Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Rozhovory

ATARI TERROR

ATARI TERROR

Pražští ATARI TERROR patří k nadějí tuzemské crossoverové scény. Koncem roku skupině vyšlo nové album "Part 2: Attention!" a nejen o něm nám povyprávěl kytarista Kuba alias Wchki.

Ahoj. Je to tak, CD je venku, jsme na něj pyšní, samozřejmě se vší skromností, ale je za ním prostě spousta potu a dřiny - není to žádnej PVC produkt :).

Fanoušků bylo opravdu hodně - přes šest stovek jich ten večer přišlo. Samozřejmě to bylo nejen kvůli nám, ale spousta lidí se přišla rozloučit s kapelou THE.SWITCH, která s námi na křtu hrála, a která se na čas zavírá do zkušebny a začíná připravovat novou desku. Škoda, že se nepodařilo domluvit s klubem Retro na nulovém vstupném, myslím, že by pak přišli i váhači :).

Jaké to vůbec je pořádat koncert v Praze, kde je hodně kapel, hodně klubů a akcí ve stejný den? Je lepší jej pořádat v okrajových oblastech nebo v centru?

Je to stejný jako všude jinde. Osobně neuznávám názor, že třebas v tom a tom městě lidi chodí a jinde ne (i když něco málo na tom možná bude). Myslím, že je to především o propagaci - na tý si dáváme záležet vždy, pokud jí máme ve vlastní režii. Fanoušek se o koncertu prostě musí dozvědět. Spousta klubů to podceňuje a pak si stěžujou na malou návštěvnost. Samozřejmě dál je to o tom, že když už někoho třebas jen ze zvědavosti na koncert dotáhneš, musíš ho přesvědčit, že je fajn příště přijít znovu a ne doma prdět do deky. Ne každýmu se trefíš do vkusu, ale to je pak prostě už jen na konkrétním člověku, čemu dá přednost.

Máte svoji vlastní manažerku, která se stará o vaše koncertování a vlastně komunikaci navenek. Jak se stane, že se někdo začne být vašim manažerem?

Máme a jsme za ní neskonale vděční, protože Zuzanka začala úplně od píky s počtem kontaktů nula a během dvou let se vypracovala v hodně respektovanou manažerku, alespoň na úrovni, na jaký teď jsme. A je to jen o její práci a poctivosti. Hraje fér a to myslím lidi okolo ocení. Vidím okolo sebe spousty úžasných kapel, který stagnujou jen proto, že jsou to zevláci - myslím v tom organizačním slova smyslu :). Jo, a jak se stala Zuza naší manažerkou? V hospodě slovo dalo slovo a zaplaťpánbůh, že se alkovlny propojily zrovna v tu pravou chvíli :).

Letošní rok pro vás byl vůbec úspěšný. Vyhráli jste soutěž Jack Daniel's Music a měli možnost si zahrát za velkou louží ve Spojených státech, na Slovensku a též v Polsku, kde koncert ve Varšavě byl odvysílán na frekvencích Antyradia. Jaká to pro vás byla zkušenost? A jaké bylo setkání s KAISER CHIEFS?

Jojo… letošní rok byl pro nás coby neznámou klubovou kapelu doslova zázračnej. Vše, co mělo, klaplo. Měli jsme velkou kliku na lidi okolo sebe, na lidi, který jsme potkali a je to i o tom - jak se říká - že musíš jít tomu štěstíčku trochu naproti. Pak jde skoro všechno.

Vejlet do USA byl parádní zážitek se vším všudy. Jeli jsme tam jako kapela v určitým smyslu "nejlepší" v republice (samozřejmě je to ryze relativní :)), no, a oni se tam k nám podle toho chovali. Akce byla perfektně zmáknutá - spousta Jacka, červený koberce, hostesky z pobřežní hlídky vždy po ruce, prostě paráda. O celým tomhle cestování si můžeš počíst třeba na našem webu.

No, a ve státech jsme potkali náhodou (viz výše zmíněné štěstí na lidi a na setkání) kluky z Antyrádia, což je největší alternativní rádio v Polsku (něco jako R1 nebo Wave u nás, ale s trochu jiným budgetem). Koncerty byly zastřešený právě Antyradiem a vypadá to i do budoucna na zajímavou spolupráci - to musím zaklepat :). Setkání s KCH bylo zajímavý. Hlavně v tom, že zjistíš, že to jsou úplně normální kluci, stejně starý a máš si s nima co říct :). Něco jako rozhovor s jejich basákem je taky na našem webu.

Amerika je prý zemí nových možností, podařilo se vám získat tam nějaké nové kontakty? Je možné, že tam ještě někdy přijedete zahrát?

Po našem vystoupení přišlo docela dost lidí, který říkali, že to bylo super, že něco takovýho ještě neviděli nebo jen, že se prostě dobře bavili. Nějaký kontakty proběhly - festivaly v Kanadě, Holandsku, Polsku nebo Německu, ale samozřejmě po pár panácích se toho napovídá :). Super bylo, že na tý akci od Jacka se sešli lidi z celýho světa. Je to teď hlavně na nás, jak hodně se dokážeme "připomenout". Čekali jsme na dodělání desky. V tuhle chvíli vybombardujeme ty správný místa a prostě uvidíme :).

Nyní se zaměříme na vaši prezentaci. Máte skvěle vytvořenou image kapely, jak na svých webových stránkách, tak na pódiu, které rudne po každém koncertu, kde se prohání vaši zpěváci potřísnění krví. Kdo stojí za vytvořením právě takovéto image a jak moc se s ní ztotožňujete? Jste spíše ve skrytu duše bojovníci nebo se stane, že se občas někdo připlete do nějaké rvačky třeba i po koncertu?

Image a my. To je mezi lidma docela často probíraná otázka. Víš, my jsme teď udělali koncepční album, který je o nějakým tématu a s tím je spojenej určitej vizuál, aby to bylo víc pochopitelný. Někdo, kdo to vidí z rychlíku, si může poklepat na čelo, když ale hledáš pointu, najdeš jí tam. Co se týče tý krve a všelijakých doplňků, o kterých mluvíš, není to součástí každýho vystoupení. Děláme to na velkých koncertech (křest atd.) a spojujeme to i s projekcí.

A rvačky po koncertě? Hehe.. zapomeň :). Jsme klucí mírumilovný a vlastně i tu image bereme hodně s rezervou a děláme si trochu legraci z těch zajetejch klišé tvrdý hudby :).

Jinak se snažíme dělat vizuál i na booklet CD a web tak, aby to šlo všechno dohromady a pěkně zapadalo. Web zrovna teď vytváříme novej a zanedlouho ho spustíme.

Jak jste na tom s pády z oken a podobnými úrazy? Pokud se nemýlím, na vašich stránkách bylo možné shlédnout lékařské zprávy z těchto "povedených" akcí.

Prostě někdy se zadaří. Zprávy na webu jsou nebo vlastně budou. Máme v kapele pár expertů, pro který jsou tyhle vzdušný vejlety vyloženou radostí.

Váš styl nazýváte jako crossover. Podle výčtu různorodých kapel, které na vás měly vliv, se ani nelze divit, že tomu tak je. Ale co třeba nějaké skupiny, které vás nejvíce ovlivnily? A vaše oblíbené? U tebe to jsou mimo jiné PEARL JAM. Jak to je u ostatních? K jakým stylům hudby inklinují?

Jsme každej jinej. A podle mě je to jen a jen dobře. Asi nikoho z nás by nebavilo dělat muziku čistě "jednostylově". Baví nás toho hodně a je to, myslím, na naší desce slyšet. Výčet oblíbených kapel by byl dlouhej, takže jen příklady. Kurz je starej metalista nejhrubšího zrna, Pornos frčí na umělcích typu VAL HALEN apod., Salma je odkojenej na ALICE IN CHAINS, Nunez poslouchá i sám vytváří chilloutový věci, mě hodně baví PJ nebo FAITH NO MORE. Ale jak říkám, je toho víc, u všech. Jsme takový hudební černý díry. Otevřená mysl a přijímat všemožný vlivy je základ :).

Název nového alba zní "Part 2: Attention!".Chtěli jste tím poukázat na kontinuitu předchozího alba "Part 1: The Rise of Motofoko - First Blood?" Kolik částí bude mít celá série?

Určitě to tak je. Chtěli jsme, aby ta kontinuita byla zjevná na první pohled. Všechno, co jsme udělali a uděláme, se vzájemně propojuje. Nechceme starší nahrávky odřezávat. Stejně jako naše kapela, kde jsou od začátku stejný lidi, i ty desky jsou jeden příběh, kterej se postupně vytváří. Kolik tahle telenovela bude mít dílů ti ale neřeknu. Nemyslím si, že bysme byli nějaký chrliči nahrávek. Dáváme si záležet jak na zvuku, tak na vnější prezentaci a to zabere hodně času, když to chceš udělat pořádně. Tedy neočekávám frekvenci co půl roku to nová deska :).

Celkem se prolíná postava Motofoka. Můžeš nám blíže popsat tuto postavu? Kdy vznikla? Co si pod ním můžeme představit?

Motofoko je postava, kterou jsme nevymysleli my. Vždycky tu byla a my jí jen pojmenovali. Je to ztělesnění veškerýho zla. Ať už koukneš na politiku, peníze, špatný počasí nebo souseda, co tě v neděli ráno budí Zagorkou přes zeď… za vším stojí Motofoko. Nejde ho ovládnout, jde si ho jen uvědomit a bojovat proti němu. Nenechat se spláchnout konzumem, být kreativní, hledat, vytvářet hodnoty. Každej z nás s tímhle bojuje celej život, akorát neví, že to, proti čemu bojuje se jmenuje Motofoko :).

Součástí vašich stránek je také vedení multidimenzionálních novin INSIDER. Kdopak je šéfredaktorem a mohou do něj čtenáři také sami přispívat?

Insider jsou takový naše noviny, ve kterých jsou právě zaznamenaný případy, kdy měl Motofoko navrch nebo kdy mu naopak někdo natrh prdel. Jsou tam ale i reporty ze života kapely, z koncertů nebo ty zmiňovaný raritky typu lékařských zpráv.

Novej web chceme udělat takovým redakčním systémem, ve kterým budou moct i lidi co k nám vlezou na stránky přidat svůj názor, postřeh, fotku. Chceme, aby se web Atari Terror stal takovým společným dílem všech, co budou chtít nějakým způsobem přispět, vyjádřit se.

Jak je to u vás s provázaností s jinými kapelami? Jsou všichni zainteresováni i v jiných skupinách? O tobě vím, že hraješ v kapele MY3.AVI, hrající folkově znějící hudbu, v BBQ, které v současné době je ve stadiu hibernace. Že spolupráce funguje, dokazují nejen fotky z vašeho křtu, kde vám na trubku vypomáhal Jirka Horecký z MY3.AVI, ale vzájemná poděkování v bookletech vašich CD.

Ani pro jednoho z nás není ATARI TERROR první hudební zkušenost. Hráli jsme v různých kapelách různých žánrů. Některý fungujou dál, jiný ne. Provázanost tam samozřejmě je. Já můžu mluvit jen za sebe - mám rád různý hudební směry a po živlu ATARI TERROR je pro mě MY3.AVI určitý způsob relaxace, práce jiným způsobem, plněním si hudebních snů, který by v ATARI nešly.

Na vašem CD se člověk dovídá, že je věnováno všem, kteří se nenechali srazit na kolena a především všem československým hrdinům 2. světové války. Co vás přivedlo k tomuto věnování?

Jak jsem říkal, deska je koncepční. Na týhle desce jsme to postavili tak, že jsme ze všech těch věcí co Motofoko vyvádí, vytrhli především tu válečnou stránku (ale nejen tu). S tím souvisí název i grafický zpracování. Nechtěli jsme to přehltit pointama. Ty jsou však na bookletu naznačený a kdo hledá, najde.

To, o čem mluvíš, se nabídlo samo. Všechny nás fascinuje tématika druhý světový války. Je šílený, když si uvědomíš, že je to opravdu strašně krátkej čas, co od tý doby uběhl. Naši dědové to zažili. Bylo to období, kdy se oddělovalo zrno od plev, kdy jsi mohl zjistit, kdo je opravdovej hrdina, a kdo kurva. Bylo to období neskutečných lidských příběhů a o to víc nám vyráží dech, že se o tom všem tak málo mluví. Jak nedostatečná je osvěta proti zvěrstvům, který se tu staly, ba co hůř, že jsou lidi, který je otevřeně a beztrestně popíraj (asi je posed Motofoko). To, že jsme jim desku věnovali, je jen trapnej zlomek toho, co si tihle hrdinové s velkým H zaslouží.

Díky za povídání. Ještě dotaz, co plánujete nyní po vydání CD? Plánuje se velká propagace podpořena zvýšeným množstvím koncertů? A dočkáme se někdy smrti Motofoka?

První, co chceme a musíme dotáhnout, je web. To je výkladní skříň kapely. Hned potom klip, na kterým už se taky maká. Koncerty po novým roce utěšeně přibývají - je to ostatně to, co nás na tom všem baví nejvíc. Deska je jedna věc, ale živý hraní je prostě to nejvíc, co může muzikant i posluchač zažít :). Tedy nás čeká především hraní. Rádi bychom se podívali do všech koutů naší vlasti. Na jaro je v plánu i další výlet do Polska a tam je to vždycky veliká taškařice :).

No, a jestli Motofoko někdy zaklepe bačkorama? Na to už přece víš odpověď - rozhodně ne, ale můžeme tomu prevítovi život pěkně znepříjemnit :).

Díky za rozhovor a bacha na Motofoka, číhá za každým rohem!

Diskuze

Cekem příspěvků: 2

Limba01.03.08 | 19:12:27
Cedro03.03.08 | 15:49:38

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube