Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Rozhovory

SON OF AURELIUS

SON OF AURELIUS

Kalifornští SON OF AURELIUS nedávno zaujali svým velice vydařeným a kritikou chváleným debutem "The Farthest Reaches", který vyšel 13. dubna loňského roku. Jejich propracovaný technický death metal, který se textově opírá o římskou mytologii, je jednou z mladých vlaštovek takzvané „nové vlny technického death metalu“. Převážně o vzniku alba jsem si povídal se zakládajícím členem a zároveň basákem kapely, Maxem Zigmanem.

Jsem velice rád, že se naskytla možnost rozhovoru s Maxem Zingmanem ze SON OF AURELIUS. Jak je, nějaké horké novinky?

Díky moc. Ani nic moc nového. Jen teď se Spencerem (Edwards, bicí - pozn. redakce) nahráváme nějaká videa z našeho společného jammování a také se připravujeme na nadcházející tour s WRETCHED a LAST CHANCE TO REASON. To by mělo být fajn.

Těšte se na turné? Hádám, že do Evropy se tour nedostane, nebo se pletu?

Jo, těším se, bude to zábava. O klucích jsem slyšel jen samé dobré věci. Budeme taky hrát na několika super akcích včetně New England Metal and Hardcore Fest. Ale tour v Evropě bohužel nebude.

To je bídný, Maxi! Víš, prvně, když jsem slyšel vaše debutové album, byl jsem naprosto ohromený tou precizností a kreativitou, která do toho díla byla vložena. SON OF AURELIUS mají raketový start, pokud to tak mohu říct. Jak jste kluci mohli udělat tak sakra dobrou hudbu za tak krátkou dobu? Debut vyšel asi po roce, ne?

Jo chlape, do Evropy bych se chtěl dostat co nejdříve. A přesně tak, byli jsme skupina asi rok před tím, než se náš plnohodnotný debut dostal ven. Ale všechno jsme měli nahráno a hotovo už v srpnu 2009. Ani nevím, jak se nám to povedlo v tak krátké době. Všichni jsme ty songy dali dohromady celkem rychle, aby byly použitelné, a jsme opravdu spokojení s konečným výsledkem.

Můj bože, to mi ani neříkej, to pak musíte být géniové :) Psali jste skladby společně, každý přispěl svým dílem a vše jste pak spojili do jednoho celku, nebo máte hlavního tvůrce hudby? Zdá se mi, že v hudbě SOA je jeden vedoucí mozek toho všeho.

No, každý sám přinesl celou skladbu a já jako basák jsem napsal basové linky a Specner zas udělal ty jeho věci. Ale Cary (Geare, hlavní kytarista - pozn. red.) napsal většinu skladeb na albu. Spencer a já jsme napsali sami každý jeden kousek. A Chase (Fraser, bývalý kytarista - pozn. red.) napsal taky jednu.

"The Farthest Reaches" zní opravdu komplexně a jednotně. Miluju tu produkci. Všechny nástroje jsou krásně čitelné. Dalším pozitivem je, že jakkoli hrají SOA technický death metal, můžu říct, že vaše riffy jsou složité a velice promyšlené. Jaké vlivy na vaší tvorbu nejvíce působí?

No, poslouchám hodně rozdílné hudby, od death metalu přes MINGUS po JOSQUI DESPREZ, ZAPPA... je tam tolik vlivů, nedá se to vše vyjmenovat. Ale v poslední době zejména MICHAEL MANNING (nikdy toho chlapa nepřestanu poslouchat), WORMROT, a taky nějaký ten fusion, konkrétně RETURN TO FOREVER a WEATHER REPORT.

Nejsem si jistý, co přesně jsi v Berkley studoval, ale pochybuju, že tam byly hodiny "nové vlny technického death metalu" nebo něčeho podobného. :) Jak vlastně vzpomínáš na časy v Berkley?

Haha. Jo, to tam fakt nebylo. Ale po tom, co jsem odešel, udělali tam metalový/HC spolek. Na Berkley vzpomínám hodně, bylo skvělý být v Bostonu, hodně jsem cvičil.

Slyším to na vašem debutu, basová kytara je tam neuvěřitelná. Já hraji na kytaru 16 let a musím říct, že tvoje technika je opravdu ohromující. Ale teď se dívám na váš klip ke skladbě "Myocardial Infarction" a koukám, že jsi tam byl hladce oholený, ale teď jsi slušně zarostlý. Je to už delší doba, co jste video nahrávali? Řekni mi víc o tom videoklipu, prosím.

Nahrávali jsme dva klipy v listopadu 2009, každý zabral jeden den. Oholil jsem se asi pět dní před natáčením, myslel jsem, že to bude lepší. Ale byla to pěkná blbost, protože se blížila zima a začínalo být chladno :D Videa natáčel Zack Voytas, na soukromém pozemku v Monterey v Kalifornii. Pořád mě moc těší, jak to výborně vypadá. Co víc bych mohl chtít od našich prvních dvou klipů?

Určitě, je to skvělá práce. Ale vypadá to, že jsi po natočení těch videí zahodil holicí strojek :)

Jo, roste mi to od té doby, proč taky ne.

Řekni mi, Maxi, jak jste se dostali pod label Good Fight Music?

Inu, Carl Stevenson a všichni ti chlápci v Good Fight nás slyšeli a my jsme se s nimi dali do řeči a nakonec nám nabídli smlouvu. Jsme opravdu šťastní, že můžeme být pod Good Fight Music i s tím vším okolo toho.

Oni mají trochu jiné skupiny, mluvím o hudebním stylu. Kromě THE CONTORTIONIST, kteří vám jsou hudebně blízko, tak třeba IN FLAMES jsou trochu jinde. Rozmazlují si vás pořádně? Jste spokojení se spoluprací?

No samozřejmě, já jsem spokojený. Carl, Mike a všichni tam jsou velice ochotní a profesionální, je to fakt skvělý.
Postarali se v Good Fight Music o váš debut? Myslím to tak, jestli to oni vydali, nebo jste jim přinesli hotovou desku a oni ji jen pustili ven jako reissue nebo podobně?

Oni to vydali. My jsme to jen nahráli a začali nabízet všude okolo.

Všiml jsem si, že existuje i deluxe verze vašeho alba, je tam pět dalších skladeb. Také by mělo vycházet vaše nové EP. Má těch pět songů být na vašem chystaném EP?

Pracujeme na novém materiálu, těch pět kousků na EP nebude.

Nový materiál? To zní zajímavě.

Máme pár skladeb napsaných, víc jich je rozpracovaných. Na další album si budeme vybírat, chceme ho mít mnohem lepší než "Farthest".

Na "Farthest" jste už téměř dokonalí, co víc chcete přinést? Upřímně, nedokážu si představit dospělejší zvuk, než je ten na vašem debutu. A opravdu miluji vaše akustické party, hlavně na "Facing the Gorgona", která je asi mojí nejoblíbenější skladbou. Která je tobě nejbližší?

Ani nevím, nejraději hraji "The Devine Are Slain".

Prozraď mi, kdy můžeme očekávat nové album?

Abych řekl pravdu, tak netuším. Doufám, že pre-produkce by mohla začít letos v létě.

A největší sen tvého života?

To je celkem těžká otázka. Chci prostě dělat muziku do konce svého života.

A mimo hudbu? Mým největším snem je být tady na Zemi a vidět lidi, jak říkají "Ano, mýlili jsme se. My nejsme pány tohoto světa."

To by bylo hezké. Možná se toho dožijeme.

A může to být velice brzy, když se člověk dívá na to, co se právě dělo v Japonsku...

To je pravda.

OK. Zjisti, jak dostat SON OF AURELIUS do Evropy.

Ohledně Evropy, pracuje se na tom, neboj.

Díky moc za rozhovor a snad sis to užil stejně jako já, mějte se.

Taky díky, bylo to fajn.

autor: Petr Pádivý, překlad: Ondřej Komárek

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Nezávislý | 24.05.11

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube