Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Rozhovory

VENEFICA - Je důležité být vidět a slyšet... a to zcela zdarma

VENEFICA - Je důležité být vidět a slyšet... a to zcela zdarma

VENEFICA se na české hudební scéně pohybuje již pět let, za tuto dobu zrealizovala mnohé z toho, o čem se českým kapelám doposud jen zdá. Vydala dvě alba, "Reflections of Reality" (2008) a "Drowning Soul Syndrome" (2012), dostala se do povědomí české rockové a metalové veřejnosti skrze tour s kapelou ARAKAIN, a nebo sdílela stejné pódium s hvězdami jako Acey Slade (JOAN JETT AND THE BLACKHEARTS, DOPE, MURDERDOLLS aj.). Ani soutěže jí nejsou cizí, vítězství v talentové soutěži Radegast Líheň 2009, umístění v první trojce České rockové ligy, domácím finále Wacken Metal Battle nebo Metalgate Massacre, to jen potvrzuje.

Za svou několikaletou existenci se VENEFICA dostala do povědomí široké veřejnosti, a ani dosavadní úspěchy nejsou zanedbatelné. Často se setkáváme s názory, že kapela může být talentovaná, jak chce, ale v dnešní době přesycenosti metalcorovými kapelami, nemá šanci uspět. Souhlasíte s tímto tvrzením? Co mělo podle vás zásadní vliv na váš věhlas?

Jarda: V dnešní době je to s prosazením se celkem těžké, kapel je opravdu hodně a bohužel pro nás jsou fakt dobrý. Asi bych to nenazýval věhlasem, ale to povědomí hodně podpořil náš první a zatím poslední videoklip ke skladbě "Drowning Soul Syndrome", potom taky turné s ARAKAINEM a letní festivaly.

Marek: Souhlasím s Jardou, ale možná bych ještě dodal, že se o nás lidi zajímají asi proto, že děláme hudbu trochu odlišnou od ostatních českých kapel.

Co bylo hlavním motivem zahájit spolupráci s mediální skupinou Athrema? Ta se netají špičkovým mediálním servisem. Jak hodnotíte spolupráci s touto mediální skupinou?

Jarda: Hlavním motorem bylo to, že o nás v poslední době nebylo v médiích moc slyšet a chtěli jsme to napravit. Athrema odvádí svou práci na 150%. Vážíme si spolehlivosti a efektivnosti, za což patří Petrovi Machovcovi a jeho týmu velký dík!!!

Saša: Ano, Athrema je skvělá. Moc si těchto lidiček vážíme!!! Děkujeme.

V minulých letech jste se zúčastnili několika hudebních soutěží, kde jste se umístili na prvních příčkách. Je těžké v soutěžích uspět? Ovlivnily tyto soutěže významněji vaši kariéru?

Jarda: Ono hodně záleží na tom, jak je soutěž koncipovaná. Jestli hlasuje porota nebo lidi z publika. Tím pádem, jestli vyhraje zajímavější kapela anebo ta, která má chytlavější songy. Ale vítězství v soutěži nikoho nespasí, je to jen příležitost získat pár koncertů, na kterých se dají sehnat kontakty a případně i ti sponzoři. Dál už se musí kapela snažit sama.

Pokud byste měli zrekapitulovat své úspěchy a vybrat jediný, který z nich vás nejvíce ovlivnil?

Marek: Myslím, že největší úspěch, a ten se tedy netýká vůbec soutěží ani ničeho podobného, byl příchod našeho nejnovějšího člena, kytaristy Saši Zárivného. Ten vnesl do kapely klid, pohodu a velikou radost z hraní. Tímto jsme dokázali vytvořit myslím jedinečnou partu lidí a to je alespoň pro mě ten největší úspěch.

Saša: Kluci jsou výborní!!! Je mi ctí, že mohu být s nimi. Děkuju.

Radim: Naprosto souhlasím s Markem. V kapele je velká pohoda, jsme jako rodina!

Na pódiu jste stáli i s takovými osobnostmi jako je Acey Slade. Pro mnohé čtenáře je tato situace nepředstavitelná, jak jste se cítili? Mívají slavní lidé nosánky nahoru?

Jarda: Asi tomu nebudeš věřit, ale zatím platilo: čím větší hvězda, tím víc v pohodě člověk. Například Jorn Lande a jeho kapela, to byli naprosto úžasní a skromní lidé. I na slivovici s námi zašli.

V dubnu jste křtili desku "Drowning Soul Syndrome", která má většinou pozitivní reference. Celé album je možné slyšet na YouTube, proč jste se rozhodli k tomuto kroku?

Marek: To je dobrá otázka… V dnešní době, kdy je hudby kolem nás tolik, že už lidé ani neví co si vybrat, je důležité být vidět a slyšet... a to zcela zdarma. A pokud naše hudba někoho zaujme, má pak možnost si naše fyzické album koupit přes e-shop na našem webu www.venefica.eu a nebo v elektronické podobě na iTunes, Bandcampu atd.

Radim: Myslím, že je to správná cesta, jak dostat nové album co nejvíc k lidem. Můžou si nás jen tak poslechnout zdarma, a když se jim to zalíbí, koupí si naše CD, čehož si moc vážíme, protože v dnešní době internetu a vypalovaček je jisté, že tito lidé, kteří mají zájem o originál, jsou naši skuteční fanoušci!

Kdo má největší podíl na koncepci alba? Bylo těžké vybrat songy tak, aby "do sebe zapadaly"?

Marek: Největší podíl na albu má rozhodně Jarda, který kromě jedné skladby celé album složil a napsal všechny texty. Když přišel s nápadem udělat koncepční album, kde skladby budou vytvářet příběh od začátku až do konce, nešlo nesouhlasit.

Jaké jsou vaše plány do konce roku? Uvažujete o zahraničním turné?

Marek: Naše plány jsou dostat desku k co nejvíce posluchačům a nachystat co nejlepší podzimní tour. Čeká nás teď řada rozhovorů, recenzí a taky natáčení nového klipu k jedné z našich nových skladeb. Určitě se o prázdninách nudit nebudeme. O zahraničním tour samozřejmě uvažujeme, ale to je momentálně spíš otázka na naši novou agenturu, která nám koncerty v zahraničí vyjednává. Až bude vše potvrzeno, dáme fanouškům hned vědět.

Pokud byste museli zvolit jednu z uvedených možností, byla by to?
Koncert / Festival
Diář plný koncertů / Lukrativní práce, rodinný dům a bazén
Dj Ashba / Synyster Gates

Jarda: To je nefér otázka. Ale asi festival... je na něm spousta známých, spřízněných kapel a možnost poznat spoustu dalších, a většinou dobrá nálada a studený pivo. Momentálně asi volím diář s koncertama. I tímto způsobem člověk může žít tak, že nepadá na hubu. Já miluju Sixx: A.M. i A7x, ale zvolím si Synystera, protože se po něm nedá nic zahrát.

Marek: Festival, diář plný koncertů a Synyster Gates, ale to je přece jasný.

Saša: Spokojená a zdravá rodina, festival, diář plný koncertů a samozřejmě Synyster... a také... Dj Pashba. To je kamarád kontrabasista.

Odkazy:
www.venefica.eu
facebook.com/venefica.official

Markéta Labajová

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Nezávislý | 09.07.12

Související články

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube