Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Tiskové zprávy

WITH FULL FORCE

WITH FULL FORCE

WITH FULL FORCE
04. - 06.07.08
Letiště Roitzschjora, Löbnitz u Lipska, Německo

Festival WITH FULL FORCE patří již dlouhá léta mezi jedny z největších festivalů v Evropě. Svým způsobem se jedná o festival unikátní, protože nikde jinde nedochází k většímu setkání fanoušků metalu, hardcoru a punku. Organizátoři se již dlouhá léta drží zavadené tradice vyváženého line-upu pro všechny přítomné, nehodlají ji nijak porušit a od návštěvníků se jim dostává vděku a věrnosti. Důkazem je každoroční účast zhruba 30 000 posluchačů ze všech koutů Evropy. Není divu, že se letos koná již patnáctý ročník.

Historie festivalu se začala psát roku 1997 poblíž města Zwickau, kde se konaly první dva ročníky, na nichž se jako hlavní hvězdy objevily již zavedená jména jako S.O.D., TYPE O NEGATIVE, MANOWAR, SLAYER nebo PARADISE LOST. Snahu organizátorů zařazovat do sestavy festivalu i mladá nadějná jména dokazuje účast RAMMSTEIN na prvním ročníku, kdy měla kapela na kontě teprve druhé album s názvem "Sehnsucht". Třetí ročník se konal již na místě, kde se festival koná dodnes, poblíž Lipska na letišti Roitzschjora u Löbnitz. Během následujících dvanácti ročníků se na WFF vystřídalo přes 120 různých interpretů a některé kapely se pro tento festival a místní fanoušky staly doslova legendární. Svá největší vystoupení zde odehrály třeba HATEBREED, IN FLAMES, SLAYER, MOTÖRHEAD a samozřejmě nejznámější hc bandy AGNOSTIC FRONT, MADBALL nebo SICK OF IT ALL. Letos na jaře proběhlo na stránkách festivalu hlasovnání o deset nejoblíbenějších kapel WFF a zde jsou umístění na prvních příčkách: HATEBREED, MACHINE HEAD, IN FLAMES, SLIPKNOT, SOULFLY, METALLICA, SLAYER. Právě z těchto výsledků se vybíraly hlavní hvězdy pro tento jubilejní patnáctý ročník a zde jsou některé z nich:

IN FLAMES - Švédská kapela patřící mezi zakládající kapely tzv. göteborského deathmetalu a jejich desky jako "The Jester's Race", "Colony" nebo "Clayman" jsou známy snad všem fanouškům melodického metalu. V letošním roce se na trhu objevila poněkud rozpačitě přijatá novinka s názvem "The Mirror's Truth" a fanoušci i novináři se již nemohou dočkat, až se kapela vydá na své turné a předvede, jak je to s její novou tvorbu naživo. Na festivalu WFF se IN FLAMES představí již poněkolikáté a podle mých předchozích zkušeností vás mohu ujistit, že její popularita není náhodná, nýbrž poctivě vypracovaná. Letos kapela slaví úctyhodných patnáct let na metalové scéně a její show by tak měla patřit opět k těm největším!

www.inflames.com

MACHINE HEAD - Kapela vedená charismatickým zpěvákem Robem Flynnem se na scéně vyskytuje od roku 1994. Do hudební historie se zapsala především svými prvními dvěmi deskami "Burn My Eyes" a "the More Things Change". Naprosto originální styl křížící tradiční thrashmetalové riffy s těmi pomalejšími, težkotonážnějšími, hardocorovými si získal popularitu jak na straně fanoušků metalu tak i hardcoru. Mezi jedny z nejlépe hodnocených desek uplynulého roku 2007 je zařazována i jejich novinková deska nazvaná prozaicky "The Blackening" a kapela se v ní vrací k více old-school pojetí thrashmetalu a ne nadarmo její název evokuje v paměti slavnou "černou" desku METALLICY. Pro české fanoušky je to skvělá šance vidět tuto legendární kapelu naživo a navíc relativně blízko českých hranic.

www.machinehead1.com
www.myspace.com/machinehead

CAVALERA CONSPIRACY - Letošního roku snad není častěji skloňovaného příjmení než Cavalera. Igor a Max se dali po dlouhých deseti letech opět dohromady a jajich společné snažení bylo nahráno na kotouč pojmenovaný "Inflikted". Jako zdatní spoluhráči se brazilským bratrům ukázali baskytarista Joe Duplantier z francouzských GOJIRA a kytarista Mark Rizzo, dobře známý jako kytarista SOULFLY. Svým způsobem se jedná o návrat k tvorbě, která se vyznačovala větší přímočarostí a větším tahem na branku, než je tomu u současných SOULFLY a SEPULTURY. Pro všechny fanoušky výše zmiňovaných kapel se tak jedná výjimečnou příležitost vidět oba bratry na jednom podiu, ve skvělém prostředí, které tvorbě obou Cavalerovců přeje.

www.cavaleraconspiracy.com
www.myspace.com/cavaleraconspiracy

MINISTRY - Kapela vedená šílencem Alem Jourgensenem patří mezi jedny z nejhlasitějších kapel na světě. Jejich živá vystoupení jsou za více než dvacet let existence celosvětově proslavena především svou obrovskou energií a doslovným zvukovým terorem! MINISTRY se zařazují mezi jedny z nejhlasitěších kapel na světě a zvuková stěna doprovázející každý jejich koncert se podle mnohých rovná síle ničivé tsunami. Letošní turné na podporu loňské desky "The Last Sucker" patří s největší pravděpodobností k poslednímu turné MINISTRY. Al Jourgensen vyhlásil ihned po vydání aktuální desky, že kapela po odehrání turné končí, stejně tak jako volební období George Bushe, proti němuž byla novodobá tvorba kapely zaměřena. Jejich vystoupení bude tedy dalším z těch výjimečných, které letošní WFF nabídne.

www.ministrymusic.org
www.myspace.com/ministrymusic

BULLET FOR MY VALENTINE - Z headlinerů je tato britská kapela určitě tou nejmladší. Za krátkou dobu své existence vydali po dvou řadových deskách a dvou EP. Stihli vystupovat po boku METALLICA, GUNS 'N' ROSES, TOOL nebo TRIVIUM. Vrcholem se pak stalo společné turné s IRON MAIDEN. Na letošním ročníku bude kapela prezentovat loňskou druhou řadovku s názvem "Scream Aim Fire" a dramaturgové WFF tak opět dávají přednost dravému mládí a čerstvé energii.

www.bulletformyvalentine1.com
www.myspace.com/bulletformyvalentine

BIOHAZARD - Dalším výjimečným vystoupení je reunionové turné legend NYHC BIOHAZARD. V roce 2005, kdy vyšlo album "Means to an End" se kytarista Billy Graziadei rozhoduje opustit kapelu z rodinných důvodů a tím se na tři roky rozpadá i cela parta. Mezi nejzdařilejší záseky v diskografii patří desky " Urban Discipline", " Mata Leao" nebo novější " Kill Or Be Killed". V letošním roce dochází k reunionu a podle nejnovějších zpráv z tábora kapely se všichni členové těší na společné živé vystupování a to především na letních festivalech!

www.biohazard.com
www.myspace.com/biohazard

LIFE OF AGONY - Možná se ptáte co dělá tato čtyřčlenná parta z New Yorku vedená charismatickým Keithem Caputem v line-upu hardcore-metalového festivalu. Jedná se o další a již několikrát vyzkoušené zpestření letošní soupisky. Tato dosti originální parta ve své tvorbě mixuje hardcore s jemnějšími rockovými prvky, které dodávají jejich hudbě nový rozměr. Tento originální mix činí LOA přístupnější širší posluchačské obci. Těžko byste na hudební scéně hledali podobnou kapelu, a tak na festivalu podobného ražení působí jako skvěla vzpruha po maratonu extrémní hudby.

www.lifeofagony.com

Toto je pouze krátký výčet těch, kterým bude umožněno vystupovat v hlavních hracích časech po osmé večer a zařadí se tak mezi další kapely, které měly čest si na tak velkém podniku zahrát. Dalším specifikem festivalu jsou tři noci rozdělené tématicky na blackovou "Knüppelnacht", žánrově rozmanitou "Saturday Night Fever" a závěrečnou, neméně zajímavou "The Last Supper". Během těchto tří večerů se na vedlejším "stanovém" podiu představí kupříkladu portugalští MOONSPELL, norští MAYHEM, 1349 nebo švédští DARK FUNERAL.

Kompletní soupisku včetně detailních informací ohledně vstupného, parkovného, kempování, dopravy a ukázek z předešlých ročníků najdete na oficiálních stránkách festivalu, které jsou letos obohaceny i o českou verzi.

www.withfullforce.de
www.myspace.com/withfullforce

Diskuze

Cekem příspěvků: 2

WFF2008petys07.07.08 | 16:58:27
WFF2008Jan Novák07.07.08 | 21:18:31

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube