Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

Obscene Extreme 2013 - den třetí

Obscene Extreme 2013 - den třetí

03 - 07.07.13
Trutnov, Na Bojišti

Pátek 05.07 – den třetí

S ne moc příjemným bolehlavem vyrážíme na jedenáctou do areálu, kde si nechceme nechat ujít vystoupení HIBAKUSHA z Orlové. Po šestnácti letech existence konečně na OEF! Díky novým členům v sestavě už to není ten DISRUPT crust/grind, v jejich muzice je víc punk/hardcore koření, ale na pódiu by to chtělo ještě rozpohybovat. Zazněly hlavně songy z nového alba "Pandora", které by mělo zanedlouho vyjít.

"Bylo to na piču, protože jsme si neřekli, že na pódiu neslyšíme bicí. Naše hloupost." Havel (HIBAKUSHA)

Po nich na pódium přišli trochu exotičtí CAVE HAD ROD z Pekingu, kteří zahráli skočný funny gore grindcore. Většinou tyhle kapely moc nemusím, ale během jejich výstupu jsem se bavil. Takový roztomilý mix znělky z Happy Three Friends a GRONIBARD, od kterých nakonec zahráli cover verzi. Pak přišel čas udělat vítr v peněžence nákupem nějakých desek, ale na OBLIVIONIZED jsme byli zpět. Tohle byl zběsilý fast mazec jen s kytarou, bicími a vokálem. Fofr na způsob AGORAPHOBIC NOSEBLEED, že jsem si hned vzpomněl, jak tady předloni řádili jejich britští kolegové z ATOMÇK.

"Jo, jsme šťastní, že tady můžeme být. Přiletěli jsme jen na týden, ale je to pro nás dovolená. Sice bylo trochu těžké sehnat víza, ale jsme tady a už si to jen užíváme!" Meng (CAVE HAD ROD)

Následky včerejšího večírku, vidina dalších dvou festivalových nocí před námi a konečně opravdu letní odpoledne nás se ženou donutily během grinderů DEPARTMENT OF CORRECTION k opuštění Bojiště, za účelem odpoledního spánku. Tudíž jsme přišli o několik kapel, z nichž hlavně australské CAPTAIN CLEANOFF a COLDWAR z Irska jsem chtěl vidět.

Odpočatí jsme zpátky až na GADGET ze Švédska, což je rychlý grindcore a jejich album "The Funeral March" mě v době jeho vzniku dost bavilo. A bavilo mě to i teď naživo. Po nich proběhlo u dister něco na způsob dávného srazu zinařů, když jsme se za novinářskou obec na jednom místě sešli já a L. Oliva, Johan a Coornelus (Fobia), Herdron a Anxur z Pařátu, a za Spark Vláďa Třískala.

A pak už večer dál plynul v poměrně rychlém death/grindovém tempu. Švédští COLDWORKER do nás napumpovali pořádnou porci hutného death metalu s grindcore výjezdy. I když se podle jedné písničky říká, že rychlost vítězí, je občas fajn se zařadit do pomalejšího pruhu. Ale tři čtvrtě hodiny dlouhý set je zbytečně moc. A další Švédsko. Po kolikáté už? Že se dá hrát grindcore energicky a hlavně zábavně jen ve třech, předvedli BIRDFLESH. Na jejich šlapavě taneční muzice, třech rozmanitých vokálech a maškarních oblečcích si gurmáni pošmákli. Na závěr přišel i cover od S.O.B.

NAPALM DEATH -  kdo by je neznal? Praotcové grindcore, kteří ovlivnili a inspirovali generace muzikantů. Bylo fajn vidět, že jim to pořád šlape a jsou ve skvělé formě (což dokazovaly Barneyho taneční kreace). Zazněl průřez jejich bohatou tvorbou, kdy nechyběly kultovní songy z jejich bohaté diskografie, jako "From Enslavement To Obliteration", "Suffer The Children", "Siege Of Power" nebo "Nazi Punks Fuck Off". Během "Pride Assassin" dokonce Barney na chvíli předal mikrofon Žlábovi (BRUTALLY DECEASED), který měl zrovna "službu" na pódiu. V závěru byl na stage pozván samotný Čurby, kterému Mitch česky popřál "všechno nejlepší", aby si s kapelou odeřval sekundovku "The Kill".

"Přijeli jsme včera, užili si trochu zábavy a dnes jsme hráli. Je tady výborná atmosféra, cítíme to jako rodinnou sešlost. Je fajn být na tomhle festivalu. Však víš, jeho koncept a myšlenka, šílený druh hudby a zároveň vše d.i.y. Hrajeme pro lidi, takže je pro mě přirozené se s nimi potkat, pokecat a popít." Mitch Harris (NAPALM DEATH)

Další legenda, která přišla na pódium, byli GRAVE. Když se řekne švédská death metalová škola, tak mezi stěžejními zástupci této hudební větve musí být zmíněno i toto jméno. I když to byla poctivě odehraná řezničina, tak mě to moc nebavilo. To samé bohužel platilo i o ANAAL NATHRAKH, proti jejich black/grindovému zaklínadlu o "hadím dechu" jsem byl tu noc imunní. Proto jsem se ještě chvíli věnoval vykecávání se známými a pak hurá spát.

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Související články

Zobrazit více

Zobrazit méně

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube