Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Rozhovory

ANTIGOD

ANTIGOD

"Mladá krev" z Havířova a okolí, přesto nejsou žádní začátečníci, ale v sestavě se sešli ostřílení muzikanti. A i když na svém kontě zatím nemají žádnou nahrávku, určitě by fandové thrash/death metalu měli jejich jméno začít registrovat - ANTIGOD. Za kapelu odpovídali Hadgi (baskytara), Ferenc (bicí) a Pedy (kytara).

Zdarec, takže klasický začátek - historie kapely, členové... však to znáte...

Pedy: Myšlenky na tenhle bordelbend vznikly na festivalu Brutal Assault 2010 v hlavách Hadgiho, Ference a Bzzuka (kytara ex-HYPNOTIC SCENERY - pozn. red.). Nesmíme samozřejmě opomenout hlavní součást vzniku těchto myšlenek, kterou je bezesporu rezavý mok...:-). A možná právě skrze tento mok se situace opakovala i v roce 2011 na stejném festivalu, kde opět výše jmenovaní zkušení muzikanti probírali vznik nekřesťanského spolku a opět za podpory nehrajícího člena kapely - rezavého moku. Tento rok byl ovšem předzvěstí brzkého vzniku ANTIGOD, protože pár dní po návratu z festivalu se znenadání objevil Pedy v totožné krčmě, ve které zrovna Ferenc a Bzzuk srovnávali chutě místního piva s pivem festivalovým. Slovo dalo slovo a po společném spánku na stole byla ruka v rukávě. No a poté už se posílaly nápady, aby bylo na první zkoušce v listopadu 2011 co hrát.

Ferenc: Klasiku tu já mám rád! Historie přijde... Členové: Hadgi Veliký, Ferenc Sličný, novic Pedy guitarMaster a doufáme guitar Pan Bzzuk... Zpěv to má někdo nahoře/dole v rukách...

Hadgi: Na historii teprve makáme:-). Plány jsou vytýčeny: zkouška, druhá zkouška, třetí zkouška, čtvrtá zkouška, první koncert, druhý koncert, první velký festival, natáčení EP, vydání EP, koncerty, koncerty, koncerty. Podpis smlouvy s vydavatelskou firmou, vydání debutního alba, rozhovory-propagace, mini tour, koncerty, koncerty, koncerty, druhé album, první velké tour, druhé velké tour, videoklip, v průběhu evropského tour oženit Pedyho, třetí album, americké tour, čtvrté album... a tak dále a tak dále, pokud nás nepovolá syn "nejhlubšího" přikládat pod pekelné kotle...:-).

V průběhu tohoto rozhovoru, než se dopsal, přepsal a vyšel, byly řady ANTIGOD rozšířeny o zpěváka Štěpána (ILL CROW, LUMBERJACK) a kytaristu Mr.Froga alias Žabáka (EUTHANASIA, NAIVEART). Že by tři kejtry? To jen čas ukáže...:-)

Proč jste se vůbec rozhodli ukončit DISFIGURED CORPSE (pravdu!!!) a je to definitivní nebo je nějaká šance, že se zase dáte dohromady?

Pedy (zlý): Co se staráš???!!!
Pedy (hodný): Na tuhle otázku odpoví Hadgiho právník...

Ferenc: Hmm... jednou přišel za mnou Hadgi, že prý už nevěří v Boha. Já na to, probůh, co to říkáš? On, že je to pravda! Nakazil mě a ostatní v DC, tedy krom Vladise, to je totální bohověrec, jsme konvertovali k Satanovi... No a začíná pohádka o zlém Hadgesovi a jeho kumpánech. Tedy alespoň pro blbce, co pořád a vytrvale Hadgesovi vnucují myšlenku, že za to může! Prdlajs, může za to bůh... hahahaha. Nikdy neříkej jo! Uvidíme, prý tomu Vladis věří, já říkám, jediný bohověrec... hahahahaha.

Hadgi: Mrtvoly se dostaly do bodu MRAZU! Již delší dobu bylo cítit, že to neklape a že něco přijde. Moc tomu napomohl fakt, že se v DC střídají kytaráci jako ponožky. To tě ubíjí, pořád dokola to samé. No a hlavně jsme oba s Ferencem cítili, že potřebujeme změnu stylu. Změnit styl DC by byla hotová sebevražda a podraz na fanoušky. Což jsme opravdu nechtěli. Je pravdou, že s uzavřením další kapitoly DC jsem přišel já a taky si to na koncertech od fans řádně vždy vyslechnu a jsem lynčován:-), ale na "přestávce" jsme se shodli všichni mrtvolní členové. Je ten pravý čas si odpočinout a nedohnat to do takového extrému, abychom se rozhádali a házeli jeden na druhého špínu, na to jsme už staří cypi, a radši se jako kamarádi u lahodného moku sejdeme a jednoho krásného dne si řekneme, pojďme udělat další album "znetvořených mrtvol". Takže šance na návrat tady určitě je, ale kdy? To jest v rukou samotného rohatého...

Jen tak mimochodem, ještě z dob DISFIGURED CORPSE máte od roku 2000 dva nevydané songy, které měly tehdy vyjít jako split 7"EP (uvažovalo se o HIBAKUSHA), ale nikdy k tomu nedošlo. Šlo o smluvně zavázaný materiál s Epidemie records, což mi přijde divné... Martin Čech k tomu nikdy nesvolil, abyste to použili? Nebo jak to je? Není žádná cesta, dohoda?

Hadgi: Ano, máš pravdu, z dob natáčení "Mega Ultra Intergalactic Core 2000" jsou dva songy a jsou hermeticky uzavřené v sejfu u Marťase. Původně jsme to zamýšleli jako bonus songy na vinyl, který nám vydal Petr Halgaš, ale nějako z toho sešlo. No, Obscene Extreme se blíží, bude zase čas si s epidemickým Maťasem pokecat a snad se nám je někdy podaří vydat. Možná k 20letům "Mega Ultra" vyjde reedice a bude to příjemná sběratelská rarita. Vždyť je to cobydup, 8 let uběhne jako voda:-). Abych ti pravdu řek, tak už si ani nepamatuji názvy těch 2 flákot.

Na vašem Bandzone máte jenom nějaké ukázky hudby. Takže kdy bude třeba nějaký demáč, promo? Kdy a kam půjdete do studia? Kolik už máte hotové muziky?

Pedy: Rozpracovaných máme zatím 8 skladeb a samozřejmě přibudou další. Promo bude určitě brzy, protože nahrávky, které jsme zveřejnili, jsou pouze informativní a je třeba lidem ukázat, o čem to skutečně bude. Co se týče studia, bylo by předčasné o tomhle mluvit, protože skrze zkušenosti z minulých let se často tyhle věci postupem času mění a často bývá výsledná skutečnost jiná, než bylo předtím řečeno.

Hadgi: Matroš už je hotový na celou desku, ale je třeba se uvést na scénu, že! Takže v plánu, jak jsem již psal, je EP (4 fláky + překvápko). Je to vše, jak jinak, otázka financí. Plány jsou velké, ale je třeba se držet při zemi, možná se najde nějaký sponzor... rádi ho uvítáme:-). Takže jestli to čte nějaký potenciální sponzor, neboj se a věř ANTIGOD a jdi do toho...:-). U pivečka jsme už nad studii uvažovali, ale na které volba padne, je ještě předčasné hovořit. Třeba nás nikde nebudou chtít, budou se bát, že když ANTIGOD překročí jejich práh, že jim studio lehne popelem:-). Berte tedy nahrávku na BZ profilu opravdu jako pracovní, něco jsme tam museli umístit.

Ferenc: Takže, nahrávka komplet kapely bude, až budou peníze. To zná každá kapela, pracujeme na tom. Kam a kdy do studia, to je stejná odpověď. Hudby máme už dost, do first gigu to bude v poho.

A co texty? Prý je bude psát samotný Chymus. Plně mu v tomhle důvěřujete? O jakých tématech v nich půjde?

Pedy: Texty jsou samozřejmě romantické - o lásce, jídle, nakupování a taky sem tam o hovnech tohohle světa. Kdo je Chymus? Plně mu v tomhle důvěřuju...

Ferenc: Pravda! Totální pravda, Chymus je tak šíleně plodný člověk a kamarád, že to nešlo nevyužít. To, co zatím napsal, je pecka! Dle názvu kapely lze soudit, záleží podle koho, že budou ne o bubácích, co straší jiné bubáky, ale o společnosti, jako o obrazu člověka, co může udělat člověkovi nebo lidem. Rodině, skupině, národu, etniku, světu.

Hadgi: Kurva, ty máš informace... Jestli ty nejsi nějaký novinářský floutek! Chymi je prostě jednička ve svém oboru, a proto nejsme jediní, kdo využívají jeho talentu. Při zrodu ANTIGOD jsme měli jasno, kdo bude osloven a vložíme v něj důvěru. S příchodem vokalisty Štěpána, který také píše texty, získáme širší záběr témat, což je velké plus pro kapelu. Nechte se překvapit, bude co číst bando.

Vypsali jste konkurz na zpěváka. To se na to nikdo z vás necítí? Nebylo by to lepší třeba jen ve třech?

Ferenc: Nenenene... nás bude minimálně 4 plus zpěv. Kluci se cítí, ale my cítíme, že lídr je sólo zpěv. Proto ten konkurz. Jen přijďte a jeden/jedna budete u nás békat!

Hadgi: Kurnik, šuplik, Bury, jsme snad nějaká TUBLATANKA? Bylo opravdu těžké někoho zkušeného na post hlavního frontmana obsadit. Zkoušeli jsme hodně adeptů a původní myšlenka byla ženský vokál, ale sehnat tady dobrého zpěváka, je nadlidský výkon, natož zpěvačku... Štěpán se nám ozval sám, že by to zkusil a hned po první zkoušce jsme si padli do noty, zkušenosti má s ILL CROW a hlavně má ve všem jasno. No a já s Pedym si budeme jen tak přiřvávat backing vokálky a soustředit se více na hru a pařbu na pódiu.

Pedy: Já bych se i cítil, ale můj hlas mě násilím přesvědčil, že se necítím, takže cítím, že to necítím, a proto se necítím.

Hudbě se věnujete spoustu let. Co vás u muziky pořád drží, že rozjíždíte novou kapelu? Měli jste někdy myšlenky, že byste se na to všechno vysrali?

Ferenc: To si piš, že takové myšlenky na kteréhokoliv muzikanta přijdou! Já a Hadges to děláme opravdu dlouho, tak za nás oba můžu říct, že je to životní koníček, impuls, výzva, motor, smysl života, tedy krom našich rodin.

Pedy: Mě u muziky pořád drží muzika, protože muzika bez muziky není muzika. Chuť se vysrat na hudbu celkově zatím nemám, ale párkrát jsem měl chuť se vysrat na kapely, na které jsem se vysral.

Hadgi: Jo, jo, myšlenka vysrat se na to, už tu byla, a ne jednou za ta léta. Jenomže když to děláš tak dlouho, není cesty zpět:-). Muzikant, který se na to vysere a tvrdí, že mu to nechybí, lže sám sobě, nebo to nedělal upřímně a nedal do toho to muzikantské srdíčko. Vím, že kdyby mi utrhlo obě ruce, tak bych do muziky stále dělal, protože muzika není jen o hraní, je to životní styl. A přesto, že nyní máme rodiny, manželky, tak jim stále musíme "zahýbat":-). Kapela, to je další rodina a nástroj... milenka. Jsme moc a moc rádi, že nám to naše rodiny a manželky tolerují a ba i nás v tom podporují a za to vše jim patří velké díky.

Jak jste na tom s koncerty. Jsou nějaké nabídky? Je to jednodušší, když jste známé ksichty na scéně, než kdybyste byli začínající mlaďoši?

Pedy: My jsme mlaďoši! Nějaké koncerty se rýsují, takže pokud nás lidi neodepíšou dříve, než nás uslyší, možná si nás i poslechnou...:-)

Hadgi: To je naše velké plus, oproti mladé neznámé kapelce. Protože za ta léta, co se pohybujeme na UG scéně, máme mnoho kontaktů a víme, co a jak funguje. Už při první zkoušce v listopadu 2011 jsem klukům hlásil, že se v létě hraje tam a tam, a to i přesto, že v rukách nemáme žádnou ukázkovou nahrávku. Je to o důvěře, kterou v nás pořadatelé vložili. V květnu si projdeme křtem ohněm pekelným na Grabofestu vol. 3, dále nás v červnu čeká první open air fest Metal Gate Czech Death Fest v Červeném Kostelci, po boku takových kapel, jako jsou SUFFOCATION a DARK TRANQUILLITY. No a o měsíc později si zahrajeme na výborném Immortal Shadows festu pod Beskydami v Kozlovicích, kde je headlinerem legenda MASTER, v čele s otcem death metalu Paulem Speckmannem. V listopadu tohoto roku je již naplánováno mini tour s kapelama TORTHARRY, POPPY SEED GRINDER a DEATHSTAR. Takže je toho celkem dost, srdečně zveme fans na náš set a ať si to s námi pořádně užijí!

Ferenc: Koncerty jsou. Samo, že ne tolik, ale to přijde! Tomu věříme! Určitě jsme na tom lépe než nová, neznáma kapela s neznámýma! Hadgi je Satan, ten každého zná, vím, s kým hraju!

Taky máte každoročně prsty v pořádání Grabofestu. Takže přibližte lidem neznalým věci, o co jde.

Ferenc: Takže to už Hadgi...

Hadgi: Tento festival jsem měl v hlavě již delší dobu. Organizovat jsem ho začal s partou z Orlové "Grabo Team" až v roce 2009, kdy proběhl v Dětmarovicích v Dělničáku nultý ročník. Tento festival je věnovaný našemu kamarádovi Petru "GRABO" Grabovskému, který tragicky zahynul v roce 2004. A právě u pátého smutného výročí jsem si řekl, že by bylo fajn se každý rok sejít s přáteli u dobré hudby a dobrého jídla (guláš Armageddon a fajna klobása) a zavzpomínat na panáčka... Vždy jsem s ním slavil narozeniny ve velkém stylu 100-130 lidí, tak v tom pokračuji:-). Myslím, že za těch pár let si GF udělal své jméno v našem regionu rázovitém a vždy bude mít co nabídnout. Letošní ročník vypukne 19. května. Opět v areálu MP Hard-Cafe. Krom ANTIGOD jsou na vás přichystané kapelky PROFANATION z Německa, slovenští EDITOR, R.E.T. z Gorolie, HIBAKUSHA, ČERVENÁ ŽABA, AWRIZIS a hlavní hřeb večera je ostrafská mlátička, andělští MALIGNANT TUMOUR. Jste srdečně zváni! Jukněte na web www.grabofest.cz.

Pedy: Nemám rád šmouly!

Kurva, to už je tolik let? Jako by to bylo včera, co jsme s Grabem pili rum, byl jsem na vašich společných narozeninách, viděl ho u nás v hospodě:-( ten večer, atd. ...MOTÖRHEAD forever!

Hadgi: Jo, jo, Bury, letí to šíleně. Škoda panáčka, moc nám tato orlovská persona chybí...:-(. Co se dá dělat, život jde dál. Opět se potvrzuje pravidlo: "dobří lidé odcházejí a ty kurvy se tady drží zuby nehty!" Vždy, jak slyším zaburácet MOTÖRHEAD, tak si na toho chlapa vzpomenu, měl tuto kapelku moc rád... A oslava našich narozenin? To byla vždy nekonečná jízda ve velkém stylu, však přesvědčil ses sám na vlastní "játra".

Co vaše další hudební aktivity nebo další kapely/projekty?

Hadgi: Takže v současné době jsem deaktivní v DC, ale zato aktivně hyperaktivní v ANTIGOD a dále ve spolku přátel slyšící na jméno FELISHA. K tomu patří samozřejmě pořádání koncertů a festivalu. Také mám prsty namočené v české distribuční firmě MAD LION.CZ, která je filiálkou Polského vydavatelství MAD LION RECORDS. Toť mé aktivity.

Pedy: Někde hraju, něco hraju, nějak hraju...

Ferenc: No, já nevim! Hraju doma na nervy, v robotě na nervy, a potom v PERIFERIC na bubny. Jsme nemetalová kapela, co hraje hlavně s metalovýma kapelama, máme hvězdné tendence s vražedným přístupem, s profi zápalem a chuť hrát, leč není kde, bo nemetalové kapely jsou chuji, co si neumí pomoct navzájem a proto nehrajou jak kapely metalové. Jinač mě i kluky to baví a děláme si hraním radosti až na bones. Konec.

Hadgi: Jo, a věnujeme se ještě jednomu společnému koníčku/aktivitě/projektu pod názvem RADEGAST. Pozorrrrr... ale není to ta naše první HC kapela v ČR z Havířova!:-)

Tak jo, to by mohlo být stručně pro představení ANTIGOD vše. Ať se daří!

Hadgi: Díky moc, Bury, za rozhovor, zdravíme čtenáře Abyssu a těšte se na pořádný thrash/death metal v podání naší eskadry neznabohů! Věřte sami sobě, to je důležité! HELLELUYAH...

Odkazy:
www.antigod.cz
www.bandzone.cz/antigod

Diskuze

Cekem příspěvků: 2

.bodin7625.05.12 | 10:50:47
CheeersTormentor25.05.12 | 10:39:24

Související články

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube