimo jiné i teorie o Randyho zatknutí za jeho problémové chování. Jak vše bylo ve skutečnosti, to už dnes ví celý metalový svět i celá nemetalová republika, ale report by se neměl věnovat tomu, co se na koncertě neudálo.

Akce začala s hodinovým posunem, avšak jak podle brzké návštěvy, tak dle počtu triček s motivem LAMB OF GOD bylo jasné, že zdaleka ne každý o změně v line-upu koncertu a tedy i posunutém začátku věděl. Sympatické gesto tak projevila pořádající agentura Obscure Promotion, která nejen že koncert zbývajících dvou kapel nezrušila (jak mylně uvádí zahraniční média), ale naopak téměř o polovinu snížila vstupné, rozdíl z předem zakoupených vstupenek proplatila a dokonce umožnila předprodejové lístky i vracet. Večer tak dle původních i pozměněných plánů započali první ze zaoceánského dua, SKELETONWITCH. Kapelu jsem před koncertem znal pouze matně dle jména a neměl jsem v plánu věnovat jí nějakou větší pozornost. Avšak překvapení se občas rodí samovolně a v případě SKELETONWITCH i příjemně. Už po prvních skladbách mi bylo jasné, že tady nepůjde o nějaký obyčejný thrash, jak jsem si původně myslel. Frontman Garnette se svým amonamarthovským zjevem vyluzoval obstojný blackový vokál a stejně tak i jeho džískoví souputníci do svého projevu občas nějaké blackmetalové elementy vložili. Oproti mé poslední návštěvě Rock Café byl tentokrát zvuk na mnohem vyšší úrovni a i tento fakt zajisté dopomohl kapele k patřičnému rozproudění energie v publiku. Jako předkapela tak SKELETONWICTH obstáli, ale hlavně několik neználků (včetně mě samotného) donutili následně nastudovat jejich tvorbu podrobněji. Uspokojivě dlouhý set byl vystavěn především na skladbách z loňského alba "Forever Abomination", které tvořily bezmála polovinu celého vystoupení. Po několika strohých násleších musím konstatovat, že kapela zvolila skladby pro své vystoupení dobře, poslední deska je skutečně asi tím nejlepším z jejich devět let dlouhé a čtyři alba obsahující diskografie. Každopádně SKELETONWITCH dokázali zaujmout i člověka jejich tvorbou dříve neposkvrněného, což je mimo jiné jedním z hlavních úkolů a přání supportu pro velkou kapelu.

O jedno pivo později a po výměně nástrojů nastoupili na pódium novopečení headlineři z Kalifornie. ALL SHALL PERISH mají na svém kontě taktéž čtyři studiová alba a fungují jen o rok déle, než jejich kolegové z Ohia. ALL SHALL PERISH skladby pro svůj set vybírali s důrazem na průřez svou diskografií, jelikož se jim podařilo prorazit už před nějakým tím týdnem a fanoušky oblíbená jsou i jejich starší alba. Někteří uznávají jen první tři desky, jiní se ke kapele dostali až s deskou poslední, avšak v koncertním sále se tyto drobné neshody mažou velice rychle a bylo to znát i na vzrůstající teplotě vzduchu. Klimatizace v klubu funguje dobře, ale stát pod ní půl večera se vzhledem k zdravotním následkům neukázalo zrovna jako jeden z těch lepších nápadů. ALL SHALL PERISH, označovaní jako deathcore, do své tvorby míchají i znatelné groovy prvky, více se soustředí na kytarovou hru a neprávem by tak jejich žánrové označení mohlo některé posluchače odradit. Kapela nehraje deathcore s přemírou breakdownů a těžko uvěřitelných póz, naopak se snaží být víc metalovější než corovější, což já osobně vítám a chválím. Hernan Hermida se s mikrofonem v ruce snažil v každé pauze komunikovat s obecenstvem, ještě více rozohnit pekelnou atmosféru a jednoduše se vystoupením bavit, avšak opět mám hlodavý pocit, že stádo ovcí pod pódiem bečí na frontmanův povel, aniž by mu jeho slova rozumělo. Oči zasvěcených co chvíli pokukovaly po kytaristovi Artusatovi, který v minulém roce vydal své instrumentální sólové album "Chaos and the Primordial". Francesco je schopným kytaristou a i živě ukázal, že ho hraní nesmírně baví. Pod pódiem to vřelo s každým dalším songem víc a víc, pot se rojil v litrech a vše vyvrcholilo zorganizovanou wall of death, kterou si zpěvák vyžádal na poslední skladbu "There Is Nothing Left" z poslední desky "This Is Where It Ends". Po vzájemné spokojenosti ještě kapela přidala song "Eradication" s věnováním pro nedorazivší LAMB OF GOD a bylo hotovo.

Absence headlinera tak nakonec koncertu neuškodila, kapely to zvládly utáhnout i v omezeném počtu a i ti z fanoušků, kteří nebyli líní dorazit, museli odcházet spokojení. Jen kauza "Randy Blythe" zřejmě bude mít pro koncerty amerických kapel u nás nezanedbatelné následky, minimálně v případě LAMB OF GOD. Ty už u nás nikdy neuvidíme.

Diskuze

Cekem příspěvků: 1

DW05.07.12 | 10:56:42

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube