Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Galerie

HIM

Více

Reporty

Obscene Extreme 2015 - den první

Obscene Extreme 2015 - den první

08. - 12.07.15

p>Tak je to tady! Rok se s rokem sešel a my jsme prožili další obscénně extrémní víkend v Trutnově. I když slovo víkend už pár let není na místě, protože se z tohoto festivalu stala trochu delší akce. Už v úterý v klubu Kabinet proběhla Pre-Obscene party, na které zahrály kapely EXORCIZPHOBIA, ANALKHOLIC, DEOAG a URTIKARIA ANAL. A v neděli to pak byla tradiční Aftershow Party. Takže milovníci nejtvrdších odnoží hudby si museli zase přijít na své. Ostatně za celý festival jim zahrálo 69 kapel ze všech koutů světa. Více než polovinu z nich si mohli pustit i doma z CD kompilace, která se celých 17 ročníků přidává ke vstupence. A kdo by toho měl málo, může vyrazit v srpnu do Montrealu nebo v listopadu do Tokia v rámci OEF tour.

Stejně tak museli být spokojeni všichni, kteří Na Bojiště jezdí kvůli skvělé, přátelské a nezaměnitelné atmosféře. Toto dělá OEF jedinečným a tolik oblíbeným. Dalším krédem je tolerance, takže je samozřejmostí vege/vegan jídlo, kterého byl bohatý výběr. A i letos došlo na charitativní podporu organizace Lékaři bez hranic, kteří obdrží celý výtěžek z  prodeje triček s designem od švédských GENERAL SURGERY (opět se prodaly všechny kusy!). Nechyběl ani dětský koutek, ve kterém "vychovatelé" dostali zabrat během spousty her, přetahování lana nebo výletu po okolí. Dokonce se tam letos tetovaly pomeranče. Navíc počasí vyšlo podle mě tak akorát, i když se nad městem honily mraky sem tam. Akorát jednou, během čtvrtečního poledne, přišel déšť. Ale je pravdou, že některé noci byly chladné a jestli jsem se druhý den vysmíval těm, co pili grog, tak jsem ho ve středu už pil taky.

Zase se sešla nepřeberná plejáda různých masek a převleků, obřími banány, penisy či plyšovými medvídky počínaje a zdravotními sestřičkami, jeptiškami nebo pytlem sraček konče. Mohutně se skákalo z pódia a plavalo na rukou jen tak nebo třeba na nafukovacím žraloku. Samozřejmostí byly vzduchem poletující balóny, ale i na pivo došlo. Celou tuhle zábavu začala středeční odpoledne FREAK show, kdy se soutěžilo v disciplínách jako pojídání chilli papriček nebo závody v popelnicích. Ale to jsme byli ještě na cestě.

Počáteční hudební program se letos nesl ve znamení hluku – noisecore fest. Škoda jen, že těch kapel při jejich krátkých playlistech nebylo alespoň o jednu víc (takoví PTAO nebo MASSOLA by určitě zapadli). Vše odstartovali sirénou ve 21:00 SEDEM MINÚT STRACHU ze Slovenska. Zdánlivě neslučitelná kombinace ultra rychlých bicích, dvou zbustrovaných bas, všemožných krabiček a navzájem se přeřvávajících vokálů se zvrhla v poctivou noisecore show. Krátké hlučné songy bez pauz jsou v podstatě předem dohodnutou improvizací, která vzdává hold souborům typu 7MON. Podobná produkce slaví úspěch převážně v Zemi vycházejícího slunce, díky čemuž tato kapela letos vystoupí nejen na OEF Japan, ale rovnou si svůj pobyt protáhne na celé turné po ostrovech hluku zaslíbeným.

Po sedmi minutách je ovšem konec a po krátké pauze nastupuje kapela hrající od počátku 90. let. Jsou to DECHE–CHARGE z kanadského Québecu, legendární to noise. Pouze jako trio (zpěv, basa, bicí), kukly na hlavách a fixem nakreslené přeškrtnuté noty na břichách. Po předehře od ANTHRAX je to opět řimbuch nejtěžšího kalibru, kdy jeden několikasekundový song střídá druhý. Obdivuji především pekelnou hru bubeníka, načež se mi dostává informace, že to je SedMiJanko z předešlé kapely! Že to byla destrukce se vším všudy, o tom není pochyb. Během jejich krátkého setu muselo dojít k výměně zesilovače, načež ten nový se poroučel k zemi, když se v závěru baskytarista snažil rozmlátit svůj nástroj o pódium. Tomuhle se odborně říká rozsekat a rychle pryč.

Protože to první dvě kapely stihly během chvilky a časový harmonogram je třeba dodržovat, následovala pauza, než na pódium dorazil další kult z oblasti hluku, který drtí sluchovody posluchačů už 30 let. O původně australských 7 MINUTES OF NAUSEA jsem se poprvé dozvěděl z článku ve Sparku (léto 1993). Od té doby se kytarista Mick odstěhoval do Londýna a nyní žije v Německu. Přestože jde o legendu, tak jejich vystoupení mě moc nenadchlo. Skladby byly zbytečně dlouhé, stejně tak pauzy mezi nimi a celé to bylo takové až moc vážné, písničkovité. Snad jen bubenice to držela nad vodou, ale po čtvrt hodině už jsem se nudil. A to hráli přes půl hodiny!

Poslední položkou na programu byla Freak Show č. 2 v podání The Squid O Cide Freak Show. Toto duo performerů tvoří Jenn O Cide z Las Vegas, které sekunduje chlapík říkající si Samora Squid Swallows Swords a je z Tasmánie. Jednalo se především o různé cirkusácké kejkle jako polykání mečů, plivání ohně či předvádění nejrůznějších šílených pozic Samorova gumového těla. Největší ohlas sklidila Jenn vyjmenováním ženského přirození v několika jazycích (česká frnda vládla). Tohle byl jen úvod vrcholného čísla, během něhož ukázala sílu svého poševního svalstva. Tahle netradiční a až absurdní zábava má určitě na OEF své místo. Stejně jako noční popíjení a klábosení se spoustou známých.

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Související články

Zobrazit více

Zobrazit méně

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube