Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Rozhovory

THE UNGUIDED

THE UNGUIDED

Pětičlenná švédská formace snoubící ve své tvorbě prvky metalcore a deathcore, doplněné melodickými elementy, dorazí co nevidět do České Republiky. Při této příležitosti se magazín ABYSS rozhodl oslovit jednoho ze zakladatelů THE UNGUIDED, Rogera Sjunnessona. Jméno Roger Sjunnesson má mnoho fanoušků spojeno především s pojmem SONIC SYNDICATE. Přestože se rozhovor vztahuje k představení nového projektu THE UNGUIDED, k SONIC SYNDICATE zabrousíme také.

THE UNGUIDED jsou pro české fanoušky stále nepříliš známou kapelou. Můžeš představit svůj projekt těm, kdo vás ještě neznají?

Jistě! THE UNGUIDED je pětičlenná melodic metalová formace pocházející ze Švédska, založená mnou a mým bratrem Richardem Sjunnessonem (zpěvák), po odchodu ze SONIC SYNDICATE. Přesněji, on založil THE UNGUIDED společně se mnou a dalším bývalým členem SONIC SYNDICATE, Rolandem Johanssonem (zpěvák, kytarista). Spojení nás tří bylo vždy autentické a chtěli jsme znovu tvořit hudbu, která umí nakopnout. Později jsme rekrutovali také Johna Bengtssona (SONIC SYNDICATE) kvůli bicím a nynějšího basáka Henrica Carlssona.

Pokud bys měl popsat každého člena jednou větou, co bys o každém řekl?

Jedna věta na popis těchto mizerů nestačí, ale zkusím to. (smích)
Richard - workoholik, Screamer z pekel, vytvořen ze svalů a dynamitu!
Roland - prdel nakopávající osobnost, která se narodila s kytarou, mikrofonem a láhví whiskey v ruce.
Henric - poslední basák na zemi a brutalista, zejména když dojde na tvorbu songů.
John - jeden z mých nejlepších přátel, s obrovskými schopnostmi hrát na bicí a srdcem velkým jako motor VW.
Roger - já, já a já, kytarový mág, skladatel a blázen do videoher a výborných melodií.

Proslýchá se, že jste byli osloveni festivalem Basinfirefest. Co od vašeho vystoupení můžeme očekávat?

Je to pravda. SONIC SYNDICATE dostali pozvánku zahrát letos na festivalu Basinfirefest. Hráli jsme tam se SONIC SYNDICATE a našimi přáteli, švédskými superheroes SABATON a spoustou dalších skvělých kapel již v roce 2009! Letos však manželka jednoho z členů SONIC SYNDICATE porodí své první dítě, a to během léta.

Rozhodli jsme se zrušit naplánované festivaly, především z respektu k onomu členu a jeho rodině. Nicméně se České republice úplně nevyhneme. Tuto krásnou zemi navštíví THE UNGUIDED příští měsíc, 27. dubna a vystoupí zde spolu se svými německými bratry a sestrou DEADLOCK. Uvidíte nás v Brně na festivalu Čarodějáles. Dojděte a neočekávejte nic jiného než nezapomenutelnou zabijáckou show!!

Čtenáře bude určitě zajímat, co v brzké budoucnosti připravujete. Na co se můžou fanoušci těšit?

Právě jsme vydali debutové album "Hell Frost", momentálně bookujeme koncerty a festivaly, abychom dostali nové album více do povědomí. Také jsme před několika týdny natočili video k druhému singlu "Phoenix Down", které dosáhlo takřka ihned sto tisíc zhlédnutí. Kromě toho máme připraveno spoustu nového materiálu na nové album, které vyjde co nevidět. Takže kujeme železo, dokud je žhavé! (smích)

Většina významnějších kapel má jedno společné, tím je originalita, nějaký prvek, kterým vynikají nad ostatními. Co je, dle tvého názoru, tím nejzajímavějším na THE UNGUIDED?

Nedokážu říct, zda s THE UNGUIDED děláme něco odlišného nebo unikátního, ve srovnání s ostatními kapelami. Našim hlavním cílem a prioritou je hrát hudbu, kterou milujeme a užívat si to, protože pro nás je vše o hudbě. Užívat si a následovat své srdce jak jen to jde. Chceme, aby každé rozhodnutí šlo přímo z kapely. I přesto, že lidé z managementu nebo nahrávací společnosti říkají "dělej to" anebo "dělej ono" či dokonce "nemůžete hrát tento song live". Všechna ta doporučení "byl jsem zde / udělal jsem to", jsou v dlouhodobém horizontu neudržitelná. Jméno THE UNGUIDED (neřízení) je pro to příznačné, chceme dělat to, co chceme a nechceme být kontrolovaní podnikáním. Chceme si zachovat vlastní vášeň vycházející ze srdce.

Jste poměrně mladou kapelou sestavenou z ostřílených hudebníků. Vaše jména jsou díky SONIC SYNDICATE v povědomí nejen fanoušků heavy metalu či death metalu. Má to pozitivní dopad na tvou kapelu?

Jak jsi už řekla, jsme poměrně mladá kapela (2010), ale duch THE UNGUIDED se zrodil před více než deseti lety, kdy jsem se svým bratrem Richardem zakládal kapelu FALLEN ANGELS. Tahle kapela byla později reorganizována do podoby SONIC SYNDICATE, kterou tak dobře znáte. Naneštěstí, SONIC SYNDICATE nám doslova vyrostl z našich tvůrčích rukou a stal se strojem zahrnujícím stále více a více lidí. SONIC SYNDICATE byl samozřejmě výborný z pohledu velkých koncertů, většího vysílacího prostoru v rádiích, ale původní duch se z něj vytratil. Místo toho se zrodili THE UNGUIDED, oživili jsme původního ducha a teď půjdeme cestou, která byla navrhnutá pro SONIC SYNDICATE. Fanoušci milovali koncept a my od nich dostáváme spoustu mailů, kde píší, jak jsou šťastní, že jsme se vrátili v plné síle zpět. Abych se vrátil k otázce, samozřejmě je pozitivum, mít solidní jméno, namyšlené podkladové materiály a bohatou historii, jako výchozí body, ještě před tím, než založíš novou kapelu.

V předchozí odpovědi hovoříš o oživení původního konceptu. Co je tedy hlavním cílem THE UNGUIDED?

Zmrazit peklo a dominovat celému světu. (smích) Teď vážně. Jak jsem již zmínil, naším hlavním cílem je skládat a hrát hudbu, kterou milujeme a užívat si to. Hrát na koncertech a festivalech tady a tam a potkávat fanoušky, kteří nás dostali tam, kde jsme. Nechceme být kapelou s nespočtem koncertů. Všichni máme rodiny a životy mimo kapelu. Snažíme se to však kompenzovat častějším přínosem nové hudby a dalších specifických věcí s tím spojených.

Jste kapela, která si užívá párty s fanoušky nebo dáváte přednost spíše sdílení backstage a společným zážitkům s ostatními kapelami.

THE UNGUIDED milují párty. Bláznivé večírky, whiskey a alkohol jsou palivem života rockových hvězd, znáš to. Ne, ne, dělám si srandu. Myslím, že jsme spíše kapela stranící se after parties. V současné době nepaříme ani zdaleka tak, jak před pěti lety. Samozřejmě si užíváme, když dáme s kapelami či fanoušky pár piv. Je to pro nás důležité. Teď jsme jen trochu zralejší než v době, kdy byli SONIC SYNDICATE na vrcholu.

Nejednoho čtenáře určitě zajímají příběhy a zážitky, které můžou muzikanti prožít. Ne každému se poštěstí setkat se se svou oblíbenou kapelou tváří v tvář. Prozraď našim čtenářům nějaký vtipný zážitek z tour.

Máme spoustu bláznivých příběhů z cest. (smích) Povykládám ti tedy jeden z nich… V roce 2007 jsme jeli evropské turné se SONIC SYNDICATE, spolu se SOILWORK, CALIBAN a DARK TRANQUILLITY. V jednom z měst náš tour-bus zaparkoval nedaleko pláže (myslím, že to bylo někde v Brightonu ve Velké Británii). Na pláži byly pouze skály a kamení, nikde žádný písek. Během noci, kdy někteří z nás pili, využili jsme této příležitosti a naplnili Robinovi postel v autobuse kamením. Můžu říct, že byl zcela zničen, než se dostal zpět ke spánku!

Co je rozhodně nejtěžší na tom být muzikantem?

Nejhorší na tom, být muzikantem jsou bezpochyby všechna ta turné, která musíte absolvovat. Neříkám, že nesnáším turné. Být na cestách a předvádět svou hudbu stovkám fanoušků je sen, který se stal skutečností. Procestuješ svět v podstatě zdarma a dostaneš se na místa, na která by ses za normálních okolností nikdy nepodívala. Ale být pryč od svých dětí a milovaných několik měsíců, je opravdu vysoká cena, kterou za to musíš platit.

Děkujeme za rozhovor.

Markéta Labajová

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Nezávislý | 16.03.12

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube