Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Galerie

LUCIE

Více

Tiskové zprávy

Antitrend Open Air Festival vol. 6

Antitrend Open Air Festival vol. 6

Žabčice u Brna
19.06.10

V sobotu 19. června se již pošesté rozezní malebným vesnickým areálem ta nejvěrnější a nejsyrovější zvěrstva, kterých je nejen tuzemská extrémní scéna schopná. V příjemném, přírodou obklopeném a alkoholem dobře zásobovaném, areále v Žabčicích u Brna se bude konat již tradiční open-air festival Antitrend, jež má pro tentokrát pořadové číslo 6. Pokud jste fanoušky náročného technického death metalu, chaotického math coru, surového death/grindu, ultra rychlého grindu či taneční grind/crust fúze, je tento festival určen právě vám.

Letos se festivalu zúčastní rekordních 17 kapel z různých koutů Evropy, především pak tuzemská špička, podpořena několika zajímavými zahraničními akvizicemi. Zatímco loňský ročník se nesl spíše v duchu tuzemské scény, letošní sestava se zdá být pravděpodobně nejsilnější, co líbezná obec jménem Žabčice kdy viděla!

Začněme zahraničními bandami – asi nejzajímavější kapelou (co se týče i žánrového vyhranění) letošního ročníku jsou Frantíci BOYS FIRST TIME. Kapela se může pyšnit ex-členy takových zaběhlých kapel, jako jsou ABORTED či GRONIBARD. Nicméně dle zmíněných předchozích zkušeností by se dalo usoudit, že BFT budou hrát nějaký grind náhul, leč není tomu tak. Tato kapela se zhlédla v moderním pojetí math-coru, kde se míchají všemožné extrémní i méně extrémní styly. Nedávno kapele vyšla debutní deska plná rozličných songů a celkově psycho ulítlé muziky, takže bude velmi zajímavé co předvedou přímo na žabčickém pódiu.

Letošní ročník bude mít silné zastoupení od našich jižních sousedů – tedy z Rakouska. Tamní scéna šla za poslední léta neuvěřitelně nahoru, takže se ani nelze divit, že letos se na AT festu představí hned 3 zástupci této scény – jmenovitě MASTIC SCUM (asi netřeba představovat, stálice tamní death/grind scény, navíc se zbrusu novou deskou), DISTASTE (nekompromisní grind/HC/crust výplach, loni se objevili také na Obscene Extreme festu či Fekal párty) a BASTARD PEELS. Posledně jmenovaná kapela bude pro většinu asi velkou neznámou, ale věřte, že tento surový a nasypaný gore/grind ve stylu INHUME potěší nejedno goregrindové srdíčko.

Ze Švédska se nám již po páté v řadě představí stálice AT festivalu – ano, správně, i letos se můžete těšit na sympatické kvarteto ve složení 2x Martin, 2x Johan - aneb blbí Švédi jsou zase tady! Pro neználky hrajou tito výpitci gore death/grind masáž a každý rok je na nich vidět, jak jdou hudebně nahoru, takže letos by se konečně mohli stát jedním z tahounů festivalu.

Z Holandska se můžeme těšit na nefalšovanou porci old school grind/mince coru v podobě sebranky GRINDBASHERS. Opravdoví UG-fans jistě budou znát.

Ze Slovenska se letos představí pouze jedna jediná kapela – ovšem bude stát za to, ne nadarmo se o nich říká, že lepší US brutal death metal momentálně pod Tatrami nenajdete – ano, jedná se o MORTALLY INFECTED a fans DEVOURMENT, DISGORGE a jiných zvěrstev se již nyní neklidně obrací ve spánku. Zahraniční vydavatel a např. turné s ORIGIN asi mluví za své.

Společně s výše jmenovanými zahraničními bandami se na festu představí plejáda skvělých tuzemský kapel. Těm určitě letos vévodí návrat velké legendy z Olomouce – Zdeňa Šimeček band aneb mocní GODLESS TRUTH! Po dlouhých letech hibernace jsou zpět a pravděpodobně v nejsilnější sestavě, jak je ostatně slyšet z ukázek nové tvorby na jejich bandzone. Nová tvorba je megatechnického rázu, takže pošušňáníčko pro opravdové fajnšmekry! Kapela zatím nemá v plánu příliš mnoho koncertů, proto máte jedinečnou možnost vidět jejich ekvilibristické výkony právě v Žabčicích.

Po letech se do Žabčic vrací pražští POPPY SEED GRINDER, tentokrát s novým bubeníkem a aktuální fošnou, která jen utvrzuje v tom, že lepšího klonu DYING FETUS u nás prostě není.

Nesmíme ani zapomenout na dvě "domácí" (nebo chcete-li pořadatelské) kapely, které jsou na AT festu k vidění tradičně každý rok. Death/grind stálici MINCING FURY snad ani netřeba představovat, sluší se snad jen připomenout, že se objeví v nové (a pravděpodobně nejsilnější) sestavě a snad se dostane i na slibovaný křest dlouho očekávané fošny "Devolution", která by měla vyjít v brzké době po dlouhých 5ti letech (!) u amerického vydavatelství United Guttural. Těšit se můžete především na bláznivou pódiovou show, tak jak jsme u nich zvyklí.

Druhou domácí sebrankou jsou SPINELESS FUCKERS, kterým nedávno konečně vyšla druhá deska a kde se s konečnou platností ustálila také sestava s novým zpěvákem a čelistkou. Můžeme očekávat porci netradičního grind/HC s violončelem a také spoustu zábavy a překvapení.

Vycházející hvězdičkou na tuzemské poli jsou HEAVING EARTH z Prahy. Kapela okolo bubeníka Jurgena (mimo jiné UPRISE, SUPREME CONCEPTION, INTERVALLE BIZZARE či AHUMADO GRANUJO) a zpěváka Seppa (IMPERIAL FOETICIDE, SUPREME INCEPTION či ex-DESPISE) se velmi brzy dostala do podvědomí svým loňským EP "Vision of the Vultures" a věřte, že fanoušci temného deathmetalu ve stylu MORBID ANGEL nebo IMMOLATION budou při poslechu jejich setu v sedmém nebi (nebo pekle?).

Nesmíme zapomínat ani na zástupce crust/grind stylu, jmenovitě PROFESOR LEFEBVRE, fanoušci tohoto agresivního stylu si určitě přijdou na své.

FEEBLE MINDED jsou další death/grind kapelou, která se letos představí na AT festu, tentokrát až ze západních Čech. Jejich loňské CD "Pernicious Intergrowth" patří k tomu nejlepšímu, co za poslední léta v daném stylu vyšlo. Také naživo je tato sebranka zárukou nevídaných zážitků.

Před 2 roky se na AT festu představila mladičká, téměř místní kapela s poetickým názvem ANAALIA, která celý festival otevírala. Za tyto uplynulé 2 roky udělali kluci velké pokroky, dostali se do širšího podvědomí goregrindových fans nejen u nás (také díky vydařené debutové fošně, která vyšla v zahraničí) a především jejich live-show je nyní více suverénní a fans švédského nasypaného grindcoru budou jistě uchcávat do textilu.

Sestavu festivalu uzavírají CUTTING EMBRYO z Karviné (taneční grind, nová deska) a FALL INTO MISERY (nová naděje na poli death metalu od Olomóca).

Na festivale pochopitelně nebude chybět jak bohaté distro, kvalitní technické/zvukové zázemí, prodej triček, mikin, CD, až po schopnou organizační stránku, profesionální osvětlení a bezkonkurenčně nejkvalitnější obsazený line-up za celou dosavadní historii festivalu. Přímo v areálu je možnost stanování a pořadatelé zaručují přátelskou atmosféru pro pijácké radovánky až do ranních odjezdů vlaků, jak tomu ostatně bývá každým rokem.

Nenechte si proto ujít Antitrend open-air festival, jež se koná 19. června v Žabčicích u Brna za pouhopouhých 270,-Kč od 12:45 hodin. Kdo si chce ještě před letošním Obscene Extreme Festivalem užít kvalitní porci především deathu a grindu, má jedinečnou možnost. Na téhle akci chybět rozhodně nemůžete!

Info:
Žabčice u Brna (cca 15km jižně od Brna, výborné vlakové spojení na trase Brno – Břeclav- Bratislava)
sobota 19.6.2010
celodenní vstupné 270,-Kč
start 12:45hod

Bližší informace:
http://www.myspace.com/antitrendparties
http://bandzone.cz/fan/antitrendparties
Kontaktní adresa: antitrend@seznam.cz
Telefon: +420 737 614 542

zdroj: Antitrend

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Nezávislý | 10.06.10

Top články

Více

Nejnovější diskuze

FEASTEM - World Delirium

Pavel borovička anonym
27.08.18 | 12:30:30

DIMMU BORGIR - Puritanical Euphoric Misanthropia

vlada_t anonym
01.06.18 | 08:03:27

KING SIZE - King Size

Jana Škripová anonym
08.04.18 | 21:37:43

SANTANA - Shape Shifter

Bohumil Mišurec anonym
04.04.18 | 17:26:47

Gary Numan - Pure

Vojta anonym
09.03.18 | 11:35:36

OLYMPIC - Jedeme, jedeme

Péťa Jandodfil anonym
01.03.18 | 20:12:03

LAKE OF TEARS - Illwill

JB anonym
05.02.18 | 04:48:01

FEAR FACTORY - Genexus

stefanos anonym
04.01.18 | 20:19:40

MECHINA - Acheron

Petr anonym
28.11.17 | 14:18:03

DEVIN TOWNSEND PROJECT - Deconstruction

insun anonym
14.10.17 | 11:13:24

Více

Audio

ZNOUZECTNOST - Beat Simplicitas

Čech Orba
Přehrát
Každý věk má hrdiny
Přehrát
Jedeme v autě
Přehrát

Beata Hlavenková - Theodoros

Ιανουάριος
Přehrát
Φεβρουάριος
Přehrát
Μάρτιος
Přehrát
Απρίλιος
Přehrát

DARK GAMBALLE - Zatím dobrý

Bon Pari
Přehrát
Netopýr
Přehrát
Svět za dekou
Přehrát

Více

Video

ARCHEONIC

26.12.16


AWRIZIS

14.10.16


X-CORE

13.10.16


MALIGNANT TUMOUR

20.09.16


SLAYER

07.09.16


Více

Facebook   MySpace   YouTube