Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Reporty

Obscene Extreme 2015 - den třetí

Obscene Extreme 2015 - den třetí

08. - 12.07.15
Trutnov, Na Bojišti

Páteční program začínal už v 10 hodin dopoledne, ale já dorazil až v poledne. Tímto jsem přišel rovnou o čtyři kapely, když nepočítám thajské old school grindery FAILURE TRACE, které jsem poslouchal zatím jen z povzdálí u ranní kávy. Ale nezněli vůbec špatně. Následující taneční gore grind od GORE AND CARNAGE z Mexika mě nechal chladným, tak jsem radši vyrazil vyplenit distra za účelem pořízení nějakých kousků do sbírky. Po té měli následovat holandští BODYFARM, ale z důvodu úmrtí rodinného příslušníka své vystoupení zrušili. Jako adekvátní náhrada byli vybráni trutnovští EXORCIZPHOBIA, kteří si poprvé na OEF zahráli v roce 2012. Tehdy ještě jako neznámá kapela ukázali svůj potenciál a ten během tří let naplnili. Tihle thrashers dokázali i v brzkém odpoledni rozpoutat pořádný mosh.

Dalšími byli ANALKHOLIC, kteří si letos v Trutnově zahráli rovnou třikrát (ještě na pre i after party). Nová Kaledonie je určitě exotická destinace, ovšem gore grind s bicím automatem mě nepřesvědčil ani od tohoto dua. To na ENTRÖPIAH ze Španělska jsem se docela těšil, ale jejich grind (se špetkou crustu) jsem si radši vychutnal u porce opravdu skvělého guláše od Vegan Food stánku. Rakouští SQUIRTOPHOBIC se sice před rokem rozpadli, ale dali se dohromady specielně kvůli vystoupení na OEF. Pro mě to byl další tuctový gore grind, ale v kotli to vřelo. Po nich přišel fofr grind/power violence s uvřískaným vokálem od Amíků FISSURE, kteří hráli krátce, rychle a hlasitě.

Následující TEST z Brazílie ukázali, že pořádný grind se dá hrát i ve dvou (kytara/bicí). Chlapům to sypalo pěkně, ale velké pódium jim moc nesvědčilo. Škoda, že jsem propásl jejich vystoupení dole v areálu "na trávě" vedle dětského koutku. PUTRID OFFAL, kteří v první polovině 90. formovali grind ve Francii a nedávno se vrátili na scénu, jsem prokševtoval někde u dister, takže jsem stihnul jen kousíček. Ovšem grindcore masakr v podání FEASTEM jsem si ujít nenechal. Tuhle partičku z Finska sleduju už od první nahrávky a nikdy mě nezklamala. Ne jinak tomu bylo i tentokrát. Opravdu intenzivní vystoupení, během kterého zazněly převážně songy z posledních dvou alb "World Delirium" a skvělého "Avaritia Humanae". Tohle byl další z vrcholů festivalu.

Říká se, že třetí den bývá kritický a i u mě se projevila postupná únava, kdy si svou daň vybrali nedostatek spánku, bolest zad či kolena. Proto volím variantu odpočinku a vynechávám comeback brutal deathových LIVIDITY, snad poslední koncert tanečních goregrinderů ROMPEPROP, na které bývá v kotli vždy pořádný maškarní bál i VITAL REMAINS, kteří před lety na OEF nedorazili bez jakékoliv omluvy.

Po dvouhodinovém spánku jsem zpět, abych stihl další z oživlých mrtvol, kterou jsou BULLDOZER. Tuhle italskou legendu, fungující převážně v 80. letech, jsem nikdy neposlouchal a i její návrat před pár lety mě nechal klidným. Přesto byl jejich thrash metal s kytarami ostrými jak břitva docela zajímavý a bavil mě. Chlapi si určitě zaslouží respekt! Hlavně výkon vokalisty, který zpíval zpoza jakési kazatelny. Ale i v tomhle případě u mě platilo, že během tohoto hudebního maratonu je hodina až moc. Od následujících S.O.B. jsem radši nečekal nic, abych předešel zklamání, a vyplatilo se. Tahle grindcore legenda z Japonska, známá např. z dávného splitka s NAPALM DEATH, vyrazila po 25 letech do Evropy, aby předvedla hodně intenzivní vystoupení. A to většina členů působí v kapele od jejich začátků v roce 1983! Tohle byl opravdu masakr, peklo na zemi a další z vrcholů tohoto ročníku.

PUNGENT STENCH byla další death/grindová legenda, jejíž album "Been Caught Buttering" patří v rámci žánru k tomu nejlepšímu, co kdy vyšlo. Bohužel v dnešní době probíhá soud ohledně používání tohoto názvu, tak zakládající člen Martin Schirenc zvolil kompromis a dal dohromady jakýsi revival – SCHIRENC PLAYS PUNGENT STENCH. Spolu s ním v něm hrají bubeník z HOLLENTHON a basák z GENOCIDE SUPERSTARS. A šlapalo jim to opravdu dobře, ten zvuk kytary snad nejde napodobit. Samozřejmě zazněly všechny stěžejní songy jako "Eternal Deformity", "Shrunken And Mummified Bitch" nebo "Happy Re-Birthday". Sice to nebylo takové peklo, jako když hráli P.S. na OEF v roce 2002, ale rozhodně mě nezklamali.

Po nich hrající CENTINEX už patří do zlatého fondu, tentokrát klasického švédského death metalu. Jejich členy může fanoušek znát z kapel DEMONICAL nebo INTERMENT, které taky hrají tenhle pravověrný old school. Hráli sice fajn, ale po chvíli už to byl jen opakující se kolovrátek. Navíc v noci byla docela zima, šla i pára od úst, k tomu únava, tak jsem to zabalil. Akorát mě mrzí, že jsem tímto propásl hardcore/punkové SATANIC MALFUNCTIONS z Německa. Ale hodinu a půl po půlnoci jsem už spal.

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Související články

Zobrazit více

Zobrazit méně

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube