Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Rozhovory

Luboš "Fred" Kristek

Luboš "Fred" Kristek

Freda lze bez pochyb zařadit mezi nejaktivnější lidi na naší metalové scéně. Je členem kapel SMASHED FACE a NOOSTRAK, u Obscure Promotion pomáhá s přípravou festivalu Brutal Assault i dalších koncertů. V poměrně obsáhlém, bezprostředním a živém rozhovoru jsme probrali obě jeho kapely, hudební průmysl, českou scénu a také jsme společně nahlédli do Fredova osobního života.

Nejprve se podíváme na SMASHED FACE. Patříte mezi nejčastěji koncertující české kapely, nehledě na žánr. Máš přehled, kolik akcí jste za minulý rok odehráli doma a kolik za hranicemi? A máš aspoň hrubou představu, kolik kilometrů jste za ten rok najezdili a kolik času strávili v dodávce?

Pěkná statistická takhle po ránu. Nikdy jsem se tím obšírněji nezaobíral a snad to ani nemá žádnou váhu, ale tak čistě pro zajímavost: koncertů odehraji ročně tak 80, z toho na SMASHED FACE může připadat 50-60 akcí, z toho v zahraničí maximálně do dvaceti (Slovensko považuji za domácí půdu. Podle tachometru v autě to vypadá na cca 30 000 km za rok, když bych chtěl být hodně obecnej, tak ber 100 km = 1 hodina, tak si to spočítej. Na minuty ti to pomůže převést nějakej šikovnej vysokoškolák za předpokladu, že má doma tabulky (smích).

Jinak k té první části otázky - ano, snažíme se koncertovat co nejvíc, protože to je asi největší vizitka kapely, nejlepší možnost jak se prezentovat, ukázat se, být v aktivním kontaktu s fans, prodat něco merche a desek, vypadnout mezi lidi, kámoše (jelikož přes týden nezevluju po barech či kavárnách). Pro mě osobně je živé hraní největší smysl toho všeho a už tohle je důvod, proč bych třeba nikdy neplýtval časem na nějaký "studiový projekt".

Uvedl bys příklad nějakého toho "studiového projektu" z našich luhů a hájů?

Nic mě z hlavy nenapadá, ale jsou i kapely, která buď nehrají, nebo hrají velmi málo. Tohle by pro mě asi nemělo žádnou cenu - potřebuju kapelu se vším všudy.

Kdy je podle tebe ideální čas vylézt se svou tvorbou ze zkušebny a prezentovat se živě? Některé kapely si nazkouší dva songy a už se hrnou na pódia, zatímco druhým extrémem jsou ty kapely, kde se dva tři roky pracuje na materiálu, ale koncerty žádné, protože to není dokonalé.

No, v podstatě sis odpověděl sám, správný poměr je asi někde uprostřed. Je neurekom (mnoho - pozn. red.) bandiček, pro které je hraní na pódiu tak vysněné, že prostě nedokáží objektivně zhodnotit, kdy je ten pravý čas, a předvádějí občas neuvěřitelné kousky. Na druhu stranu je spousta kapel, u kterých se to už nepohne nikam a které by tím pádem asi měly radši zůstat doma a věnovat se chovu včel (smích).

Vrátíme se k tobě. SF hráli s mnoha zajímavými kapelami ze zahraničí. Můžeš jich pár jmenovat? S kým byla největší sranda a naopak, s kým bylo koncertování spíše chladnější? Která kapela z těch, s kterými jste vystupovali, pro tebe byla "největší" a která je tvým zatím nesplněným snem?

Já to takhle moc neberu. To, proč si někoho vážit, se stejně projeví až za delší čas a člověk by kolikrát přišel o iluze kvůli chování některých oblíbených kapel. Jinými slovy mi nejvíce přirostly k srdci kapely, se kterými jsme toho hráli víc a mohli se tak sblížit. Za ukázkovej příklad přístupu, chování a hudební produkce považuji například německé WAR FROM A HARLOT'S MOUTH, kteří by mohli jít příkladem větším, ale bohužel i mnohem menším kapelám. Jinak vzhledem k mému věku a zkušenostem už moc neprožívám takové to fanouškovství s očekáváním podepsaného CD před šatnou (i když kolikrát je ta šatna společná), beru vše mnohem více realisticky a většinou se snažím svou přítomností nikoho moc neobtěžovat. Příjemné však například bylo, když jsem jel pár koncertů v zahraničí s X-CORE a IN FLAMES, zevlovali jsme u dodávky a sám za náma přišel IN FLAMES kytarista a podaroval nás pivama a zepár minut jsme pokecali, to bylo hodně milý, a takového přístupu si já nesmírně považuju. Největší sranda na tour byla asi s INHATRED a MY AUTUMN, vlastně i s EASE OF DISGUST byla celkem prdel. No, ale abych to nějak shrnul do pochopitelné kostky - dávám přednost osobním vztahům, a to je jedno, s jakou kapelou, její velikost pro mě není žádné měřítko.

Třeba kapela SARRAH WHERE IS MY TEA z Ruska, s kterou jsi loni na podzim také pár hodin strávil, všem svým fanouškům, kteří poskytli svou adresu, zaslala poštou kalendáře a slevu na jejich merch. Je i tohle cesta, jak se víc sblížit s fanoušky? Jak důležité je pro tebe pouto mezi tebou a fans a co pro jeho utužování v kapele děláte?

Pouto je, aspoň pro mě, nesmírně důležité. Však to naše rozmazlování fans je přece zřejmé - milióny merche, ale i mrak věcí zadara: samolepky, kalendáře, whatever. Baví mě diskutovat s fans na FB, na koncertech (pokud nejsou na sračku), fotit se s nimi atd. Bohužel mám ten pocit, že tohle už dnes nikoho moc nezajímá - lidi nic moc nekomentují, nevyjadřují se (i když mají kolikrát možnost ovlivnit spoustu věcí) atd., což je strašná škoda... Teď jsem se ještě navíc dozvěděl, že působím strašně nepřístupně. Já? Ty vole, takový lidumil? Sakra lidi, neblázněte, my přece nekoušem. Preventivně si na příští akci píchnu nějaký sedativa, abych náhodou někoho netento... (smích)

Setkal ses někdy třeba s názorem, že jsi namyšlený? Když občas sleduji diskuze na FB, nějaká ta slovní výměna se čas od času odehraje.

Poslední dobou mi přijde, že ty diskuze bývají čím dál tím vyhrocenější. Zřejmě to pramení z mé neochoty nechat si neustále srát některými lidmi za krk, a když někdo nemá soudnost, úctu či respekt, musím se ozvat. Už jsem přece jen starší pán a nehodilo by se, aby se mnou někdo vyjebával jak s pubertálním fakanem (smích). Nicméně, je dobré vždy pamatovat, že já pokaždé přicházím v míru, jen lidi toho zkrátka trochu zneužívají.

O hláškách o namyšlenosti na mou osobu jsem si užil hodně, ale většinou tyhle věci pochází buď od závistivců, chronických pomlouvačů a škodičů, ale hlavně v 99 % případů od lidí, kteří mě vůbec neznaj (nejde o mě, jde o princip pomlouvaní všeobecně). Poznat člověka stojí kolikrát půl života a lidi, co tě jednou viděli na koncertě nebo někde něco slyšeli, tě budou soudit? Ty vole, tak to snad ne... Pro všechny tyhle mamrdy, co roznášejí špínu, bych měl vzkaz, aby si vytáhli hlavu z prdele, začali přemýšlet, protože úpadek scény/společnosti je přímo úměrnej podílu zmrdů, kteří se v ní pohybují .

Když už jsme u té české metalové scény, jaký na ni máš názor? Vesměs zná každý každého, teorie šesti stupňů odloučení by šla v klidu zredukovat na pouhé dva. Ty máš rozhled ve všech sférách - mezi fanoušky, pořadateli, kapelami, ziny. Kde třeba je největší zatuchlost a kde naopak je cítit určitá progrese k lepšímu?

No možná právě proto, že znám každýho, je ta špína, respektive špinavé souvislosti, patrnější, a jelikož hraju už celkem vysokou politiku metalu, dostane se toho ke mě opravdu hodně. Pokud bych měl dělat chytrýho, asi bych se nevyhnul srovnání s dobou, kdy jsem začínal - tenkrát bylo vše tak nějak napůl cesty z plenek, lidé si hodně pomáhali, protože to ani jinak nešlo, vše bylo o hodně víc o přátelství. To mi dnes dost chybí - málokdo táhne za jeden provaz, kapely se pomlouvají, špiní, promotéři nerespektují základní pravidla pořadatelské etiky a dělají si naschvály, mladí nemají respekt, staří rezignují na vše, fans se o nic nezajímaj - vše maj prakticky zdarma a stejně 0 bodů. Tenhle brutální neutuchající a doplňující koloběh zaručuje, že to směřuje do řádné řiti, pokud nenastane zásadnější zlom.

Samá negativa, něco pozitivního bys přeci jen nenašel?

Po delší chvíli přemýšlení bych řek, že úroveň kapel jde přece jen nahoru, sem tam se najde i ukázkový promotér a výjimečně si někdo koupí hudební nosič. Jinak něco, z čeho bych měl větší radost, to asi ne.

A co by mělo být tím zásadnějším zlomem? Revoluce?

Ano, něco takového. Náš kytarák vždycky říká: "ty hele, dokud nezačnou lítat facky, tak se nic nezmění..." Neříkám, že násilí něco řeší, ale dokud nenastane opravdu nějakej převrat (třeba že by kapely držely pokupě a škodiče normálně vylučovaly ze scény), tak se v tom hnoji budem brodit asi dál...

Loni jste vydali i novou desku "Misanthropocentric". Máš informace, kolik se jí prodalo u nás a mimo republiku a jak velká část prodejů se uskuteční přímo na vašich koncertech? A jak to je s merchem?

Přesný informace nemám a vzhledem ke stále menším prodejům desek všeobecně je to stejně irelevantní fakt. Náklad ještě rozebranej není, můžem být někde u 300 kusů? Trošku nevýhoda je, že díky rozsáhlému digipaku, jehož realizace byla finančně dost náročná, si nemůžeme dovolit jít s cenou pod 250 korun a dneska si každej rozmyslí, jestli podpoří domácí kapelu "tolika" penězi. Navíc poslední deska notnou částí zasahuje především mladé publikum, které není jaksi naučeno na kupování desek, takže "Misanthropocentric" je vážně jen pro gurmány. Může nás aspoň těšit, že dva týdny po vydání byla deska ke stažení na cca padesáti blozích, což je číslo úctyhodné .

Proč jste nedali album třeba na Bandcamp? S name-your-price by to třeba pár lidí převážně ze zahraničí za pár dolarů stáhlo, plus by se tím rozšířil prodej o další oficiální distribuční kanál.

Protože jsme smluvně vázaní s Cosmopoliteage a sami nemůžeme dávat desku ke stažení nikam. Ale principielně máš pravdu, s NOOSTRAK to asi tak uděláme.

Ještě než se přesuneme k NOOSTRAK, prozraď nám, co ukrýváš v té bedně, ze které při vystoupení jen zřídkakdy sundáš nohu? Byl by tvůj výkon nějak poznamenán, kdybys neměl o co si tu nohu opřít? A jak vznikl tvůj pověstný kormorán?

Kdyby ses na koncertech nevěnoval chlastu a děvkám, tak bys věděl, že je to case na kytarovou hlavu. Používám ji proto, že spousta zvukařů má problém s tím, když si nohu občas odložíš na jejich odposlech (namísto toho, aby se starali o zvuk). Výkon by poznamenám samozřejmě nebyl, ale když máš malý pódium, na které se sotva vejde celá kapela, tak je jasné, že tam těžko budu moct pobíhat, takže noha opřená o bednu není o nic horší jako obyčejnej stoják. Kormorán je už poměrně klasický pohyb, který je znám především u amerických kapel, takže nejde o nic, co bych vymyslel po hodinách onanování před zrcadlem (smích).

Republiku tedy začínáš objíždět i se svou druhou kapelou NOOSTRAK. Je těžké tyto kapely časově ukočírovat, aby každá z nich dostala svůj zasloužený prostor? A máš vůbec čas na klasické cvičení ve zkušebně?

Ukočírovat je spíš těžké křížení koncertů SMASHED FACE a GOD DEFAMER, protože jazyková bariéra je výraznější, než jsme čekali, a někdy je zkrátka těžké domluvit se. Vzhledem k tomu, že jak pro SF, tak i pro NS bookuju koncerty výhradně jen já, nakládám s časem a jeho rozdělením tak, jak je potřeba, nebo jak to okolnosti vyžadují, a to je velká výhoda. Na zkouškách obou kapel jsem nebyl ani nepamatuju, ale vzhledem k individuální přípravě doma pro mě zkoušky nejsou tak stěžejní, vyjma komponování nového materiálu.

Debut by měl vyjít již tento měsíc. Jak jste se dostali ke Gothoom a proč zrovna oni? V Česku se žádný vhodný label nenašel?

Gothoom je jeden z mála labelů vykazující vlastní zájem a zvýšenou činnost s podmínkami, které bychom jinde sotva hledali, takže jsme soustředili síly na studio a koncerty a domluvili se na vydání s Peťkem Beťkem, což je mimochodem děsný srdcař a strašně fajn chlap, takže v mém případě to hrálo také určitou roli. Peter nám v podstatě nabídnul smlouvu, aniž by pořádně slyšel, co hrajem, zkrátka důvěřoval tomu, že já se pod něco polovičatého nepodepíšu. Věřím, že budem jednou z jeho nejaktivnějších kapel .

Popiš trochu pozadí vzniku debutu. Kdo stojí za hudbou, kdo se postaral o produkci a inženýrské práce, kde jste nahrávali... a proč opět Petr Pádivý jakožto textař?

Debut vznikl prakticky za 3/4 roku ve skladatelské dvojici Michal + Jára a hned se šlo nahrávat do havlbrodského studia Andy Sound, kde se nahrály všechny věci, vyčistily a připravily pro další činnost v anglickém Mangled Audio pod taktovkou Marka Jonese. Co se týče textů, tak jsem velkým fandou Petrova stylu, tak nebylo moc co řešit. Sice to nejsou taková nenávistná pekla jako u SF, ale temnota je to rovněž solidní!

Jen tak na okraj, jsi si vědom toho, že váš BZ profil je zoufale neaktuální?

A jsi si vědom toho, že na BZ chcípl pes?

Samozřejmě, ale proč to pak dělat polovičatě?

Na to se zeptej Majkláča (smích).

Je to v plánu. Jsi znám i jako člen týmu Obscure Promotion, který stojí mimo Brutal Assaultu i za množstvím koncertů u nás i na Slovensku. Jak dlouho pro Shindyho pracuješ, jak ses k této práci dostal a co je její náplní? Objevil se u tebe za tu dobu nějaký služební postup?

Pracuju pro Shindyho přesně 3 roky a jako častokrát, i zde tomu chtěla náhoda. Správný čas, správné místo, slovo dalo slovo a už to bylo. Mou náplní je vše, co je potřeba, ale primárně se starám o online chod stránek, profilů, update, komunikaci s fans a zahraničními medii. Přímo na festu pak řeším akreditace a merch stan. Kariérní postup není a asi ani nebude, protože v podstatě není kam, a dá se říct, že mi to takhle vyhovuje. Jsem spokojenej a šťastnej, že jsem součástí něčeho tak velkýho!

Samotný festival je zřejmě plnohodnotným úvazkem na celý rok. Máš ty osobně nějaké slovo při určování dramaturgie festivalu, nebo jsou tato rozhodnutí na jiných lidech? A vyspíš se během festivalu vůbec?

V konečném důsledku asi nemám, i když se mnou sem tam něco proberou, většinou v souvislosti s moderní scénou a dopadem na publikum, ale poslední slovo má vždy Tomáš. Druhá část otázky je zřejmě nějaká provokace, ne?

Kdepak, jak tě taková záludnost mohla vůbec napadnout! Prozraď nám, snaží se Shindy stále rok co rok o jeho vysněné SLAYER?

Ano, stále kvoká...

Když se zaměříme na hudební průmysl v dnešní době, jak to vidíš ty? Vydavatelské velkolabely stále pláčou, jak je stahování připravuje o zisky, ale dle všeho průmysl neustále roste a vzhledem k přesycenosti trhu jsou (prý) i celkové prodeje vyšší, než tomu bylo v minulosti.

To by bylo asi potřeba kouknout do nějakých prokazatelných statistik a od toho se odpíchnout. Je jasné, že prodeje klesají jednak kvůli dostupnosti všeho, druhak kvůli návyku mladé generace za nic neplatit. Podle mě je cesta ve vytváření pekelných speciálních edicí, které tě donutí si je pořídit, obrovský návrat zaznamenal i vinyl a jeho barevné variace, gatefold provedení a reliéfní tisky jdou na dračku. I když i tohle je spíše pro srdcaře a sběratele. Zřejmě už je asi čas posunout se, když nejdou CD, zaměřme se na tour a merch. Ten trh si své cestičky vždycky najde a myslím, že je logické, že přežijí jen ti nejsilnější nebo alespoň nejflexibilnější.

Co ty a vinyly, jsi majitel gramofonu?

Jsem čerstvým majitelem přepychového hifi a gramec mám pochopitelně roky, stejně jako sbírku desek. Naposled jsem si pořídil desky od JENIFEREVER, PERIPHERY, MASTODON, GRINDLINK a netrpělivě čekám na diskografii ANATHEMY.

Je o tobě známo, že kapely podporuješ ve velkém jak koupí originálních nosičů, tak nákupem merchandise, z kterého bys mohl udělat i menší výstavu v okresní galerii. Kolik originálních nahrávek a triček doma přibližně skladuješ? A máš nějakou představu, kolik peněz jsi do toho narval?

Tuhle jsem si dělal srandu, že kdyby nás šel někdo vybrat, tak by tam nechal všechnu tu elektroniku a bral všechny ty trika. Triček mám cca 400? Počítat se mi to teda nechce. CD tisíce, alb v mp3 dnes už asi kolem 30.000. Peněz? Ty vole, to ani nemůžu napsat, kdyby to náhodou četla máti (smích).

Které tričko a originální nosič sis pořídil za vlastní peníze jako první?

Tričko to bylo tuším CANNIBAL CORPSE - "Butchered At Birth", CD nevím - hodně jsem tenkrát jel v kazetách.

Vlastníš i nějaké raritky? Něco, o čem víš, že to jen tak někdo nemá? A jaký kousek z tvé sbírky má pro tebe nejvyšší hodnotu - finanční a/nebo duševní?

Tohle vždy hodně těžké říct. Jak si moc nepotrpím na ty idoly, tak nějak neřeším raritky nebo původní vydání atd. Co chci mít orig, tak si zkrátka pořídím a neřeším... Možná by ses divil, kolik údivu způsobí jen to, že v dnešní době má člověk něco orig, ať už jde o muziku nebo filmy...

Takže k ničemu ze sbírky nemáš větší citový vztah?

Ke spoustě věcí, ale těžko bych ho obhajoval, když nejde o žádné raritní pressy.

V současné době je poptávka po digitálních formátech hudby stoupající, jen velké labely na tuto vlnu takřka vůbec nereagují. Přitom mnoho lidí dnes preferuje kvůli svému pohodlí jednoduché stažení desky z internetu a nezanedbatelná většina je za to i ochotna platit. Nové služby jako Bandcamp považuji za budoucnost hudebního průmyslu, interpretovi jde 85 - 90% zisků, což je dle mého pro kapelu přínosnější. Je dle tebe potřeba hudební průmysl nějak přetransformovat, aby reflektoval pokrok techniky, rozvoj internetu i poptávku zákazníků? Je tu sice iTunes, služby fungující na systému předplatného, ale nahrávací giganti stále jen brečí a jsou v této oblasti až neuvěřitelně statičtí.

Já bych to viděl z naprosto jiného úhlu pohledu a tak trochu napůl obojího... Osobně bych přál labelům, aby ten boj nevzdávaly a stále dělaly lisovaná média jako doposud, na druhou stranu je pak potřeba zohlednit fakt, že prodeje budou zřejmě i nadále klesat. Jinými slovy, pokud se nepřizpůsobíš trhu, tak na to dojedeš, ale za sebe říkám, že bych byl rád, aby zůstalo co nejvíc z toho, jak to znám teď.

Když z těch 24 hodin, co má den, odečteme tvé působení v kapelách SF a NOOSTRAK, práci pro Obscure v kanclu a objíždění koncertů, zbývá ti čas i na něco dalšího? Jsi velkým filmovým fanouškem, kde na sledování filmů a seriálů ještě bereš čas?

S těmi filmy to vůbec není tak horké, jak se zdá. Většinou filmy hanebně kouskuji na několik večerů, protože nejsem kvůli práci a povinnostem schopen udržet koncentraci nebo zkrátka není dost času (už takhle spánek ojebávám až běda). Seriály si pouštím výhradně k jídlu, nedovedu si představit, že bych se vyvalil na posteli a mrhal časem s několika díly seriálu za sebou. Na nic dalšího moc nezbývá čas, chtěl bych jezdit na kole, zajít mezi lidi... knížku jsem nečet roky... Takže jak vidíš, život muzikanta není jen ta zajímavá půlhodinka na pódiu, je to v podstatě proteklý život mezi prsty, neustálé odříkání a zatnuté zuby, abys na tom pódiu vůbec mohl stát a mělo to nějakou úroveň.

Proto o každé neobvyklé činnosti , jako je třeba projížďka na kole, tak rád a pyšně informuješ na FB?

No vzhledem k tomu, že krom koncertů se mezi lidi vůbec nedostanu, tak je tohle má jediná komunikace se světem, takže tohle je určitým způsobem udržování mého společenského života alive. Ale tak to víš, že krom vážných věcí, jako je doporučování desek, vás občas budu muset pobavit statusem z výletu či fotkou lahodící oku nejednoho lačného fanouška .

Takže jsi hudbě obětoval svůj společenský život? Není ti občas smutno na duši?

Dá se říct. Ale nestěžuju si, byla to má volba. Smutno mi není, jsem od přírody samotář, ale celkem by mě zajímalo, jak by se můj život vyvíjel, kdyby mi cestu nezkřížila hudba.

Ještě se vrátím k těm filmům. Preferuješ spíše evropskou nebo hollywoodskou tvorbu? Který film jsi viděl asi nejvíckrát a kteří tvůrci jsou pro tebe srdcovou záležitostí? A kdy naposledy jsi byl v kině a na čem?

Nijak to nerozlišuju, film mě musí zaujmout, strhnout. Je to podobné jako s hudbou. Nejraději mám ubulená dramata, jako malej jsem zas sjížděl horory do zblbnutí. Srdcovkou je rozhodne The Thing, Green Mile, The Fountain, Butterfly Effect, Vanilla Sky, Beautiful Mind, K-Pax, Pulp Fiction, The Blairwitch Project... mám toho mraky na originálech. Teď jsem byl na Prcičkách a řval jsem smíchy, fakt doporučuju!

Který český/slovenský festival mimo BA je ti nejsympatičtější? Dostaneš se v průběhu roku jako návštěvník i na nějaký další, nebo je to mimo tvé možnosti? Lze u některého z nich mluvit o vážné konkurenci pro Brutal?

Nelze, protože Brutal mi zabírá čas po celý rok, to prostě za žádných podmínek nebude mít nikdy konkurenci. Na festivaly se dostanu leda tam, kde hrajem... Na ostatní jsem buď busy nebo to pro mě není zajímavý, případně oboje. Letos mě svým složením zaujal COLOURS OF OSTRAVA v čele s BJÖRK, takže asi vyrazíme.

Řekni nám něco o Emoceans Booking, Merch Factory a Metal Events na FB. Jaká je tvá role v těchto projektech, jaká je jejich myšlenka a jaké dlouhodobější cíle jsou pro jednotlivé projekty vytyčeny?

Emoceans je obyčejné zaštítění mých pořadatelských aktivit, které po fiasku s agentem EXIT TEN věším na hřebík. Merch Factory zase sdružuje naše služby kapelám, protože Shindy Productions byl spíše label a distro, tak jsme to chtěli nějak oddělit. No a Metal Events byl bláhový nápad, jak sdružovat všechny metalové koncerty na FB pod jednu stránku, ale jak už jsem psal dříve, lidi maj v piči, tak ještě aby hledali, kam o víkendu zajdou za kulturou.

Není to třeba i tím, že ve větších městech nabídka koncertů znatelně převyšuje poptávku? Pro návštěvníka to pak může být problém jak z hlediska financí, tak z pohledu časového.

Je to dost možné, ale už jsem se pokoušel tenhle věčnej problém analyzovat tolikrát, že mi připadá, že už to postrádá smysl nějak řešit. Ono metalový publikum je vůbec to nejnevděčnější - podívej se na punkáče nebo hopery, to je úplně jiná liga a to si můžeme myslet o jejich muzice, organizaci či módě cokoli - nám metlám dávají těžce na prdel!

Na konec si můžeš zahrát na kazatele a vzkázat komukoli cokoli.

Jdi do prdele, Sašo! (smích)

Diskuze

Cekem příspěvků: 1

Hoyas20.04.12 | 16:28:02

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube