Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Rozhovory

TRIBE - Okúsili sme aj hranie na štýl "pay to play"

TRIBE - Okúsili sme aj hranie na štýl "pay to play"

Slovenská death/ thrash coreova kapela TRIBE, z Moldavy nad Bodvou, čoskoro oslávi piate narodeniny svojej existencie. Aj pri tejto príležitosti sme kapele (Rozhovor s Ečkom, gitaristom kapely) položili zopár otázok, týkajúcich sa nie len ich celkového pôsobenia, ale aj plánov do budúcna.

Povedzte, či chystáte v blízkej budúcnosti niečo nové, alebo ešte stále ťažíte z posledného albumu "Endless Apocalypse"?

V blízkej budúcnosti by sme chceli najmä osláviť piate narodeniny kapely, zároveň, ak sa podarí, nahrať promo CD s 3 až 4 novými pesničkami. To by sme chceli stihnúť do konca roka. Máme ešte v pláne odohrať nejaké koncerty u nás v Moldave a v Košiciach, kde sme si pozvali aj kamarátov z Čiech, kapelu BORN AGAIN, a zároveň by sme mali ísť tiež koncertovať k nim do Čiech. Uvidíme, čo všetko sa  nám podarí zrealizovať. Dúfame, že všetko.

Akú máte koncertnú históriu?

Odohrali sme už niečo cez 50 koncertov, najmä na Slovensku, ale takisto v Čechách a v Maďarsku. V Debrecene a v Budapešti sme hrali s kapelou EKTOMORF a SOLD FOR EVIL. Chlapci zo SOLD FOR EVIL sú našimi kamarátmi. Ťahali s EKTOMORFOM turné takmer po celej Európe a zavolali aj nás, či by sme nemali záujem. Nemohli sme absolvovať celé turné, tak sme si vzali len posledné tri koncerty tohto turné, ktoré sa volalo EKTOMORF BLACK FLAG TOUR. Nakoniec sa ešte jeden z týchto koncertov zrušil, čiže ostali dva. Z Budapešti máme aj DVD záznam, čo nás veľmi teší. Ide o profi záznam so strihom, zvukom. Posledný tohtoročný koncert, ktorý sme odohrali, bol na Traktor rock-feste v Čížaticiach. Ten bol tiež super a máme z neho veľmi dobré spomienky a pocity.

Čo vám dalo hranie s EKTOMORFOM?

Dobrá otázka. Určite nám to dalo nejaké skúsenosti, ako to funguje s veľkými kapelami. Okúsili sme aj hranie na štýl "pay to play", čiže sme si zaplatili za to, že sme mohli hrať s takouto kapelou. Ale pocity boli pozitívne, najmä profesionalita zvukárov, ktorá je neoceniteľná. To sme doposiaľ nepoznali. Aspoň nie na takej úrovni.

Viem, že záznam z koncertu v Budapešti sa objavil aj na maďarskej Duna TV. Ako ste sa tam dostali?

Preto, že sme hrali aj v klube A38 v Budapešti, čo je vlastne loď, nám bolo poskytnuté aj video. Ide o profi záznam z niekoľkých kamier a tiež so zvukom priamo z mixu. To si však všetci budete mať možnosť pozrieť na stránke YT na našom kanáli Tribe Core. Zároveň sa koncerty z A38 vysielajú na maďarskej televízii Duna TV, čiže sme sa objavili aj tam, spolu so SOLD FOR EVIL v jednej relácii. Súčasťou záznamu bol aj rozhovor s Dávidom a Danym Dankovcami.

Na traktore ste zožali veľký úspech, nielen u fanúšikov ale najmä u organizátorov, ktorí počas koncertu priamo na pódiu vzdali hold vašej hudbe, ktorú hráte. Ako vnímate toto gesto a ďalšie pozitívne ohlasy?

No tak toto gesto bolo veľmi nečakané a podľa mňa aj hlavne veľmi zriedkavé. Nestáva sa často, že by organizátor medzi skladbami vyšiel na pódium a povedal: "chlapci, vy ste vyrástli". Veľmi sa mi to páčilo, a snáď to aj o niečom svedčí, v čo verím a dúfam. Veľmi sa snažíme, aby sme stúpali hore. Či už kvalitou koncertov alebo aj pri tvorení nových skladieb, ktoré sme aj na traktore hrali. Takisto je veľmi príjemné počuť stále pozitívne ohlasy od fanúšikov. Znamená to, že sa im naša hudba stále páči. A dovolím si tvrdiť, že stále viac.

Máte pocit, že sa niečo v tvorbe vašich nových skladieb zmenilo oproti predchádzajúcej tvorbe?

Určite áno. Som rád, že si nahodila aj túto tému. Je dosť aktuálna. Snažíme sa práve do nových vecí vniesť trochu progresie, nie len čo sa týka hrania, ale aj rytmov či riffov. Snažíme sa jednak viac využiť dve gitary, vytvárať zložitejšie harmónie, melódie, atď., zároveň sme v už hotových skladbách skúsili zaexperimentovať aj s rytmami. Zapáčila sa nám najmä "organizovaná nepravidelnosť". Tá do skladby stále vnesie niečo nečakané, čo si treba osvojiť, popočúvať viackrát, aby to poslucháč poňal tak ako sme to zamýšľali. Baví nás napredovať, aj hudobne či technicky, čo nám zase dovoľuje hrať sa hlavne s týmito vecami. Nechceme byť kapela, ktorá má každú skladbu poskladanú štýlom sloha/refrén/sloha/refrén/mostík/sloha/refrén. Snažíme sa vložiť do toho trocha invencie, umenia. Preto pri skladaní piesní necháme, nech dozrejú. Skladba sa tak dostáva do finálnej podoby aj po dobu dvoch troch mesiacov. Stále sa po čase hrania objaví niečo, čo nám zrazu nesedí, čo by sa hodilo pozmeniť, atď. Čiže týmto smerom sa uberáme, a chceme, aby o tom vedeli aj ľudia, aby nás kritizovali, dali nám spätnú väzbu a pod. Preto chceme nahrať krátke promo, ktoré posunieme verejnosti.

Očakávate od poslucháčov pozitívne ohlasy na nové skladby?

V to naozaj dúfame. Dúfame, že si tým nepokazíme predchádzajúce renomé a že si ľudia obľúbia aj niečo z iného rožka, než na aký sú u nás zvyknutí.

Máte niečo špeciálne, možno nejaký sen, ktorý by ste chceli zrealizovať?

Mojim osobným snom je ísť nahrávať nový album do nejakého prominentného štúdia. Napríklad Fascination street studios vo Švédsku. Ale to stojí veľa peňazí. Vlastne všetko sa to točí stále okolo peňazí. Čiže, ak ich bolo dostatok, nebol by to problém. Preto je to zatiaľ iba sen. Chceli by sme nájsť nejakých sponzorov. Nato sa však musíme ešte trochu zviditeľniť. Preto sme sa začali obracať aj v manažérskej oblasti. Máme prvého manažéra, ktorým je vlastne moja manželka Miška. Tá síce doteraz nemala s manažovaním skúsenosti, ale je veľmi ambiciózna, a čo si zaumieni, za tým si aj tvrdo ide a snaží sa to dosiahnuť. Nechávame teda budúcnosť kapely sčasti aj na ňu. Určite to prinesie ovocie.

Odkaz: bandzone.cz/tribecore

Miro

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Nezávislý | 06.09.13

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube