Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

Obscene Extreme 2015 - den druhý

Obscene Extreme 2015 - den druhý

08. - 12.07.15
Trutnov, Na Bojišti

Díky povinnosti vyzvednout na nádraží zásilku z tiskárny jsem ve čtvrtek dorazil do areálu až někdy před druhou hodinou. Tímto jsem přišel o grindové UNTAMED z Nancy, ve kterých hraje Ptiot známý z MASSIVE CHARGE, i německé UNDYING LUST FOR CADAVEROUS MOLESTATION hrající gore grind. Takže kafe od Kafe!Kafka jsem si vychutnal až za zběžného poslechu FOETAL JUICE, kteří mastí death/grind s gore texty a pocházejí z předměstí Manchesteru nazvaném Bury. (úsměv) Španělská grind/power violence čtveřice se zbustrovanou basou a uvřískaným vokálem, THE TEETHING, mě nakopla stejně jako ranní káva a i pod pódiem to slušně vřelo. Zato dánští goregrinders UxDxS mě docela nudili.

Ale to už nastupují FREDAG DEN 13:E, mající na kontě super album "Tjugohundratretton". Jo, Švédsko a crust´n´roll, to je něco pro mě (a jsem zase u pověstného šálku kávy). A hned od začátku chlapi jeli nadoraz. Ovšem víte, jak to občas chodí, když se na něco hodně těšíte. A to nebyl ani pátek, ani třináctého (jak zní překlad kapely). Po chvíli došlo k výpadku proudu a závadu se podařilo odstranit až po 10 minutách. Od toho okamžiku kapela nasadila ještě zběsilejší tempo a bylo to opravdu super. Tohle byl jeden z osobních vrcholů festivalu a jsem rád, že jsem je viděl. Stejně tak jsem se těšil na TEETHGRINDER z Holandska, protože jejich loňské 7"EP "Hellbound" mi přijde hodně povedené. A partička postavená na troskách kapel DR DOOM a GREYLINE nezklamala. Ten našlapaný grindcore byl fajn.

Následovali KORSFÄST, v jejichž sestavě je kytarista MOB 47 a členové DRILLER KILLER, takže bylo jasné, že půjde o skandi-crust. Během jejich energické show nechyběly kytarové vyhrávky, sborové refrény, natož typický d-beat rytmus. Tohle chtělo chvíli odpočinku, takže jsem death metalové HIDEOUS DIVINITY vynechal, abych se vrátil na další šveďárnu, kterou byli LAUTSTÜRMER. V tomto triu najdeme rovnou dva členy KORSFÄST, přičemž basák hraje na kytaru a bubeník pro změnu na basu. Jejich muzika je syrovější a víc do punku, ale po chvíli mě přestala bavit.

Po nich se začaly připravovat tři Amazonky ze Sao Paula, a když NERVOSA hrábly do strun, tak byl plac pod pódiem už slušně zaplněný. Tenhle výlet do thrash metalové minulosti si chtěl nechat ujít jen málokdo. Stačilo zahlídnout vytetované eSko od SEPULTURY nebo orlici s logem SLAYER na pravačce baskytaristky, zaposlouchat se do ostré muziky, vychutnat si všechny ty metalové pózy a bylo jasné, že jsme v 90. letech minulého století. Narodit se holky v té době, tak by asi vyprodávaly stadiony. Navíc bylo vše dobře zahrané, jako bych album "Victim Of Yourself" poslouchal doma. Je potřeba uznat, že jim to šlapalo opravdu pěkně a přitom to byla teprve první zastávka dvouměsíčního evropského turné.

Následující GENERAL SURGERY hráli na OEF už třikrát, ale nikdy mě to jejich gore nebavilo, takže jsem zvolil odchod na hotel za účelem osvěžení formou sprchy. Vrátil jsem se až na závěr kalifornských HIRAX, což je jedna z thrash metalových legend, která mě minula. Ale musím napsat, že jim to hrálo celkem dobře, aspoň podle těch pár minut. BROKEN HOPE asi není potřeba představovat, ovšem ten jejich death metal jsem sledoval z povzdálí a jejich set mi přišel celkem dlouhý, a ať mi fanoušci odpustí, po chvíli i nudný.

TERRORIZER LA dal v roce 2014 dohromady Oscar Garcia, který nazpíval a složil velkou část kultovního alba "World Downfall", na žádost sestry Jesse Pintada k příležitosti koncertu k jeho nedožitým 45. narozeninám. Pro úspěch se kapela rozhodla pokračovat, ale právě s oním přídomkem, a takto se představila i na letošním OEF. A zahrála čistokrevný grindcore, byla to jízda, ale u tohoto stylu je hrací čas tři čtvrtě hodiny opravdu moc. To samé platilo i o následujících PIG DESTROYER. Tihle Amíci hrají grind od poloviny 90., jejich vystoupení bylo slušně našlapané a působilo živelným a energickým dojmem. Jen prostě na mě bylo dlouhé, stačila by polovina.

Nejhlavnější kapela festivalu přišla pro spoustu lidí na závěr čtvrtečního večera. Sám musím přiznat, že první dvě alba OBITUARY patřila na základce k těm stěžejním v mé sbírce kazet. Co o nich napsat? Kult nad kulty? Death metaloví bohové, kteří hrají spoustu let stejně nezaměnitelně? Tak jako tak, byla na zadní stěně pódia půl hodiny před půlnocí pověšena velká plachta s motivem posledního alba "Inked In Blood" a mohlo se začít. Zazněly jak skladby z novinky (např. hitovka "Violence"), tak staré kultovní skladby, včetně "Slowly We Rot" nebo "The End Complete". Chlapíci předvedli, že ještě nepatří do šrotu a pařilo se na pódiu i pod ním. Mě osobně to bavilo a odcházel jsem za zábavou v backstage spokojen. Tímto jsem vynechal i závěrečnou freak show Flying High Tribe, což byl nový název pro Hellshow, s velkou dávkou divadla a pověšování na háky.

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Související články

Zobrazit více

Zobrazit méně

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube