Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Rozhovory

EXPECT ANYTHING

EXPECT ANYTHING

Pozornost magazínu ABYSS je tentokrát zaměřena na francouzskou metalcore kapelu EXPECT ANYTHING. Přesto, že čeští fanoušci EXPECT ANYTHING pravděpodobně zatím poznávají, v ostatních zemích vůbec nejsou neznámou kapelou. Festivalová pódia sdíleli s kapelami jako MNEMIC, SYBREED, GLAMOUR OF THE KILL, FEI COMODO, ADELAIDE a dalšími. Kapela nás zaujala nejen tím, že se stala po prvním vystoupení v ČR poměrně rychle atraktivní, ale také proto, že letos do ČR zavítala již podruhé. Rozhovor s basákem Jeanem – Charlesem Lavalem proběhl před konáním koncertu SMASH HIT COMBO.

Čeští fanoušci vás mohou znát především díky festivalu Fajtfest, kde jste hráli minulý rok jako jeden ze zahraničních headlinerů. Bylo to poprvé, kdy jste navštívili Českou Republiku? Užili jste si festival?

Ano, byli jsme zde poprvé. A tato zkušenost byla úžasná! Také jsme navštívili Prahu a Tom, Alex a Nico se tam nechali tetovat. Tom a Nico mají dokonce vytetováno jméno Praha.

Všimli jsme si, že spolupracujete s jinými kapelami na jejich videích apod. Je ve Francii běžné, že kapely spolupracují, nebo je mezi nimi rivalita?

Ve Francii není běžné, aby spolu kapely spolupracovaly. Zkoušíme spolupracovat s kapelami z našeho města. Sdílíme naše studio s dalšími dvěma kapelami FLÉO a ASHES WILL a víc než to, Tom také zpívá ve FLÉO a bubeník z ASHES WILL bude s námi hrát, zatímco bude Nico pracovat v Paříži. Hodně muzikantů ve Francii jsou skvělí a pohodoví lidé.

Nedávno jste zveřejnili trailer k novému videu, můžeš nám prozradit něco více o připravovaném klipu?

Tento projekt jsme měli v hlavě už dobré dva roky. Režisér je náš dobrý přítel a je opravdu talentovaný, pracoval například na scénách Sherlock Holmes 2, které se točily ve Francii. Produkce probíhá díky lidem, kteří založili web Ulule.com. Někteří z nich jsou členové našich rodin, přátelé, ostatní jsou fanoušci. The RedScreen Films team dokázal něco šíleného, pracoval 5 dní s více jak 20 dobrovolníky a dalšími 60 lidmi přes 16 hodin denně. Je to spíš krátký film než video, má opravdový příběh. Zfilmovali jsme song "Regardless of Destination" (song vznikl ve spolupráci s Guillaumem Bideau, MNEMIC - pozn. red.). Hlavním motivem je, že ženy přebírají kontrolu nad světem.

Na sociální síti a vašem českém Bandzone profilu se šíří zpráva, že pracujete na novém albu. Co můžeme od nového alba očekávat?

Stále pracujeme na nových skladbách, zatím to ale na nové album nevypadá. Práce na albu není tak jednoduchá, jak se zdá, musíme ještě udělat spoustu administrativy. Ještě před vydáním alba chceme songy hrát živě, také musíme najít producenta, label, bookera.

Odpovědí jsi mi vyfoukl trochu vítr z plachet, chtěla jsem se zeptat na rozdílnost nového alba a posun ve vaší tvorbě, můžeš nám aspoň prozradit, zda nové songy následují linii alba "Seven Scars" nebo se odlišují?

Nové skladby jsou agresivnější v porovnání s předchozím albem. Je do díky vlivu Toma (nový zpěvák). Rádi bychom něco více groovy a zpěvného, možná trochu jako nový song HASTE THE DAY, protože Tom umí i zpívat, nejen řvát, čehož chceme více využít.

Již jste s kapelou navštívili hodně zemí, je pravdivé přísloví "všude dobře, doma nejlíp"?

Milujeme naše město i zemi, ale cestování je pro nás něco jako prázdniny. U nás hodně pracujeme (bankéř, web-designer, inženýr…), takže koncerty jsou pro nás možností navštívit novou zemi a potkat úžasné lidi.

Vzhledem k tomu, že tento rozhovor čtou i ženy, některé z nich jsou i vaše fanynky a vy nepatříte do kategorie "metalista s mastnými vlasy bez vkusu", nemůžeme se nezeptat. Jsou vaše přítelkyně žárlivé, když vyrazíte na tour?

Je to tak, když vybíráme členy do EA, řídíme se především fotkami, jsme kapela hezounků. (smích) Teď vážně, není to pro nás důležité. Naše přítelkyně jsou ale vždycky žárlivé, když opouštíme Francii a jedeme do České Republiky nebo jiné země, protože si myslí, že muzikanti jsou nevěrní. Což není vždy pravda!

Kdo je tedy z kapely nejvíce šarmantní?

Bez debat, jsem to já. Hezká tvářička, dobré tělo, peněženka plná peněz, dobrá práce (Notebooky HP). Jsem miláček! Promiňte dámy, ale mám přítelkyni, jsem zamilován, zkuste to na někoho jiného z kapely, jsou sice méně šarmantní, já vím… (smích).

Byli jste znova pozváni, aby jste zahráli pro Českou Republiku. Chystáte se v březnu do Brna, kde zahrajete se svými bratry SMASH HIT COMBO a silnou podporou v podobě českých a slovenských kapel. Co očekáváte od tohoto koncertu? Máte nějaké překvapení pro návštěvníky Favál Music Festu?

Chceme předvést stejný hell jako na Fajtfestu, očekáváme skvělou party, hodně hezkých dívek, alkoholu, drog, kondomů atd! (smích). Představíme nový song "Latitude Zero", který bude mít živě svou premiéru.

Uvidíme se v klubu, děkujeme za přízeň, EXPECT ANYTHING

Děkujeme za rozhovor

Markéta Labajová

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Nezávislý | 18.04.12

Související články

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube